bugün

Filmde yapı olarak dizisindeki bölümlerine benzerlik var. Aksamayan giriş, gelişme ve sonuç bölümlerinin varlığından söz edebiliriz.

Senaryo (omurgası kimilerine basit görünse bile) bence bir filmi taşıyabilecek nitelikte. Dizideki alaycı ve iğneliyici mizah ise filme olabildiğince taşınmış. Zaten filme mizah noktasında diyebilecek hiç bir söz yok. Film en büyük gücünü bu hınzır mizahından ve espiri anlayışından alıyor. Filmde dakika başına ortalama 2-3 espiri düşüyor. Bünyesinde bazen basit espiriler barındırsada genel olarak film o kadar zekice ve nitelikli espirilere sahip ki kahkaha atmaktan karnınıza ağrılar girebiliyor!

Göndermeler gırla! Titanik, 2001;Uzay Macerası, Neşeli Ayaklar, Yaşayan Ölülerin Gecesi, Kurtuluş Günü benim yakalayabildiklerim.
ustalık budur.

(bkz: (vid #9307))

youtube açamayanlar için :

(bkz: http://www.ktunnel.com/in...ec7effbe66e6271217af20120)
--spoiler--
run run run run
jump jump jump jump
land land land land
rest rest rest rest
--spoiler--
homer simpson'ın domuzu tavanda gezdirirken söyledigi spider pig şarkısıyla koltuklardan düşüren animasyon harikası.
2007 oscar ödülleri için animasyon dalında aday gösterilmeyip şaşırtmış film.
Dvd'si çıkmış süper bir film. özel seçenekler pek yeterli olmasada türkçe dublaj olmadan izlemek çok güzeldi. dvd'den türkçe dublaja bakma şansım oldu. süre 5 saniye malesef. lisa'yı duyduğum an yıkıldım. dvd kutusundan daha özel bir şeyler beklerdim ama gerçekten hoş bir cd var içinde. yenmiş bir donut gibi.
olabilecek en iyi seslendirme yapılmış ancak olmamış. yakışmıyor, oturmuyor. film süresince bir şeylerin eksik olduğunu hissediyorsunuz. ne homer, ne bart, ne lisa, ne de mr burns* konuştukları sürece hep havada kalıyorlar, dolayısıyla televizyonda izlediğiniz herhangi bir çizgi filmden farkı kalmıyor.
bütün filmerin türkçe dublajı**gibi bu filmin de türkçe dublajı iğrenç olan film. orjinal dilinde izlenmesi tavsiye olan filmdir. zaten gayet güzel bir altyazısı mevcut internette.
kesinlikle dublajsız izlenmesi gereken film.
diziden tek farkı görselliği olan, yine sağlam esprilerle donatılan film. güzel bir çalışma olmuş, yetkilileri öpüyorum burdan.

yeni izledim filmi, evet. geç kalıyorum hep böyle şeylere.
--hafif spoiler--
bart ın, filmin başındaki canhıraş bağrışlarına rağmen malesef ülkemizde illegal yollarla izlenmesi farz olan filmdir. kopya dvd ile bir güzel izlenilmiş ve son derece haz alınmıştır. üzgünüm bart.
--hafif spoiler--
yıllardır televizyonda çizgi dizisini ingilizce izlememize rağmen, saçma bir şekilde türkçe dublajlı olan, simpsons severlerin beklentisini yeterli şekilde karşılamayan film.
mükemmel bir testere taklidi içeren film.
testere sesini izleyebileceğiniz link: http://www.youtube.com/watch?v=tVgUCLRZqb8.
dört tene simpsons bölümünün tek bir konuya dağıtılmış, arada bir iki ek yapılarak da lezzeti çifte damıtılmış hali. sinemada gitmeye değmezdi belki ama, ev videosu için ideal.
türkçe izlenmesi gereken en son filmlerdendir.
yeni bir burger reklamı yapan krusty nin bundan daha yağlı bi sandviç arıyorsanız türkiye ye gitmelisiniz dediği filmdir.
dublajlı izlemeyi uzun süre ertelememe rağmen, bugün dayanamayıp gittiğim filmdir. türkçe bir garip geldi, homerdan doh, mr.burnsden excellent duyamamak bitirdi beni fakat yerlere yattığım bölümler de oldu.

