bugün

TTnet, ayda 2 YTL fazla ödeme yapan ADSL abonelerine Tarkan'ın yeni albümünü indirme imkânı sunacak. 5 YTL fazla ödeme yapan abone de 83 bin Türkçe şarkıyı yükleyebilecek.

Hızlı internet yarışına bedava müzik hizmeti de girmeye başladı. Yeni yılda tanıtımlarını Metamorfoz adlı yeni albümünü çıkaran Tarkan'la yapmaya karar veren TTnet, ADSL abonelerine ayda ekstra 2 veya 5 YTL ödeyerek bedava müzik indirme fırsatı sunacak. 3 Ocak'ta Tarkan'ın da katılacağı basın toplantısıyla duyurulacak servisle birlikte bedava müzik için ilk yasal girişim başlamış olacak.

Sabah gazetesinden Timur Sırt'ın haberine göre, servis bir aksilik olmazsa 3 Ocak 2008'de kullanıma sunulacak. Şirketin http://www.ttnetmuzik.com adresinden indirilebilecek şarkılar için ayda 29 YTL ücret ödeyen TTnet abonesi 31 YTL ödeyerek Tarkan'ın Metamorfoz adlı albümünü bedava indirecek.

ttnetmuzik.com sitesine üye olan ttnet ADSL abonesi, kullanıcı adı ve şifresi ile 3 ayrı bilgisayara şarkı indirilebilecek. indirilen şarkılar iPod veya farklı müzik çalara, CD'lere kaydedilebilecek.
HEDEF KORSAN MÜZiK
TTnet, MÜYAP ile yaptığı anlaşma ile de 83 bin şarkıyı ayda 5 YTL fazla ödemeyi kabul eden abonelere ücretsiz olarak sunacak. Şarkılar 3 ayrı bilgisayara, iPod'a veya CD'ye kaydedilebilecek. Yeni servisle birlikte TTnet, korsan müzik dağıtımına darbe vurmayı hedefliyor.

TTnet Genel Müdürü Okay Eğdirici bu servisle birlikte yasadışı bir pazarın yasal hale geleceğini belirterek, "Artık eser sahipleri, yorumcular, müzisyenler hakettiği değeri internet ortamında da elde edecek. Bu hizmetle birlikte müzik şirketleri için farklı bir pazarlama kanalı oluşacak. Bu servisi yenileri izleyecek" dedi. Şu anda Türkçe şarkılar pazarın yüzde 90'ı olduğu kaydeden Eğdirici, yabancı müzikler için de büyük stüdyolarla anlaşma aşamasında olduklarını dile getirdi.TTnet, ayda 2 YTL fazla ödeme yapan ADSL abonelerine Tarkan'ın yeni albümünü indirme imkânı sunacak. 5 YTL fazla ödeme yapan abone de 83 bin Türkçe şarkıyı yükleyebilecek. http://www.gazeteport.com.tr

http://www.medyatava.net/haber.asp?id=42001
ntv yeni medya ve ttnet ortaklığında ortaya çıkan; internetten indirilen şarkılara türk şarkıcıların, bestekarların ve aranjörlerin "oh be" diyebileceği hizmet.
lime wire gibi güzellik varken, gereksiz bi uğraş...
(bkz: bu çabalara gülüyorum)
ttnet in müyapa yüklü bir miktar para vererek başlattığı servisi.
ttnet in yeni hizmetlerinden birisi. 1mbit 4gb kotalı kullanıcılar standart üyelikle, 1mbit 6gb kotalı ve üstü kullancılar gold üyelikle hizmeti alıyorlar. standart üyelik sahibi olanlar ayda 5 ytl fazla vererek gold üyeliğe geçiş yapabiliyor. burda da bir kampanya var. temmuz a kadar bu ücret 2 ytl olacak.

peki nedir bu ttnet müzik. sitesi:

http://www.ttnetmuzik.com/Sayfalar/AnaSayfa.aspx

olan siteden standart üyeler ayda 10 şarkıyı, gold üyeler ise 500 şarkıyı yasal olarak indirebiliyorlar. hizmet için ttnet müzik sitesine üye olmak gerekiyor. siteye üyelik için de adsl kullanıcı adınızla ttmail hesabınızı almış olmanız gerekiyor.
80 bin şarkılık arşivinde arama yaptığınızda şu sonuçları görebileceğiniz site;

the offspring: aramanızla eşleşen hiçbir sonuç bulunamadı.
arctic monkeys: Aramanızla eşleşen hiçbir sonuç bulunamadı.
izzet altınmeşe: 97 sonuç.

fena halde gold üye olasım geldi.
kalitesiyle bir kez daha kendinden nefret ettiren hizmet. bir turlu hesap actiramadim. once hizmet nosunu istedi. 10 saat telefodan muzik dinlettirdi vs. neyse faturadan onu buldum bu seferde aldigim mail adresini kayitlarinda bulamamaya basladi. az evvel aldigim mail adresine boyle bir kayit yok diyor simdi. kizdim kapattim. zaten indirdigim yasal muzigi en fazla bilmem kac kez kopyalayabilecem yok cd ye cekemeyecem. bu gerizekalilarla ugrasacagima google`da aratip indiririm daha iyi.

