bugün

“Ragnarok” = kıyamet ama film hiç öyle değil.

Yani ben kıyametin o karanlık, basık ve de acılarla dolu, iç karartıcı halini içime işleyemedim. Hulk’un yaşadıkları da ayrı bir sululuk...

Neyse azalar biter diye düşünüyorum.
fazla sulu bir devam filmi. aslında thor ciddi, hela ciddi, hulk ciddi, mitoloji ciddi ama filmde herbiri bir diğerinden soytarı.
Filmin sonlarına doğru thor bir gözünü kaybediyor helen kılıçla yerinden çıkarıyor. ve hiçbirşey olmamış gibi davranıyor. Lan thor malmısın iki gözünden biri gitmiş senin umrunda değil sen dedpool değilsin ki tekrar çıksın sonunda babanın yolundan gidip tek göz kaldın afferin sana. Şimdi sen yarım görerek nasıl savaşmayı pilanlıyorsun.
point break göndermesini çok sonradan anladığım efsane filmlerden.
başıma bir iş gelmeyecekse gelmiş geçmiş en iyi süper kahraman filmi olduğunu düşündüğüm film. zaten süper kahraman diye tanıtılan tiplerin çoğu baba parasıyla aldığı aletlerle varolan sıradan tipler. aralarında sadece thor ve doctor strange süper kahraman sayılır bence açık ve net.
Bunu beğenmeyenler analarının adı marta diye barışan süperdonluları izleyebilir.
hulk sayesinde gişesi artan yapım. klasik marvel saçmalığı orası ayrı tabi.
yahu tamam espri serpiştirirsin araya da odinli asgardlı heimdallı efsaneyi nasıl sikik bir komedi filmine çevirirsiniz ya.

ayıp !! terbiyesizler.
Thor serisinin en efsane filmi. izlemeyen varsa önerilir.
Valla güldüğüm sahneler vardı. iyi olmuş bence. Sonuçta süper kahraman filmi, oturup yönetmenden metaforlarla sizi etkilemesini beklemek saçma olur.

Gayet eğlenceli filmdi, çizgi roman cahilleri hemen yapıştırmış deadpoolda tuttu, bunda da yapmışlar diye. Kardeşim entry girmeden önce biraz okuyun gözünüzü seveyim ya.
süper olmuş taşlar yerine oturmuş.

o değil de dünya da bir siz eksiktiniz amk siz de gelin.
espri dozu biraz fazla olan marvel filmi. deadpool'da işe yaradı dur burada da bu boyadan boyayalım mı demişler ne yapmışlar pek anlamadım. film için benim notum: 6,5
sik gibi film afedersin.

saçma sapan espriler.

olmamış.
rezil bir film.
nedense bu filmi diğerlerinden daha çok sevdim:

--spoiler--
– Babam bir keresinde şöyle demişti: “Bilge bir kral asla savaş istemez.”
+ “Ama her zaman savaşa hazır olur.”
--spoiler--

http://replikler.net/repl...ragnarok-replikleri-2017/
görsel
görsel
hulk reyisin nihayet kendini gösterdiği filmdir. özlemiştik.
filmi beğenirsem starbucks neslinin bir üyesi sayılıyorum demek. holeey.

tek kral sizsiniz. sizin görüşünüz zaten kesinlikle doğrudur. birde 10 üzerinden 2 vermiş. ne bekliyorsunuz anlamıyorum ki.

şu sikik sikik film eleştiren tiplere gıcık oluyorum.

t: yakın zamanda internetten izleyeceğim çoğu marvel filmi gibi muhtemelen güzel bulacağım film.
Yüksek bütçeli bmovie. Disney zaten superhero filmleri yapmıyor komedi filmleri yapıyor bu da dandik sulu salakça bir film. Kaslı ama komik adam rolünü Chris Hemsworth iyi oynuyor iyi ki başrol dandik olsa daha da kötü olurdu. norton, portman gibi çok iyi oyuncular iyi ki bu dandik evrenden çıktılar hopkins de çıktı şimdi iyi oldu bu rezil disney evrenine yakışmıyorlar. O kadar iyi eleştiriler nasıl alıyor bu film anlamıyorum. Seyirci kitlesi starbucks nesli zaten insanların bu filmleri beğenmesini anlıyorum ama film eleştirmenleri, büyük siteler bu filme 70-80 not veriyor yuhh amk. Paradan ziyade sextapeleri var herhalde başka bir açıklaması olamaz. Çok eleştirilen, gömülen bvs filmi bu thor serisinden çok daha iyi. Antman, ultron, first avenger, homecoming, gibi ergen, kötü filmlerden çok daha iyi yahu ayıp valla. En azından o filmi izlediğin zaman kafanda bir süper kahraman oluşuyor, epic sahneler aklında kalıyor, senaryoda sıçsa da çizgi romanın ruhuna bağlı kalınıyor, görsel olarak müthiş tatmin ediyor seni. Amk disney.

