bugün

kimin yaptığı belli olmayan.
bir ceza hukuku terimidir.herhangi bir suç unsur taşıyan olayın faillerinin yani olayı işleyenlerin kim olduklarının belirlenememiş olması durumunda kullanılır.bir ülkedeki faili meçhul olayların fazla oluşu o ülkedeki adalet sistemine olan güveni sarsmaktadır.
fail: suç işleyen kişi.
meçhul: kayıp, belirsiz.
faili meçhul: suç işleyen kişinin belirsiz olması.
657'nin "bilseydik yaşamazdık" adlı albümündeki 4. şarkıdır. albümdeki en güzel şarkılardan biridir.
(bkz: cold case)
(bkz: katil)
(bkz: uğur mumcu)
türkiye'de bir örgüt adıdır ve bütün cinayetleri o işler.
aydınların katledildiği bir ülkede, katillerin bir isminin olmamasıdır.
bütün ayrıntıları teker teker ortalığa saçılan çoğunlukla haki ve mavi renkli devlet memurlarınca işlenmiş ve cezalandırılması oldukça geç bir zaman devredilmiş cinayetlerdir.

--spoiler--
diyarbakır’da görülen jitem davası, güneydoğu’da işlenen faili meçhul cinayetleri tekrar gündeme getirdi. tbmm susurluk araştırma komisyonuna yüksekova çetesini ilk kez anlatan ve yeşil kod adlı mahmut yıldırım’ı deşifre eden hüseyin oğuz’un ifadeleri güneydoğu’daki faili meçhul cinayetlere ışık tutuyor. oğuz, verdiği ifadelerde cinayetlerin nasıl planlandığını ve işlendiğini ayrıntılarıyla anlattı.
--spoiler--

http://www.aktifhaber.com/news_detail.php?id=235059

ayrıca (bkz: teröre yardım etmese bile adam kürtse hedeftir)
iki dtp'linin katline daha neden olmuştur.

http://www.aktifhaber.com/news_detail.php?id=235655
iki grubunun ilk albümüdür.
albümde yer alan şarkılar şöyledir..

1. mucize
2. faili meçhul
3. düş
4. yok
5. karanlık sular
6. gidemem ki
7. kapılar ve duvarlar
8. sade
9. oyun
10. renksiz
11. mutsuz son
keşke faili meçhul bir albüm ismi olmaktan öte bir anlam taşımasaydı kimse için, diye düşünüyor insan elinde olmadan.
'Faili bulunmak istemeyen' gizli anlamı yerine kullanılır.
bir nevi gaip.
yanlış yazımdır.

(bkz: faili meçhul)
trt haber'in yeni ilgi çekici programı.

şuan özdemir sabancı cinayetini konu ediyor.
Eylem i gerçekleitrenin ortadan kaybolması yada bulunamamasına verilen tabir dir. Bu ülke de her şeye kullanılır.
dün gece trt haber'de denk geldiğim ve hiram abas'ın anlatıldığı program. ancak yine trt'ye yakışır şekilde işkenceciliği tescilli faik türün'ü sol örgütlere karşı en etkili mücadeleyi veren isimlerin başında diye lanse eden bir röportaj yayınladılar, arkasından gelen faik türün ve ekibinin yakalanan suçlu(!) ların sorgusundan pek çok olayı engellediği yorumu ise beni şoka soktu. koskoca trt'de kimse mi ziverbey köşkünü, oradaki sorgulamaların niteliğini bilmiyor anlamadım.
(bkz: 11003315)
(bkz: aydın katliamları)
ülkemizde hiçbir cinayetin faili meçhul değildir.
ortada işlenmiş bir suikast varsa devlet bunu "kamu güvenliği" kapsamında gizler yalnızca.
trt haber'in bomba programlarından birisi daha.
belki de en bombası.
kaçırmayın derim.
kimin yaptığı belli olmayandır. ülkemizde bi çok faili meçhul cinayetlerin olması gibi.
bir dönem ülkemizde çok meşhur olan hukuk terimi. neyse ki artık moda değişti vuran ben vurdum deyip aslanlar gibi 2 sene yatıp çıkıyor.