bugün

Norveçli Eski metal, yeni pop grubu. Grubu diğerlerinden farklı yapan bir vokale sahipken gruptan attılar. "nasıl sıçılır?" sorusua cevap vermek için var güçleriyle çalıışıyorlar.
begin & end en iyi parçalarıdır.
insanı büyülü bir atmosferde dolaştıran, gerçek hayattan uzaklaştıran, özellikle can sıkıntısından muzdarip sıkıntılı ruhu sıkıntılarından arındıran nefis bir grup.
kizlarin dinleyebileceği sertlikde female vokale sahip olmuş olan rahmetli gothic grubu.grubun frontmani liv kristine'nin suan ki grubu. (bkz: leeves eyes)
aha bir yerlere gelebilcek grup derken tepetaklak giden gruptur!bir kac sarkısı vardır onun dısında vasattır
bence de Aegis totun en iyi albümüdür lakin bunun dışın da da bazı şarkıları kesinlikle playlistten atılmamalıdır.

(bkz: Der Tanz Der Schatten)
(bkz: A Rose For The Dead)
eski hali efsane olan, eski ingilizce-latince kırması şarkı sözlerine bittiğim, hatta bazen abartıp direkman anglosaxoncamsı kastıkları(çalıştıkları daha doğrusu) şarkıları da hasta derecesinde dinlediğim, velakin yeni halinden bihaber olduğum hasta grup. söylenenlere göre bozmuşlar, müslüm gürses gibi piyasaya kaymışlar, olmamış diyoruz, eğer söylenenler doğruysa. velakin venusle az kafa yaptırmamışlardır sevenlerine.
hüzünlü brutal vokaldır, dying i only feel apathy
melek gibi sesli harika bir hatun nasıl olur da

'vaunt! devil tyne
wadst thou wane fore'ermae;
daunt, sinsyne thence,
ta'en as a dint, angélique?

gibisinden, orta dönem ingilizce-anglosaxonca karışımı anakronizmin ötesi bu mısraları söyleyebilir de, seksi olmaz?

sorusunu düzenli olarak sorduran grup. yan vokalist hatunu yakından görmek isterdim. yani onu diyorum sevgili okuyucu.
Velvet Darkness They Fear ve aegis gibi 2 muhteşem albüm üretmiş bir zamanların efsane gothic/doom grubu.
dinlenilesi gruptur, bağımlısı olası değil.
(bkz: cassandra) demek istediğimdir.
dağılmasına hala iç çekilen gothic metal grubu. efsaneydi. özellikle:

(bkz: and when he falleth)
an itibariyle dinlenilen grup. (bkz: #19199308) (bkz: sözlük yazarlarının şu an dinledikleri şarkılar)
en beğendiğim parçası olan storm parçasıyla tanıdığım norveçli grup.

https://www.youtube.com/watch?v=1S2a-ZyPU-0
siren adlı güzide şarkısını bir zamanlar çok sevdiğim grup..
arada bir anma töreni yapmıyor değilim tabii..
ortaçağdan kalma gotiklerin sevdiği bir grup. güzel ama ben de seviyorum arada açar dinlerim. aegis albümü güzeldir.