bugün

tee 6 yaşındayken bir dalaman-istanbul uçuşunda arka koltuğumuzda oturan, hugo'yu çok sevmeme rağmen utandığım için bi merabe bile demediğim kişi. (bkz: çocukluk)
uzaylı olması muhtemeldir.zira geçen yıllara rağmen yaşlanmamakta. ben ilkokuldayken de bu haldeydi şimdi de bu halde.
(bkz: hugo)
90 yaşına geldiğinde hala tolga abi olacaktır; türk televizyon tarihinin en büyük ayarını yemiştir hugo da telefon tuşlarının aziziğine uğrayan minik bir izleyici tarafından*.
star tv de başlamış olan 5 e gidenden akıllı mısın adlı programı sunmaya başlamış kişi.çocuklar tolga abi diye tanırlar.gitgide hugo'ya benzediğini düşünüyorum.*
hepimizin, elinde büyümüş olduğu kişi, belki de çok şey borçluyuzdur.
(bkz: nereye çufçufluyoruz)
yüzü hep aynı kalan adam. hiç yaşlanmıyor, ne garib. *
gerçekten de garib bir adamdır kendisi. 100 yıl önce de aynıydı, şimdi de aynı. bir insan hiç mi yaşlanmaz yau?

(bkz: cain the vampire elder)
canlı yayında bir çocuktan küfür yemiş talihsiz bir sunucudur.
yılların abilikten amcalığa terfi ettiremediği adam.
benzerliğinden dolayı çocukken hügo'nun babası sandığım kişi.
dublaj sanatçılığı da yapan televizyon adamı.
yanında çalışan bir arkadaşımdan aldığı bilgilere göre son derece ukala bir kişilikmiş kendisi.
çok zeki, ince esprileri olan, sakin mizaçlı bir adamdır.* ayrıca sunduğu yarışma programından* zatıma 20.000 ytl borcu vardır.
haydarpaşa gebze tren raylarında gördüğü çöp poşetine altın muamelesi yapıp camdan atlattıracak pikaçhudan bile zararlı şeyin sunucusu.
kamera karşısında can ciğer kuzu sarması olup da normal hayatta burnundan kıl aldırmayan tipinde kişi.**
hugo cemaatinin önderi.

cemaat kuralları : 6-18 yaş arası ve çılgın yaşam tarzını benimsemiş tüm küçük insanlar katılabilir.

kabala : yönetim yoktur. lonca odasının ortasında dev bir plazma ve oyun konsolu bulunur.

şakirdlerin eğitimi : yeni başlayan çömez hugo insanları, elleri ile dürbün yapma çalışması yaparak güne başlar. 200 kere başarı ile dürbün yapabilen hugoanlar yan odaya alınır. yan odada çeşitli ebatlarda telefonlar bulunur. öncelikle cemaat önderi gelir, şakirdlere gaz verici bir konuşma yapar, hırs içinde şevke gelmiş çıraklar telefonlara saldırır. ilk önce 4444 ardından 6666 çalışmaları yapılır, 2222 ve 8888 çalışmalarından sonra gaza gelen ekip 2428628264282 kombinasyonunu yapmak üzere hırsla telefonların başına geçer. gözlerindeki yılmaz savaşçı feri ile çılgınca kodu tekrarlar.

sıra asıl kısma oyuna gelmiştir. oyun başına geçen çıraklar kristalleri o hızla toplamaya başlar. 5000 puanın altında kalan kabal odasında yerleri siler, konsolun tozunu alır ve bir sonraki güne ya kısmet der. hugolinayı kurtarana ise oyuncak tukan hediye edilir. 5 tukan toplayan çıraklar kalfalığa yükseltilir ve dürbün sayısı 100'e düşürülür.
hepimizin karizma tolga abisiydi bir dönem. ne zamanki soyadını öğrendim o karizma gitti de yerine böyle gariban, kalender bir imaj oluştu beynimde. soyadı önemliymiş böyle işlerde.
tam olarak 41 yaşındadır kendisi. 2004 tarihli bir roportajda, şu an 37 yaşındayım demiştir.
hugo'dan dolayı hep basit bir adam gibi görünse de, işletme master'lı, kendi şirketi olan bir adamdır. sağlamdır yani.
çok güzel araba kullanan insan.
acaba hala portakal rengi pantolon giyiyor mu diye dusunduren isim.
yaşlanmayan organizma.
çocuktum, büyüdüm, genç oldum, yaşlandım, buruştum, yakında menopoza giricem ve bu adam hala aynı.
hugo programını sunduğu tarihlerde bir veletten yediği küfür sonucu soyadını "gariboğlu" olarak değiştirdiğini düşündüğüm sunucu.
nasılsa artık evli gibi olduğu hugo 250 yaşında olmasına rağmen hiç göstermiyorsa, bu abimiz de 40 küsür yaşında olmasına rağmen, adeta bir mutant gibi, devamlı bir gençleşme formülü bulmuş gibi, yaşını asla göstermemiştir. bir tolga garipoğlu, bir de hakan peker, tek geçerim bunları bu alemde ulan. *
sürekli çocuk programı sunmaktan, çocukla çocuk olmaktan , çocuk gibi konuşmaktan mutasyon geçirmiş ,
40yaşında fiziğe 9 yaşında karaktere sahip gibi görünen bir garip adam.