bugün

https://www.sozcu.com.tr/...siyle-men-edildi-6648495/

Taksim eğitim ve araştırma hastanesine zorunlu hizmet için atanan trans kadın doktor "genel ahlak" gerekçesiyle mesleğinden men edilmiş!

Yapmış olduğu cinsiyet seçiminden dolayı bir insanı mesleğinden men etmek ne demek oluyor!

Devletimizin bu tür insanlara sahip çıkması, onları topluma kazandırması gerekirken tam tersini yapıyor. O insanları ötekileştiriyor.
Kaldı ki olayda ismi geçen insan kimseye muhtaç olmamak için okumuş, doktor olmuş.
Devletimiz ise bu insanı taktir etmesi gerekirken onu cezalandırıyor.

Ulan bu insan yıllarca okuyup, hak ettiği mesleği yapamıyorsa daha ne yapsın. Tüm insanlara faydası olan bir bireyi, resmen seks işçiliği yapmaya zorluyorlar.

Bu ülkede Hırsızlar, şerefsizler, namussuzlar, hainler mecliste yattığı yerden maaş alıyor. Ama bir insan sırf trans oldu diye helal yoldan ekmek parası kazanamıyor. Yazıklar olsun!
Kadının yaptığı genel ahlaka uymayan şey ne acaba? Kadın doktor. Fuhuş yapmıyor. Bülent ersoy 40 yıldır sahnelerdeyken bu kadını ölüme mahkum etmek ülkenin geriye doğru evrimleştiğinin ispatı resmen.

Edit: dm'den uyandırdılar. Fuhuş da, uyuşturucu da, türlü pislik de varmış bunda. Mevzuyu cinsel ayrımcılığa çekme peşindeymiş. Biz de oltaya gelmişiz. Karar doğru yani.
(bkz: #45078604)
iYi olmuş. lgbt'yi normalleştirmeyeceğiz.
tabii ki kimse trans vs.. olduğu için meslekten ihraç edilemez, edilmemeli ama olay anlatıldığı gibi değil.

asıl sorun mesai saatlerine uymama, mesaiye alkol ve madde etkisinde gelme, hatta şeker komasına girmiş hastayı odada unuttuğuna dair bir sürü delil, tutanak ve hatta kınama cezaları var. (içeriden alınmış bilgi)

olayı trans doktor meslekten men ediliyor diye verince tabii ki daha çok tepki topluyor.
Trans olup meslegine yıllardır devlet memuru olarak devam eden arkadasım var, kimse dedikodusunu yapmak dışında hakkında bir islem yapmadı, yapamaz. Cünkü isinde cok profesyonel disiplinle çalısıyor. Isin aslını bilmiyoruz, bizim bilmemizi istediklerini biliyoruz sadece. Magdur olan gercekte kim, hastalar mı doktorumuz mu.
onu genel ahlak bahanesiyle isten atan su resme ne diyor acaba ? Demek ki masada oturanlarin tamami ahlaksiz o isten atana gore.
görsel
(bkz: prim)
meslekten men edilince kendince bir argüman geliştirip "ben trans olduğum için men edildim" diye tezvirat uydurunca bir çok kişinin kendisini sahipleneceğini bildiği için bu yönde beyanda bulunmuştur. duyduğunuz her habere inanmayın arkadaşlar. kamuda çalışan trans yahut eşcinsel yok mu sanıyorsunuz? sözleşmeli öğretim görevlileri bile var. sözleşmeli olduklarını özellikle belirtiyorum çünkü arzu edilirse sözleşmesi uzatılmaz ve görevine son verilir.
burnuma propaganda kokusu geliyor.
Kadın uyuşturucudan işlem görmüş ya la! Uyuşturucu diyorum, asalet dolmadan herhangi bir memurun bu suçtan işlem görüp mesleğine devam edebilmesi mümkün değil zaten.
Hastanedeki 1 personel kadını cimere şikayet etmiş. il sağlık müdürlüğü de hakkında soruşturma başlatmış.

Soruşturma sürecinde, attığı twetlerden dolayı 3 kere savunmaya çağırmışlar.
"cinsel yönelime uygun twetler" attın diyerek kadına kınama cezası vermişler. 1 hafta sonra kadını "devlet memuruna yakışmayan hâl ve hareketlerde bulundun" diye meslekten men etmişler.

Kadın, "sosyal medyam benim özel hayatım, Ben çalışırken bir hatam var mı?" Diyor.

