bugün

bunu takmıyor gibi görünsem de içimde hala bir umut vardı sanki. ama geçen gün bayodan çıktıktan sonra o büyük boy aynasında da tipsiz ve karizmasız bulunca kendimi "hah" dedim: "ben bir tipsizim".

bu durumu taktığım sanılmasın. takmıyorum canlar. ama içgüdüsel olarak bazı uyartılara tepki veren bu sefil vücudum arasıra karşılık almak da istiyor tabii. ne biliim bir güleryüz falan da istiyor insan ya da bir erkek. ara ara kızlar onu kessin ona gülsün baksın bir daha baksın istiyor ama olmuyor tabii. olmayınca olmuyor. artık hiçbir beklentim kalmadı bu durumda.

bugün elbise almak üzere bursa kent meydanı adı verilen mekana gittim. hakkaten ama hakkaten aynalara sadece saçım hangi yöne gitmiş diye bakardım uzun zamandır. "olmayan tipimi düzelteyim de kızlar bana heyran olsun" fikri aklımın ucundan en son birkaç yıl önce geçtiydi. ama kıyafetlerin denendiği o pis ve ter kokan her tarafı aynalı mekan beni yidi bitirdi. kendime alıcı gözüyle baktım ve kararımı net verdim. tipsizlikte üstüme yok. çirkinlik var artı karizma yok. hatta ve hatta çirkinlik karizması bile yok. sevimlilik yok. düzelme şansı da yok.

"n'apalım allah böyle yaratmış" düşüncesi candır tabii. böyle düşünüp avutuyorum kendimi. ya da avutmuyorum aslında. "içim iyi olum" deyu da avutabilirim aslında bilmiyorum duruma göre avutuyorum.

ama artık avunmaya da ihtiyacım yok gibi. daha da bakmam aynaya. daha da düzeltmem saçımı. fazla kasmaya gerenk yok.

artık sadece temel içgüdülerim gereği bakarım kızlara da. yüzleri ilgi alanım değil artık. bu arada sapık değilm lan ben.öyle gibi yazdım. her erkek kadar bakarım yani.

bu genç yaşta bu alemden ve ortamlardan ayırlıyorum. kariyerim daha başında bitiyor ama yapçak bişey yok. hadi bari çirkinsin girişken ol dimi. o da yok lan. elveda kızlar. iyi bakın kendinize.

ne bir zamanlar fırtınlar estirirdim ne de benim hala umudum var.
durun a dostlar.. bu konuda dertliyim.. açılın hele.. muhittin arkadaşlara dolaptan kola çıkar.. okurken boğazlarından soğuk soğuk aksın gitsin hayat..

ilk okul 4. sınıftayım. kuaför çocuğu olduğumuz için saçımızdan jole eksik olmazdı. o aralar yana tarama moda idi. babam, annem yakışıklı oğlum, karizma oğlum diye seviyorlardı sürekli beni. böyle bakkala felan giriyorum cips alcam.. hoşgeldin yakışıklı diyor bakkal. işin garip tarafı ben harbiden kendimi yakışıklı sanıyorum..

bigün arkadaş ortamında dayanamadım gerçekleri onlara da söylemenin zamanı geldi diye düşündüm.. durdum durdum '' ulan var ya aranızda en yakışıklı benim lan '' dedim.. biri atladı.. ne alaka aq dedi.. dedim nasıl ne alaka. oğlum annem babam her gün yakışıklı oğlum diye seviyorlar dedim.. ve o an arkadaşım hayatımın acı gerçeğini suratıma 120 ile giden passat gibi çarptı.. '' benim de annem babam bana yakışıklı diyor ama ben yakışıklımıyım aq dedi.. harbiden de yakışıklı değildi..

ben o gün anladım ki meğersem tipsizmişim lan..
karaktersiz, kibirli, sinir bozucu olmaktan iyi olan durum.
Cok kotu bir sey ya. Aynaya bakinca bazen kendimi o kadar kptu hissediyorum ki.

Neyse ki turkiyedeyiz ve kadinim. Tipin hic onemi yok cinsiyet yetiyor.
ay götüm.. kendisi adriyana lima mıymış?

tamam evet kabul ediyorum şahsen ben de biraz daha güzel olmak isterdim eğer benim elimde olsaydı ama çok da bi tarafımda değil millet beğenmiş beğenmemiş. eğer güzellik uğruna bi şeyler yapacaksan da aynaya baktığında kendini beğenmen için yapacaksın. önemli olan senin ne düşündüğün.

evet ne diyordum, ben de şahsen çok güzel bir kız değilim. 22 yaşımdayım şimdiye kadar ilgisini belli etmeye çalışan bir (1)** kişi oldu. geçen sene çok takıyordum kafama ama şimdi düşünüyorum da istediğim mesleği yapıcam, istediğimde güzel arkadaşlar edinebiliyorum, çok kompleks olmasalar da birden fazla ilgi alanım da var. bi şeyler öğrenmek yeni insanlarla tanışmak çok zevkli. güzel bir ailem var. nasıl desem şöyle durup düşündüğümde beni rahatsız eden bir şey gelmiyor aklıma. keşke şu da böyle olsaydı demiyorum.

hani düşünüyorum da hani tanrı bi yerden alıp bi yerden veriyor ya. eğer bana deseydi ki hayatının çoğunda saçma sapan insanlar yüreğine dert olacak ama güzel bir kız oalcaksın, diğer seçenek olarak da için rahat olacak şartlar yukarıda anlattığım gibi olacak ama şimdiki tipine sahip olacaksın. kesinlikle şimdiki durumumu seçerdim.

