bugün

california lı progressive rock grubu olan dredg in 9 haziran 2009 tarihinde çıkacak olan albümüdür.
catch without arms adlı şaheserin ardından, 4 yıllık bekleyişten sonra çıkan dredg albümü. dredg'in hayran kitlesinin bu yeni albümden büyük bir beklentisi vardı, her zamanki gibi muhteşem ve son derece orijinal, insanı tanımsız duygulara sürükleyen bir albüm bekliyorlardı. kimilerini tatmin etti bu albüm, kimilerini etmedi. ben şahsen tam anlamıyla tatmin olamadım, çünkü albümün içinde bir ode to the sun yok, bir jamais vu, bug eyes veya sorry but it s over yok. duygusal olarak beni derinden etkileyen bir şarkı bulamadım bu albümde. yine de gayet iyi ve kaliteli bir iş çıkardıkları ortada. grup frontmani gavin'in söylediğine göre bu albüm "dünyanın yedi milyarıncı vatandaşına yazılmış bir mektup"muş. yine herkese değişik şeyler hissettirecek ve mektup zarfı şeklideki kapak tasarımıyla göz dolduran bir dredg albümü.

şarkı listesi ise şu şekilde:

1. Pariah
2. Drunk Slide
3. Ireland
4. Stamp Of Origin - Pessimistic
5. Lightswitch
6. Gathering Pebbles
7. Information
8. Stamp Of Origin - Ocean Meets Bay
9. Saviour
10. R U O K
11. I Don´t Know
12. Mouring This Morning
13. Stamp Of Origin - Take A Look Around
14. Long Days And Vague Clues
15. Cartoon Showroom
16. Quotes
17. Down To The Cellar
18. Stamp Of Origin - Horizon

albümün çıkış şarkısı information a çektikleri klipte pek bir atraksiyon yoktur, grup performansından oluşur, ancak bateristin aynı anda hem bateri hem piyano çalması ohannes dedirttirir.

http://vids.myspace.com/i...dual&videoid=57231876
dredg albümü gibi olmayan dredg albümü.

eğer gavin in vokali olmasa asla dredg in eski tınılarını yakalayamıyorsunuz. kötü mü? değil. daha optimist melodiler, insana yol gösteren sözler. kaliteli fakat beklenmedik bir albüm. dinledikçe alışılıp, kabulleniliyor. ama ne zaman ki ode to the sun geliyor play listte karşınıza,işte o zaman bu yapıcı fikirler bir sekteye uğramıyor değil.
Dredg in belkide yapmış olduğu en iyi albüm diyebilirim , inanılmaz güzel gitar riffleri , melodiler , sound gayet sağlam iş çıkarmışlar halen daha sıkılmadan dinleniyor.