bugün

Dalga geçenlere Huwhwuwhwuwu Allah'ın kertenkele suratlısı sen çok mu iyisin diyesim geliyor. Ama neyse...
yapılmaması gerekendir. zira kişinin kendi seçimi değildir.

eğer kendi iradesiyle tipinde bir değişiklik yapmışsa da kişinin zevklerine karşı saygı duyulması gerekir.

not: bunca yıldır boşuna mı iç güzellik diyoruz...
hayatta hiç bir zaman anlayamayacağım durum. bir insan , birinin tipiyle niye alay eder ki. niye sanki, kendi tipini kendi belirlemiş gibi davranır. ego desem ego bile değil. böyle dalga geçenlere. diyenlere, şurada bir boy aynası var , daha komiğini bulabilirsiniz deyin.
Bazı insanların acımasızca yaptığı eylemdir.

Burnum büyük olabilir, yamukta olabilir, çirkinliğimin bende farkındayım, sen niye bunu bana hatırlatma gereği duyuyorsun ki*
beyinsiz şnsanların yapacağı bir şey.
Migrosta olsan kimse alay etmezdi ama para çirkini güzel eder kardeş çok para kazan brad pitt olursun.
allah kimseyi tipiyle sınamasın. her gün her gün çekilir gibi değil.
Hoş olmayan, kırıcı davranış.

Sizi siz yapan, etiniz kemiğiniz, ağzınız, burnunuz değildir.
Bunu bilmeyen varlıklar da insan değildir zaten.
" insan" olanların söyledikleriyle ilgilenin, gerisi Kocaman bir fasaryadır.
Türkiye sınırları içerisinde muhtemel olandır.

Güzelliğin/çirkinliğin kişinin kendi elinde değil de doğanın vergisi olduğunu anlamayan/anlayamayacak olan insanlar olduğu sürece böyle olaylar normaldir.
eğer anlattığın gerçekse üzücü bir durum ama çok da kafaya takılası değil. insanın gençliğine ve güzelliğine güvenip başkalarını fiziksel yönden aşağılama girişiminde bulunması, ahlaken primat düzeyinde gezindiğini gösterir.

bir saat sonra insanın başına bir felaket gelmeyeceğinin garantisi yoktur. öyle bir kaza geçirirsin ki suratında izi kalır ve hayat boyu onu taşırsın. o zaman da yüzündeki izle alay ettiklerinde gidip bi köşede ağlamamalı seninle alay eden kişi/kişiler.

kısaca çocukluk etmiş. hayat böyle insanları ciddiye almaya değmeyecek kadar mühim.. biraz üzüntü verir bu söz ama fazla takmamalısın. okuyorsan okulunda başarılı olmaya, çalışıyorsan işinde başarılı olmaya gayret etmeli insan. arada denk gelen vasat zihniyetli insanlar anca zaman kaybettirir.
allah verdiğini alır bir gün, güzelim yakışıklıyım diye gezen insanların gençliğine bakıyor her şey. küçük beyinler bunu anlayamaz tabiki. herkes kendine göre birini buluyor. yorum yapıp insanları kırmak ah almaktır, bir gün çıkar acısı.
belki sevimli bulmuştur. konuşulması, tartışılması gereken bir anı harcamışsın.
aslanım benim sorarım sana a101 deki o kezban sana bu sözleri derken kendi neciydi. liz hurley miymiş sanki.güzel olsa a101 de ne işi var diyecem ama burdan da ucu biraz sana dokunuyor. *

neyse sana dedi ise biraz imaj düzenlemesi yapman gerekecektir. o kezbanı ise allaha haval ediyorum nokta!
Güzellik hem göreceli hem de gelip geçicidir fakat bu insanların sözde oturmuş rezil karakterleri ömürleri boyunca aynı kalacak, bana niçin böyle dediler diye üzülüp sinirlenmek yerine, bu bahsetmiş olduğun insanlıktan nasibini alamamışlarA acımalısın.
Bana genelde abi derler ama hiç dalga geçen olmadı üzüldüm.
yazar kardeşin başına gelen traji komik olayın bir benzeri de benim başıma geldi... o'nun yazdıklarını görünce seneler sonra ilk defa hatırlayıp tebessüm ettim...

bilenler bilir, hukuk fakültesi faciadır. hatta derler ki; malum fakülteyi bir sene uzatan hayatından dört sene kazanır. işte ben o uzatanlardan olamadım. özel ve tuzlu bir üniversitede burslu okuduğum için bir dersi bile bırakmak benim için facia ile sonuçlanabilecek bir masala dönüşebilirdi.
üçüncü sınıfta ismini anmak istemediğim bir hocanın finaline kütüphanede çalışırken öyle bir tipim kaymıştı ki; karşımda oturan başörtülü bacı ve şarklı sapı "tipe bak amuğa goyim" tarzı bir laf ederek gülmüşlerdi. hesaplayamadıkları olay ise benim bu dediklerini duymuş olmam idi... yaşam enerjisi düşmüş, sınavlar yüzünden şaftı kaymış birisi olarak moral bozukluğu ile yurda dönmüştüm. bi süre bu konuyu dert edindiğimi de hatırlıyorum.

"haa, seneler sonra ne oldu? bacım ve pompacısı ne alemlerdeler?" orasını allah bilir. fakat ben güzel bir işe, harika bir eşe * , ikinci bir vatana * ve biraz da zenginliğe sahip oldum. o gün benimle; afedersiniz ama daşşak geçen insanlar ve benzerleri iş başvurusu yapsalar, mülakata bile sokmadan "biz sizi arayacağız" diyecek çalışma arkadaşlarım var. benden kopya çeken arkadaşlarım ise hakim, savcı oldular. adalet sistemi o kadar yerlerde yani... *
Bence sevinmelisin. Böyle gerizakalıları görüp zekanla gurur duymalısın. Mal olmadığın için şükretmelisin. En sinir olduğum şey 2 kızın birbirine baktıktan sonra erkeğe bakıp gülmesi.
görsel
ne yaptın, uğraşması olmasın diye şortun altına annenin terliğini falan mı giydin?
Siktiret kardeşim Eğer bir gün çok paran olursa ikisini birden yatağa atma fırsatın bile olabilir.
Boşver arkadaşım kim ne diyor kim ne düşünüyor. O onların ayıbı. Herkesin kendine g
Kendine göre bir şekli şemali var.
çok üzüldüm kardeşim .
Amlarına koyayım ben onların çok ayıp etmişler.
amann be kardeş koy gtöne gitsin.
güncel Önemli Başlıklar