bugün

vakti zamanında kanal 6 da *yayınlanan magazin programı.
çok ince esprilerle donatılmış, val kilmer'ın danslarıyla insanı mest eden, nick river'in sahne performansı sırasında kızların tripten tribe girmesi, yapay inek, almanlarla çatışma sahnesinde silahla cam kırma, el bombası, filmde milyonlarca komik sahne var, tamamen abzürd bir komedi. izlediklerim arasında en iyisi diyebilirim. basit gözüken esprilerle donatılmış ama hafif alkollu bünye ve arkadaş grubuyla izlenirse alta sıçırttabilecek bir filmdir.
secret isimli bir kişiye edilebilecek hakaret sözü.
(bkz: çok gizli)
amerika birleşik devletleri derin devlet yapılanmasına ait bir bina içerisindeki metalden yapılmış duvar boyunca uzanan çekmeceli büyük dolaplar içerisindeki sarı veya bej renklerde, amerika birleşik devletlerinin ulusal çıkarlarına doğrudan etkiyebilecek içerikli ve yetkisiz kişilerin okumaması gereken bilgilerin olduğu dosyaların üzerilerinde yazan yazı.

(bkz: çok gizli)
tek bir boş saniyesi olmayan, her saniyesinde bir espri barındıran efsane film. dün cnbc-e'de vardı. kaçıncı izleyişim oldu bilmiyorum ama yine gülmekten kırıp geçirmiştir.

--spoiler--
elemanlar askeri üsse sızmak için telleri kesip içeri girerler. sürünerek yollarına devam ederken karşılarına bir çift asker çizmesi çıkar. kamera yukarı doğru çıktığında ise orada olan sadece çizmedir, devamı yoktur. elemanlar rahat bir nefes alır, siz ise gülmekten kırılmışsınızdır.
--spoiler--
ing. çok gizli.

okunuşu : tap sikrıt.
izleyeceklerim top on listesinde bu hafta bir numaraya kadar yükselmiş filmdir. Hakkında kötü bir şey duymadım henüz az bilinen efsane filmlerden.
Gecemi şenlendiren film olmuştur. Uzun zamandır böyle güldüğümü hatırlamıyorum. ilk başlarda başlayan tebessüm ilerleyen zamanlarda kendini haykırarak gülmeye bırakmıştır.
Filmdeki doğu almanya marşı:
selamlar selamlar doğu almanya!
meyvelerin ve üzümlerin memleketi
pişman olacağiniz, kederleneceğiniz memleket!
eğer kaçmaya çalışırsanız
ister yeraltından tüneller kazın
ister koşarak duvardan atlayın
hiç bir işe yaramaz, unutun gitsin!
çünkü gardiyanlar sizi gebertecektir,
tabii onlardan önce elektrikli teller çoktan gebertmemişse!
her saniyesinde mizah olan absürd film.
On numara olan tekrar tekrar izlenesi film.
casusluk ve Elvis Presley filmlerinin parodisi niteliğinde bir 1984 ABD yapımı komedi filmi. Filmin yapımcıları Jim Abrahams, David Zucker ve Jerry Zucker'dır. Filmin baş rollerinde Val Kilmer, Lucy Gutteridge, Omar Sharif, Peter Cushing, Michael Gough ve Jeremy Kemp oynar.

Filmin en önemli unsurlarından biri başka filmlere yapılan ironik göndermelerle dolu olmasıdır.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Top_Secret!_(film)
1984 yapım absürt komedi filmi. almanya'yı birleştirme için yapılan gizli bir plan etrafında dönüyor film. evet absürt ögeler çok ve çoğu da orijinal. ama beni pek güldürmedi bu film.
eti topkek'in gizli formülüne verilen addır.
çok gizli.