-Kadın sırf attığı twetlerden dolayı meslekten men edilmiş.
işin içinde; uyuşturucu içip işe gitmek gibi konular yok.
Kadına 1 yıl boyunca hastanede mobing uygulamışlar. Olay bu!
ne bekliyorsunuz bu dogmatik kafalardan, yakında cinsiyet kimliği çıkarır bunlar, devlet dairelerine falan eşcinselleri almazlar, insanları düzenli kontrole sokup eşcinsel avına başlarlar.
ama avrupa'ya yada amerika'ya falan gidince inancımıza, tercihlerimize kimse karışamaz diye ağlarlar.
idare mahkemesine dava açması gerekir. iyi bir avukatla kazanacağını ve mesleğine iade edileceğini düşünüyorum.
translık ayağını geçin konunun bu mevzuyla alakası olmadığı o kadar belli ki. kendisi orospu tavırlı olduğu için siktir edilmiştir. dünyanın neresinde olursa olsun bu tip orospular ciddi kurumların bünyesinde barınamazlar bir çok yere giremezler bile. bunun translıkla alakası yok kendisi iğrenç bir insan ve ülkede zaten tepki alan bi kesime oldukça zarar vermiştir. diplomasını almış olması da onu doktor yapmaz. böyle amcık ağızlı itici bi insanın ödediğim vergilerden maaş almayacak olması da beni sevindirdi.
nezaketen, doktor olmuş bir insanı idare edip daha sonra işine gelmiyorsa devlet memuru yapmazsın ama asalet ünvanını verirsin, gider istediği yerde çalışırdı.

tabi aşağılık kompleksi olan insanlar böyle hoşgörülü bir duruş sergileyemez, umarım ünvanını alabilir...

kamu vicdanı, kendisi için yıllarca eğitim görmüş birinin önünün kesilmesinden rahatsız olur, olmalıdır.
Yine aslı astarını araştırmadan herkes kadını yargılamaya başlamış ve kendi vicdani kanunlarıyla da haklı bulmuş. Halbuki açıp dmk yı okusalar kadının neden işten çıkarıldığını anlayacaklar. Uyuşturucu ve alkol etkisinde işe gidemezsiniz. Hepsini geçtim memurluk sizin yaşam biçiminize de karışır. Bu kanunlarla sabittir. Eleştiriyorsanız en başında memuriyete girmemelisiniz. Bazı konularda haklı dahi olsanız kanun çalışır.
---spoiler---
devletimizin bu tür insanlara sahip çıkması, onları topluma kazandırması gerekirken tam tersini yapıyor.
---------
Cinsel tercihi farklı olan insanlara farklı tür muamelesi yapmak,
Devlet korumasında olması gereken bir canlı türü muamelesi yapmak da yanlıştır
iyi birşey yapıyormuş gibi görünüp farklı tarzlarda ayrımcılık yapmamalı.
Devletin görevi ahlak kuralı koymak yada bunları uygulamaya çalışmak değildir.
genel ahlak kuralları gereği hiçbir kadının zina yüzünden öldürülmesine izin vermemesi devletin genel ahlak kurallarına göre yönetilmediğinin kanıtıdır.
Devletin önceliği vatandaşları arasında adaletin sağlanmasıdır.
Bu da din, dil, cinsiyet, renk, ırk ayrımı yapmaksızın uygulamasıdır.
Genel ahlak kuralı diye yapılan bu uygulama tamamen adalet ilkesine aykırıdır.
bu müslümanlar neden herkesin cinsel hayatıyla bu kadar ilgili. amına kodumun mağara adamları.
kesin hap map atmıştır, islamcılar böyle diyorsa doğrudur.
genelde de hep böyle olur zaten.. (yersen)
cinsel hayatın beni ilgilendirmez

ayrıca bir doktor neden mesleği değil

cinsel hayatıyla gündeme gelir anlamam çok zor

her kimsen

mesleğinde var

derhal yurt dışına git

bir manyağın teki seni öldürür

memleket için olumsuz propaganda olursun

git sana uygun bir memlekete

takıl oralarda kafana göre

hem bizde senden kurtulmuş oluruz.
Trans, travesti ,biseksuel,gay, lezbiyen hepsi insandır ve her türlü işi yapabilirler.ayrimcilik yapılamaz .
https://halktv.com.tr/gun...nda-karar-verildi-756033h
Trans kadın doktorumuz oldu diye gurur duyacak değilim, ama bu gerekçeyle yapılan hareketi de lanetliyorum.

Sağlık bakanlığına bir sorum var… bu kadına psikiyatrik rapor veren hekim, kadın olduğuna hükmeden mahkeme ve kimlik veren nüfus idaresi görevlileri de ahlaksız mıdır?

Bir hırsız evine kadar kovalanmaz. Ya kanun maddesi çıkarttır, zorunlu hizmetten men et, bedelini parayla ödesin; ya da bırak insan gibi işini gücünü yapsın.

Ki, birinci çözümün de ehven-i şer, yani kötünün iyisi.. gönül allah’ın kabe’sidir, böyle kırmak olmaz.. allah bugüne kadar o doktorun rızkını verirken ne olup, ne olmadığını bilmiyor muydu? Hatta sizin de ne olup, ne olamadığınızı bilmiyor mu?