(bkz: korsana evet)
p2p* teknolojisi evlerimize geleli yıllar olmuşken yüzüne bakılması, esamesi okunması abes olan site.

(bkz: ares)
(bkz: emule)
artık firefox'a da uyumluluk gösteren; böylece apple ve linux'den de rahatlıkla gözükebilen site.
verdiği skindirik adsl hizmetiyle bize çektirdiği eziyet kalmayan ttnet in sözüm ona yasal müzik indirme sitesi. şarkılar mp3 formatında değil, kopyalanamıyor, winampta dinlenemiyor, aradığınız bir çok şarkı zaten yok, üye olmak için prosedür üstüne prosedür bindirilmiş.. hadi ordan ttnet hadi ordan.. önce adslini düzelt sonra siteni. belki o zaman..
artık istediğiniz şarkıyı site üzerinden dinleyebildiğiniz hizmet.
mazhar alanson un kendisine reklamlarında yer verip şarkılarına sitesinde yer vermeyen bi acayip oluşum.
gold uyeligi meraktan incelenip, soyle bir analizi yapilmis* zimbirti;

Gold üyelik:
1M 6GB ve üstü paketlerdeki abonelerin, herhangi bir ekstra ücret ödemeden sahip olacakları üyelik tipidir.

1- Gold üyelik kapsamında, kullanıcılar TTNetMüzik sitesini istedikleri gibi gezebilir,
2- parça listelerini inceleyebilir, sınırsız müzik dinleyebilir,
3- aylık 500 şarkıya kadar bilgisayarlarına indirebilir,
4- her ay CD'ye 100 adete kadar parça kaydedebilirler.
5- indirilen parçaları aktif abonelik periyodu içinde en fazla 3 bilgisayarda çalabilir
6- ve bu eserleri 2 farklı müzikçalar cihaza aktarabilirler.

yerim lan sizin lisans sozlesmenizi, bunlari da ben ekliyorum;

7- muzikcalar cihaza aktardiklari eserleri gunde 4 defa olmak uzere tekrardan dinleyebilir,
8- toplu tasima araclarinda cevredekileri rahatsiz edecek sekilde en fazla 6 kisiye dinletebilir,
9- ve dinledigi sarki ne olursa olsun, ritmini alelade 2 defa belirtebilir, parmak uclariyla tempo tutabilir.
"bu işte kesin bir iş var" deyip aradığım, ama hala sakat bir durum göremediğim türk telekom hizmeti.

o halde, sömürün!
boşuna yapılmış sitedir. limewire, emule, ares vs. varken ne diye ttnet'ten müzik indirelim ki? ttnet'in haberi yok heralde bu programlardan.
sadece 3 şarkı indirdim ve de bazen müzik dinledim 29 ytl gelen fatura bana 61 ytl gelince değil müzik dinlemeyi sayfasını bile açmaya tövbe ettim.
s.kko bi site. arama cubugu yok. istediginiz sarkıcıyı bu sayede cok rahat bi sekilde bulamıyorsunuz.
an itibari ile sözlükte reklamı dönen şey. balık çok sinir bozucu tipe sahip.
artık şarkıların mp3 olarak indirilebildiği yasal müzik portalı. drm koruması olmadığı için her türlü mp3 çalar, telefon vs de dinlenebilir. bu sitenin limewire, emule gibi programlardan farklı şudur: dinlediğiniz şarkının bedelini sanatçıya ödüyorsunuz. yani çalmıyorsunuz satın alıyorsunuz. eşşek kadar oldunuz hala mı bunu soruyosunuz lan!
artık üyelik istemeden şarkı dinlenebilen sitedir. adsl abonesi olmanıza dahi gerek yok.
http://www.ttnetmuzik.com.tr/
her ay 9 tl vererek 100 şarkı indirebileceğiniz mükemmel site çoğu şarkıda var.
an itibariyle doritos akademi reklamıyla beynimi siken site. iyi sitedir ama üye girişi yaptıktan sonra bile her yeni sayfada kapattıkça tekrar açılan iğrenç reklamına küfrediyorum 2 saattir. tepeden şemsiyeyle inen huysuzu görmekten bıktım. sesimi duymasını istiyorum bu sitenin.
9 lira karşılığı sadece 100 adet yerli şarkı indirebileceğiniz site. ayık olun.
100 adet yerli şarkıyı 3 tl karşılığında indirebileceğiniz sitedir artık.

Niye yabancı şarkı indiremiyoruz onu çözemedim.
stabil çalışmayan site.

(bkz: ttnet tir beklenir)