10/2
20 dakika önce izledim. Klasik marvel filmi. izlerken sıkılmadım hatta eğlendim. Çerezlik güzel bir film.
Serinin en iyi filmiydi bence. Jane olmadan film çok çok daha iyi. Asgard ve diğer gezegenler dünyadan daha ilgi çekici.
Hela karakterine bayıldım. Filmde çokca hulkı az da olsa dr strangeyi görmek çok güzeldi.

--spoiler--

Fakat asgardın yok olmasına ve thor'un tek göz kalması hâlâ içimi acıtıyor. Tamam gücünü çekiçten almıyor ama artık o çekici ile bütünleşmiş bir karakterdi. Bunu yok etmelerine de üzüldüm.
Hulk'ın akıbetini merak ediyorum. inşallah sürekli hulk kalmaktansa kontrollü olmanın bir yolunu bulur.

Ayrıca sevgili Thor tamam dünyada bayaa populersin ama sen kendine yeni bir gezegen bul. Sen bu dünyaya fazlasın.

--spoiler--
son düzlüğünde izledim.

beğenmeyi bekliyordum, beğendim.

winter soldier, d.o.f.p., dr strange ve şimdi t-r.

lüzumsuz sahne sayısı azdı, o gezegendeki hulk kutlamaları falan sıkıcıydı.

espriler iyi, efektler çok iyi. chris abimizin vücuda, tipe diyecek bir şey yok. ama bir aktarma şansı sunsalar, biraderinin vücudu tercih ederim.

filmi d-box dedikleri hareketli koltukta izledim. özellikle mjolnir'li sahnelerde hoş oldu. cate ablamızı da çekici kırdığı için affetmeyeceğim. bayağı üzülür şimdi o buna.

ünlü suratlar gördük sabit oyuncular hariç, jeff goldblum, matt damon ve sam neill. elbette stan lee cameo mevcut, ama en komiklerinden biri olmuş.

valkyrie ablamız sarhoş rolünde inanılmaz başarısızdı, sonradan toparladı karakteri.

genel olarak, ragnarok bölümünün daha kasvetli bir film olmasını beklerdim. en azından iki yıl evvelki ilk fragmanlara bakarsak öyleydi. önemli ölümler vb oluyor ama espriler fazla, kaynıyor gibi.

zaten izleyen izlemiştir, ama gideyim mi acaba diye düşünen varsa hala, çekinmeden öneririm.

ilk after credits sahnesini izledikten sonra sinemadan çıkın.

ikinciyi izlemeye gerek yok.

bir sitemim dedr.strange'in daha büyük rolü olacağını düşünmüştüm.

ek : filmin müzikleri de ilgimi çekti. şöyle ki, immigrant song için zaten söylenen söylendi. gemi takiplerindeki müzikler eskiden amiga'da oynadığımız r-type tipi shoot'em upların havasındaydı, hoştu.
Bir güzel thor filmidir. diğer entryleri okuyunca farkettim ki sanki got izlemiş gibi teoriler üretiyoruz. evet.

spoiler
hela asgardın kasasındayken ordaki hazinelerin çoğunun sahte olduğundan bahsetti. teseract a gelince güçsüz dedi.
spoiler
arkadaşın tek başına izlemeye gidememesinden dolayı beni de zorla peşinden sürüklediği film. hiç merağım da yoktur bu süper kahraman filmlerine.

şampiyon hulk ile karşılaşması dışında ilgimi yine çekemediler.
Hiçbir şey beğenmeyen Piç timinin yine kötülediği filmdir. Ancak gayet başarılıdır.
işte bizim ülke de cevher olsa da , bir türlü bir şey becerememizin nedeni bu Piç timi. Toplum baskısı ve beğenilmeme duygusu o kadar empoze edilmiş ki,iyi bir şey yapacak olan ortaya koyamıyor.
Eline bir kez kamera almamış ya da senaryo yazmamış adam Nuri bilge ceylan havasıyla atıp tutuyor.bre kardeşim, beğenmezsin tamam, ama bilmiş bilmiş incığına cıncığına bahane bulmak ne?