bugün

zamandan tasarruf sağlaığını sananların başvurduğu eylem..
bayramlar , kandiller ve yılbaşı gibi günlerde cep telefonlarındaki listeden seçilen isimlere yazılan ortak bir mesajı göndermeye yarayan seçenek.
uydum imama mantalitesi güden, birinden aldığı mesajı diğer şahsiyetlere paketleyen ; içeriğinde ne olduğunu bilmeden defetme yöntemi.
bir top ile verilen mesaj.
messages > text messages > create message > sending options> send to many > send1, send2, send3, ... sendn...
Bayram tebriği üşengeçliğidir.

http://toplumesaj.blogspot.com/
en son sözlüğe de gelmiş olandır.
atmayın arkadaş atmayın.
hem samimi değil hem çok itici.
yapmayın böyle şeyler. sayfalarca mesaj yazacağınıza.

bayramın kutlu olsun ali yazın.*inanın bu onlar için daha değerli.
özel günlerde gereksiz, samimiyetsiz olandır. kısa öz tebrik kutlama yapılsın şahse yönelik, kafi.*
Sonuna toplu olduğunu belirtmek için yazılan "top." ile çok ilginç şeyler çıkan mesajlardır. Örneğin: top.lu nikah,top.unuzu keserim,top.lu taşıma,top.unuza,top.lu katliam,top.hane...Örnekler çoğaltılabilir.
intihar sebebi. ilgiyi üzerine çekmenin binbir yoludur bazen.
eğer bir kızdan geliyorsa, "çok mu canın sıkılıyor" diyerek cevaplamanız yeterli.
hiç gelmemesinden daha iyi olan mesaj.
kandilde, bayramda, seyranda bolca aldığım mesajdır.
hiç sevmediğim saçma olduğunu düşündüğüm eylem.
özellikle bayramlarda atıyorlar ya beni çıldırtıyor.
bayram, telefona toplu bayram mesajı atmak ile kutlanmaz. bayram, heyecanla beklenir, coşku ile selamlanır ve sevilenlerle kutlanır.
çoğunlukla cevap verme isteği uyandırmayan, ayrıcana da samimiyetsiz gelen mesajlardır.
toplu çağrı olayı var bir de. biri bi çağrı atar aa ne güzel lan hatırlandım dersin.* sonra sen de bi çağrı atarsın bakarsın meşgul . lan dersin beklersin. sonra yine çağrı atarsın yine meşgul. anlarsın ki arkadaş tüm rehberi elden geçiriyo özel olmadığını anlarsın, de get ulen bi daha da aramam dersin. * *
samimiyetsiz olan eylem, ama buna da gerek var yeri geldiginde.. mesela adama mesaj cekmesen darılacak gelecek yarım saat car car konu$acak.. onun yerine at toplu mesajı kafan rahat etsin. önemsediğin insanları da ara, ayrı ayrı mesaj cek, farkları olsun.
toplu gelen mesajlara inat herkese farklı tek tek mesaj attım isteyen salak diye nitelendirebilir banane arkadaşım onlar samimiyetsizse bende öyle olmak zorunda değilim ya bayram bayram sinir oldum bak şimdi...
birden fazla kızla(erkekle) çıkılıyor ve hepsinden ayrılma kararı veriliyorsa işlemi kestirmeden bitirmek adına kullanılabilecek en uygun sistemdir.
yıllardır hiçbir zaman cevap atma gereği duymadığımdır. samimiyetsiz geliyor çünkü. kimileri sadece rehberinde olduğu için atıyor ben bilmiyorum sanki. çok da tın gerçi bayramımı kutlamışlar kutlamamışlar hiç önemsemem öyle şeyleri. doğum günümde bile bir kere unutan arkadaşıma sitemim olmamıştır. dün ilk defa bu tabuyu yıktım ve ilk kez bir toplu mesaja cevap yazdım bir kişi uğruna. hem bayramını kutlamak hem de beni ne kadar sıradan gördüğünü farkındayım artık demek için.
en samimi arkadaşlarınızdan bile sizli bizli mesajlar alabileceğiniz sistemdir.
beleş mesaj olayının en berbat getirisidir. önce mesajın sonunu okuyorum mesaj eğer uzunsa ve kandilin yerine kandiliniz ile bitiyorsa tamamını okumadan siliyorum.
asla cevap vermediğim mesaj türüdür. ayrıca benden hoşlandığını bildiğim bi kız vardı, her mesajının altına t yazardı.
tamam bayram mesajları yine normalde.
ama şu "iyi geceler,günaydıın,naber gençler?,bugün şurdayım gelirseniz beklerim" gibi versiyonları sinir katsayını arttırmaktan başka bir şey değildir.
samimiyetsizliğin boy gösterdiği mesajlardır. hiç gönderilmemesi tarafımdan daha makbul görülecektir.