--spoiler--
örümcek domuzcuğun hari pırtık olması
bartın çıplak kaykaya binmesi
Greenday ve de Tom Hanks'ın arz-ı endam etmesi
--spoiler--
diziyle alakasız derecede basit olmuş. gitmeye pek gerek yok.
gidilmeyecek film. hiçbir simpson hayranı, dublajlı bir simpson filmine gitmez...
sabreder dvd sini seyreder.
O yüzden hayri pıtır a gidiyorum. 11 deki matine türkçe alt yazılı. ohh misss...
ayrıntı:değilmiş a.q. görüntüde berbattı...
ozen filme agız tadıyla kufur ettiren film. gitmedim. gitmem. ama mecburuz dvd'ye. illa para kazanacak yani ozen film.
özen film'in turkçe dublaj yapılan çoluk çocuk filmleriyle karıştırdığ,ı çoluk çocuk filmi olmayan filmdir.
sinema olması nedeniyle sürenin uzun olmasına kanarak çizgi filmde yapılan esprilerin 10'da 1'inin bile yapılmadığı film. süresi ne kadardı tam bilmiyorum ama insanın canı sıkılıyor. çizgi film haliyle kalsa daha iyiydi. beklentileri karşılamıyor.
tüm sezonları baştan sonra izlemiş (evet evet 1. sezondan 18. sezon sonuna kadar) hasta simpsons fanatiği olarak büyük bir hevesle bekledikten sonra izlediğim ve tüm bu beklentime karşılık bende hayal kırıklığı yaratan film. röportajların birinde yapımcılar senaryo seçimi için çok uğraştıklarını söylemişlerdi ama daha eğlenceli simpsons bölümleri olduğu kesin. alelade bir simpsons bölümünde bile daha çok güldürüyor.

cam release ise p2plere çoktan düşmüştür.
En başından itibaren alıp sürükleyen sonrasında ulan neye gülmüştük bir bak unuttuk hissi veren film. Tahminlerimden farklı olarak Türkçe dublaj o kadar da sarsmamış.

--spoiler--
Karısının terketmesinin ardından kutup köpekleri tarafından saldırıya uğrayan Homer:
Kırbaçladığım herkes beni terketmek zorunda mı?
--spoiler--
türkçe dublajlı versiyonu izlememek için kendimi tutmayı düşünüyodum, 5 gün dayanabildim bugün gittim, ilk dakikasından itibaren 'aha türkçe konuşuyolar ne biçim len bunlar'ı kafamdan atamadım, film beklentilerimin ötesinde harika bi şeydi ama bu dublaj yok mu.. bir de filmin başında cnbc-e logosu gösterdiler, hayır bunu yapıyosun da bu dizinin cnbc-e de senelerdir altyazılı olarak gösterildiğine hiç mi dikkat etmedin, farkındaysan bu spongebob squarepants olsaydı cnbc-e nin yaptığı gibi dublajlısında bi sakınca görmezdik, the simpsons movie ye çocuk filmi muamelesi yapmak hangi dahinin fikridir, özen film ne zaman kendine gelecektir, sinema salonları hiç bu konularla ilgilenmemektemidir, ne oluyo?* dublaj başarısız demiyorum, homer, bart, hele marge türkçe konuşsaydı kesinlikle böyle konuşurdu diyebilirim, ama türkçe konuşmuyolar, bu adamları 18.sezona girerken hala dan castellaneta, julie kavner,hank azaria vs.. seslendiriyo, 89dan beri seslerini duyduğumuz kafanın arkasına ali poyrazoğlunun gevrek gülüşünü koyunca felek şaşıyo fena oluyo..
bu arada sinema salonları artık cd marketlere girince dublajlı film varmı yiğen mantığıyla film seçen adama mı, yoksa filmin tadı kaçar orijinal alt yazının hastasıyız diyen adama mı hizmet edecekler bi seçseler, hangi kitle sinema salonuna 8-10 milyon verirken bu parayla izleyebileceği korsan cdlerin sayısını aklından geçirmiyo bunu bi anlasalar..**
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar