bugün

saçma sapan kanal. adını trt 2 den kimlik adına trt haber e taşıyacaksın, kurumsallaşacaksın haber kanalıyım diyeceksin

sonra deli yürek boomerang cehennemi ni yayınlayacaksın.

şaka gibi.
haber gibi haber kanalıdır. Tarihini unutan milletimize tarihini hatırlatmaya çalışan kanaldır. ısrar ile izlemekteyiz.
büyük haber kanallarını taklit edip (ntv, cnn türk, sky türk) kullanmaya başladığı "alt yazıdan sürekli haber duyurma işi"nde kullandığı cümlelere koyduğu üç noktalar (...) ile üç noktanın bokunu çıkarmasının yanı sıra ne kadar sığ, ne kadar tek düze, ne kadar kalitesiz olduğunu ispatlayan türksat sikici. böyle yayın yapacaksanız hiç yapmayın makine ısınıyo. *

benden zorla gasp ettiği paralarla milyon dolarlar harcayıp fuzuli ve kalitesiz programlar yapmasının ayrıntılarına ise girmiyorum.
televizyonumun müptelası olduğu kanal. gerek tarafsız haberciliği, gerek anadolu'yu reklamize etmesi ile, siyasi içerikli programları ile başarılı bir yol izliyor şimdilik. ileriki zamanlarda potansiyellerini daha da genişletecekler diye inanıyorum. çünkü trt haber bunu hak ediyor.
televizyonumu esir alan kanal. objektif, sade ve mütevaazi.
an itibariyle -ömür dediğin- isimli programı tebessüme yol açmaktadır. çiftçi iki yaşlı çift'in kendi ağızlarından hikayesini dinlemek; biraz hüzünlenmek, biraz keyiflenmek.

kocası'nın elleri tutmuyor;

+ bu ölsün, ben öyle öleyim. ben ölürsem bu getmez oğullarının yanına
- dur bi dur
+ benim dediğim misela, aile başka dışarıdan gelecek başka. bu kimseye gitmem deyor.
- çok konuştuk çok. yiter gayri kes kes.

bu kadar mı tatlı olur iki insan.

ayrıca faili meçhul, memleket isterim vb programları çok yerinde ve faydalıdır.
türkiye'nin en kaliteli kanalı.
kozmik oda,
büyüteç,
ve ufuk turu gibi kalite yapımlarla adından söz ettiren kanal.
Giriş; beşiktaş - antep bld kupa maçında yayını keserek kasımpaşa-ibb maçını izleten zeka dolu yöneticilere sahip kanal.

Gelişme; şimdi ben bu kanala orospu çocukları tarafından yönetilen kanal desem, ama bakın demiyorum desem diyorum, suçlu olurum, hakkımda dava açılır olmadı çaylak olurum sözlükte falan filan fıstık işte. keşke diyebilsem ama diyemiyorum işte. siz gözlerime bakın ne demek istediğimi anlarsınız.

Sonuç; yorumlarda ahmet çakar tadını yakalatan kanalımsı. ama bakın kanal demiyorum. kanalımsı diyorum. eyyy trt haber anladın sen.
an itibariyle nostalji yapmaktadır aynı anda iki maç falan. bi halit kıvanç eksik. şaka şaka bok gibi yayın.
faili meçhul isimli bir programın yer aldığı kanal.

her hafta ülkemizde işlenen farklı bir faili meçhul cinayeti konu alıyor programda. bu akşam da hrant dink cinayetini konu almışlar ya da almaya çalışmışlar kendilerince.

suya sabuna dokunmadan iş görmekten başka bir şey değil yaptıkları.

vay efendim hrant ne iyi adamdı da, vay efendim ülkeye ne kadar kıymetler kattı da, vuranların boyu posu devrilsinde vs. vs...

bu mu habercilik?

bu mu faili meçhul konusunu ela alış biçimi?

bir sürü kitap yazıldı bu konuda, sayısız iddia ortaya atıldı...erkekseniz onların üzerine gidin!

adam gibi bu konuyu işlemek istiyorsanız perde arkasında kimler olduğunu araştırın.

jandarmanın yaptığı ihmaller/katkılar, polisin yaptığı katkılar/ihmaller, yargının, mülki idarenin emeği nelerdir söyleyin!

akbak'ın cinayet anına ait kamera görüntülerinin kimler tarafından ve nasıl silindiğini bulun.

o güne ait caddedeki, semtteki bütün güvenlik kameralarının incelenip kimlerin oralarda olduğunu tespit edilmiş mi açıklayın.

ogün samast'ı trabzon'dan uğurlayan jandarma personelinin kim olduğu söyleyin.

bağıra bağıra cinayet işleyeceğini söyleyen tetikçileri duyup da kulağı üstüne yatan görevliler hakkında ne yapıldığını bildirin?

