bugün

(bkz: hugocular)

(bkz: canlı yayında tolga abiye küfür eden hugocu)
tolga abi adında çocuk klübü bulunan programcı.
ayrıca tolga abinin "tolga abi"* adında bir dergisi ve yine "tolga abi" adında leventte bir ana okulu da vardır.
ısrarla yaşlanmayan adamdır. hugo'yu ilk sunmaya başladığı yıllarda yarışan parmak kadar çocukların, muhtemelen şu anda çocukları vardır ama adamın suratı hala değişmedi; ilginç. bi de o hareketler ne ya, büyü biraz hala ilginç ilginç el sallamalar, hugo'yla konuşmalar falan, ne bileyim..
hugo'yu sunmus, hugo'yla var olmus, hugo bitince o da bitmis sahsiyet. adamin dunyada tutunacak tek dali hugo'ydu.
hugo mevzuunu kendine iş edinmiş kişi.vakti zamanında ben çocuktum,trt'de çocuk programları,abuk subuk kamera şakaları yapardı,sonra biraz büyüdüm ama gene çocuktum,bu ''hugo'' olayına girdi.hevesini alınca bırakır,adamakıllı birşeyler yapar,hayatını bu uğurda harcamaz sanmıştım;yanılmışım.bıkmadı,usanmadı,ömrünü cadı siladır,hugodur,heba etti,ben geldim huzurevine kapanma yaşlarına,tolga olmuş tolga emmi,am hala abi hala abi.başarılar diliyorum,çufçuflamaya devam etsin..
hugo'nun manevi babası diyeceğim;ama aralarında genetik bir bağ varmış gibi duran ulu tv ismi.

(bkz: Kanal 1)
bir turuncu pantolonu vardı ki; akıllara zarardı.
"5'e bas, 8'e bas" diye ömrünü kameralar karşısında tüketmiş insanoğludur..
zorlaya zorlaya konuşmaktan boğazındaki damarlar bakü ceyhan boru hattına benzemiş şahsiyet.
4. levent 'te kendi adıyla * açmış olduğu bir çocuk yuvası vardır.
küçücük bir çocuktum belki 5 belki 6 tv nin karşısında hugo yu izliyodum o zmanlar tolga abimiz vardı sonra ben büyüdüm çok büyüdüm hemde açtım baktım tv yi yine hugo yine tolga abi ne diyim şarap gibi adam..
orta 2 de sınıfta kalmıs olan sahsiyet...
sürekli aynı turuncu pantolonu giyer kendisi.Günün birinde çocuklardan birinin "tolga abi senin başka pantolonun yok mu"diye sorduğu da bilinir.*

(bkz: tolga abiye başka renk pantolon alalım kampanyası)

(bkz: ben basıyorum ama gitmiyo)
levent deki çocuk yuvasının adıdır. Yuva kendisine aittir.
hugo'yu ilk çıktığında izleyen küçük çocukların yaşlanıp çöktüğü halde, ogünden beri sunuculuğunu yapıp çocuklarla uğraştığı için sinir krizi geçirmesi gerekirken hala gülen ve hiç yaşlanmayan, 40 yaşına merdiven dayamış sunucu
üzüm üzüme baka baka kararır misali hugo mu ona benziyor o mu hugoya tam olarak çıkaramadığım fakat sinir bozan bir şekilde benzeştirdiğim boğazında kafası kadar bir çıkıntı olan insan.
(bkz: tolga garipoglu)
bu abi küfür olayindan o kadar muzdariptir ki kendisiyle normal sohbet eden hayranlari hafiftan caktirma girisiminde bulunsa bile hemen yok küfür etmedi demektir.cok iyi bir seslendirme sanatcisidir.ayrica yasini belli bir yerde sabitlemistir.15-20 yildir 35 yasinda gösterir.
orta 2'de sınıfta kalan ama odtü mezunu olan çelişkili şahsiyet.
kendisinin bir anaokulu vardır.
kepçe kulaklarıyla, oturduğu yerden tonla para kazanan adam.
efsane, kendi ağzından yalanlanmıştır.

(bkz: http://webarsiv.hurriyet.....tr/2004/03/13/427226.asp)
yıllar yılı hügo'yu sunmasından dolayı; zamanla hügo'ya benzeyen, çocukluğumuzn tolga abisi.
geleceği gören akıll yatırımcı. yıllar önceden bu işte para olduğunu anlamıştır ve kendini çoluğu çocuğu eğlendirmeye adamıştır. yıllarca okuyup meslek sahibi olup 3 kuruş kazananlara inat hugo denen garip karakterler sayesinde vole üstüne vole vurmuştur.