insanlar güçsüz, insanlar zayıf. sen güçlü olmalısın, tek başına da eğlenebilmelisin. milletin gözüne sokmadan saygısızlık yapmadan. işte o zaman o güçsüz insanlar sana tutunmaya çalışacakalr ve sen de "çok tipsizsin sen tutunma" deyip silkelenebileceksin. tutunacak dal aramayı bırak direkt ağaç ol sen. yapabilirsin, yap..
kötü bir durumdur. önemli olan iç güzellik felan da değildir. insan beyni gördüğünü algılar ve gördüğü şey çirkinse onu asla kanıksamaz. şöyle ki görünen yüz simetrik değilse, estetiksel olarak bir şey ifade etmiyorsa beyin direk olarak gördüğü yüzün sahibinin de iğrenç biri olduğu düşünmeye başlar. bu bir kavrayış halidir ve kişi dünya görüşü ne olursa olsun böyle algılar dolayasıyla çirkin insan için kötü düşünür.

bilimle az biraz uğraşan septik biri olan ben hep bunun farkında oldum ve çirkinliğim sayesinde eğitimime daha fazla zaman ayırdım. kitap okudum ve mümkün olduğunca bilimsel değerleri daha fazla savundum ama duygusal olarak hep atıl kaldım. matematikte ilerledim vs. benim için çirkinliğim bazı zamanlarda büyük bir nimet oldu yani ve genlerime en azından ortanın biraz üstü zekam için teşekkür ettim.

ve çirkinliğin getirdiği aseksüel olma zorunluluğunu o gün daha iyi anladım.

günün birinde bir arkadaşım benim boktan halime acımış ve beni bir kızla tanıştırmayı amaçlamıştı. haddizatında tecrübeyle bazı şeyleri kavrayan ben eğer kız 100 derece miyop değilse böyle bir şeyin olmayacağını, beyhude yere çaba sarf ettiğini kendisine anlatmıştım ama dinlemedi beni ve ilkel planını uygulamaya geçirdi. ''ilk başta ben olacağım aranızda sonra da bir bahane bulup çekileceğim ondan sonra top sende'' dedi bir albert enistein edasıyla. güldüm tabi. arkadaşımın atılımı sonucu kız geldi ama beni gördüğü felan yok arada bu tipsiz kim der gibi bakıyor arkadaşıma. ben ise bir yandan saçmalıyor bir yandan da olur mu lan acaba diye bir takım iç hesaplaşmalar ve istişareler yapıyorum. arkadaşım da aklı sıra çok iyi adamdır komiktir felan diyor adıma mehdiyeler sıralıyor yani tipe bakma bir takım özellikleri var yine de demek istiyor. kız da yüzüme bakıp silik bir tebessümle geçiştiyor söylenenleri ve beni erkarte edip arkadaşımla kikirdiyor. içimde ki son umut kalıntıları da zelzeleyle yıkılmaya başlıyor böylece. sonra arkadaşım benim bir işim çıktı acil, siz takılın felan diyor. kızın o anki suratı sanki arkadaşım: ben gidiyorum arkadaşa oral sex yapmaya başla o boşaldıktan sonra il plakasına göre herkes sana tecavüz edecek hazır mısın? sorusunu sormuş gibi bir hal aldı. ben ise ehi ehi tavırlarındayım neyse arkadaş gitti kız soğuk, umursamaz ve aşağılayıcı davranışlar gösteremeye başladı bende aynı tavırları sergilemeye ve felsefi konulara girmeye başladım. kavramların anlam değeri üzerine düşünür müsün? demiştim hiç unutmam tabi sistem error kız da. ben de onu bilgisiz bir mal olmasıyla aşağıladım derken benim gitmem lazım dedi ve elimi bile sıkmadan gitti. siktirip gitsin!

tabi ki bu olaydan sonra zat-alim estetiksel değerlere uymadığını ve altın orandan çok uzak olduğunu anladı.

sonuç hayat masal değildir çirkin iseniz zekanızla genel kültürünüzle fark yaratmaya çalışınız ve kimsenin sizi aşağılamasına izin vermeyiniz.
Yakışıklı olmak için atılabilir adımlar var. Misal kişi neden tipsiz olduğunu düşünüyor. Kulakları kepçe olabilir burun estetiği gerektirecek durumu olabilir.

Günümüzde " tip " düzeltilmesi mümkün bir olgu. Bu yüzden parası olan kendine yatırım yapmalı.

Düzenli spor yapamayan parası varsa eve yemek servisi yapan diyetisyen ve fitness hocası tutabilir.

Paranız varsa özel dikim terzi işi kıyafetler ve kaliteli aksesuarlarınız ile rafine biri gibi görünebilirsiniz.

Genel kültür sahibi ve okuyan birisi olursanız hem pot kırmadan konuşur hem de sohbeti sevilen dinlenen biri olursunuz.

Özetle her şeyin çaresi var. Yeter ki zeki olun sabırlı olun azimli olun.
hayata 10-0 geriden başlamak demektir malesef.
hayata 40-0 geriden başlamak demektir maalesef.
Ünlü bir tipsiz der ki;
Sağ ayağımın baş parmağını öptürmeyeceğim adamlar bana çirkin diyor ne hallere düştük.
Dibine vurdugum vaziyettir. Allah annemle babamin en.kotu ozelliklerini bende birlestirmis ve next next demis sifatima mubarek. Gorunus sakat olsunda kalp sakat olmasin vesselam.
hayata 20-0 geriden başlamak demektir malesef.
Dış görünüşünü aşırı umursamaktır.
tipe değil de,
paraya gelen kızda insana koyuyor be...
Belli bir süre sonra buna alışmaktır.

Kendimden biliyorum, ayrıca;

görsel