hükümetin, siyasilerin bu davanın seyri ve çözümü konusunda ne tür etkilerinin olduğunu irdeleyin.

ama nerde o cesaret, nerde o mertlik...

varsa yoksa iyi adamdı yazık oldu edebiyatı...

asıl yazık olan 4 yıl geçmesine rağmen bu örgütlü cinayeti tasarlayıp icra edenlere dokunulamaması...

bu nitelikte bir ülkenin vatandaşı olmaktan utanıyorum.

devletimin bu denli pis nitliklere sahip olmasından ötürü utanıyorum,

ve bu niteliklere sahip olan devletimin bu şekilde bir haber kanalı olmasından da derin hicap duyuyorum. nokta.
bugünlerde statükonun ve statükocuların pazara çıkarmadık ipliğini bırakmayan ve bütün karanlık köşelerini, gizli odalarını alacakaranlık kuşaklarını ışıklarla yerle yeksan eden kanal.
Bir köşesine "Bu programda sürekli reklam yapılmaktadır" yazılması gereken Akp reklam kanalıdır.
"objektif belgesel nasıl yapılır" dersi alması gereken kanaldır.
kaliteli samanyolu olduğu imajı daha da netleşmiştir.

sen türkiye'nin görsel hafızası durumundasın. elinde kimsede olmayan bir arşiv var. ama yaptığın ne? içi boş bir yayıncılık.

cumhuriyet gazetesiyle ilgili belgesel bile herşeyi ortaya seriyor. belgeselde iki-üç cumhuriyet yazarı hariç hepsi bu gazeteyle uzaktan yakından ilgisi olmayan insanlar.
son olarak japonya depremiyle birlikte habercilik değil sapıklık yaptıkları açık ve net olarak görülmüştür.
türk vatandaşlarını arayıp web cam ile iletişime geçtikten sonra onların çevresinde konuşmak istemeyen japon vatandaşlarını açık bir şekilde taciz ediyorlar.

- yanınızda bir hanım vardı onunla konuşabilir miyiz
+ şu anda üzgün ve konuşacak durumda olmadığını söylüyor
- (5 dakika sonra) zorlamayalım tabii ki ama şimdi nasıl ? iyi mi konuşabilir mi ?
+ konuşamayacakmış
- (3 dakika sonra) peki görüntüsü çıkmadan konuşabilir mi ?
+ ailesi için üzülüyor
- tamam o zaman iyi olduğunda konuşalım

bu şekilde devam etti.
(bkz: trt haber in türkiye nin en kaliteli kanalı olması)
(bkz: yandaş medya)
Şu an ekran başında lanet yağdırdığım kanal. Sebahat tuncel denen kadınla güle güle sohbet yapıyorlar aşk hayatını soruyorlar gülücükler uçuşuyor. Bu devletin polisine tokat atan biri değil mi? Rezaletin son perdesi yazıklar olsun.
az önce biten ekonomi kulübü programında mhp'nin temsilcisi ve soru sormaları için 3 "gazeteci" konuktu.

adını, sanını bilmediğim ama gazeteciler arasında oturan biri mhp'nin milletvekili adayıyla âlenen polemiğe girdi. aday, sorulanları, partinin programı çerçevesinde, yanıtlarken beriki çıldırdı. "öyle olmaz, böyle de olur... hede höde... öööeeeaaarrgghhh!".

evet, böyle de tarafsız bir kurumdur trt.
bir depremzede ile canlı bağlantı kurmuşlar, adam ağlıyor konuşturmaya çalıştırıyorlar.

yuh ulan yuh bırak adamı da ailesini bulsun!!!
biraz sonra, az sonra başbakan'ın konuk olacağı kanal. bakalım hangi icraatları söyleyip, yanlış yaptığı neleri söylemeyecek.
akp tv gibi canlı yayında kılıçtaroğluna çemkiriyolar. ulan götünüz yiyosa başbakan konuk olduğunda şu soruların bindebirini sorsanıza yalakalar kendinizi hemen kapı dışında sonra silivride bulursunuz.
an itibariyle mhp mitingini tek başına gösteren türkiyenin gerçek haber kanalı.

yandaş medya diyenlere kapak olması niyetiyle.

--spoiler--
açın bakın lan başka kimse göstermiyor.
--spoiler--
Türkiye'nin en güzel belgesel ve haber kanalı.
Aksini iddia eden çıkmasın valla kabul etmem.
serhat ulueren adlı futbol konusunda aslında her konuda uzman olan bilirkişi(!) ile fenerbahçe'yi küme düşüren "devlet" kanalıdır. aynı devlet kanalı deniz feneri davasından tek kelam etmez. şike operasyonu, yersen...