bugün

3 bölümde biterek ağızda hoş bir tat bırakan ama doyurmayan mini dizi. devamını çekmeleri düşünülüyormuş bi ara ne oldu acaba? yoksa bu 3 bölümle yetinilecek bir dizi değil.
atraksiyona hızlıca dalan, lostun farklı bir versiyonudur. tabi burda olaylar daha farklı ilerlemektedir. ayrıca baş roldeki dedektif (bkz: peter krause)taşın önde gidenidir. mutlaka izlenesi..
uzun döneme yayılmış dizilerden sıkılanlar için ideal bir dizi. heroes'ta kişilere yüklenen özellikler bu dizide nesnelere yüklenmiştir. sürükleyici ve kısa... bence bir dizi için çok ideal. ne o öyle 5 sezon, 6 sezon falan? türk dizileri olsa hemen çamur atarız ama elin amerikalısı yapınca "yok efendim onlar şu kadar bütçe ayırıyorlar..." iyi de o kadar para olması senaryonun saçmalamasına engel mi? tabiki değil. her neyse efendim tavsiyem şudur ki; izleyin ve izlettirin.
izledikten sonra tarağı yalama, çakmağı koltuk altına sürme, bardağa ayak sokma gibi hareketler yaptırabilmesi açısından sakıncalı dizi. losttur prison breaktir heroesdur bilimum dizi izlemiş biri olarak hepsinden daha sürükleyici bir yapım olduğunu söylemeliyim.
gelen yoğun istek üzerine Lions Gate Films, izledikten sonra anlamayanlar için "the lost room for dummies" adlı kitabı piyasaya sürmüştür. kitabın şu an 1234. baskısı piyasada ve tüm ülkelerde best-seller olmuş. Lions Gate Films'e 2. kitabın çıkması için giderek artan bir talep var. yeni kitabın ismi ise "'the lost room for dummies' for dummies" olacakmış.
bir oturuşta kıpırdamadan seyrettiğim mini dizi. çok iyi kurgulanmış, sonunda meraklı insanlar bırakan bir dizi.
devamı malesef çekilmemiş olan dizi
bir bölüm izleyeyim yatarım derken sabahlamama neden olan üç bölümlük kısa bir science fiction dizisidir.
bazı ülkelerde 3 bazı ülkelerde 6 bölüm gösterilmiş bir mini dizidir. dizi başta çok sarıyor. anahtar, çakmak ,makas falan derken bir bakıyorsun son bölüme gelmişsin. ancak dizi çok saçma bitiyor. hiçbirşey açıklanmıyor, kafalarda soru işaretleri kalıyor.

--spoiler--
o nesnelerin nasıl oluştuğu açıklanmadı. anahtar dizinin sonunda başka bir odaya gitti. birde ben yeni peygamberim diyen adama ne oldu? öyle ortadan kayboldu.
--spoiler--

sonuçta izlemeyin demiyorum; izleyin ama son bölümde sizde küfredeceksiniz.
6 bölümden oluşan dizi. aslında uyutmadığı için yağuşşak dizi.
bu nasıl hayal gücüdür arkadaşım?
lost dizisiyle isim benzerliği dışında hiçbir alakası olmayan dizi. ama nedense bu benzerlikten dolayı insanlarda lost ile kıyaslama ihtiyacı doğurur.
(bkz: futbol asla sadece futbol değildir)
(bkz: anladın sen onu)
Odadan gelen nesnelerin bir takım mistik güçleri olan dizidir. Şöyle ki:

Anahtar: Her kapıyı açar ve otel kapısını ve çıkarken hayal ettiğiniz kapıdan çıkarsınız.
Tarak: Zamanı 10 saniye boyunca dondurur. Tabiki süre dolunca sendelenirsiniz. ve nesneleri hareket ettiremezsiniz.
Otobüs Bileti: Kişiyi bir otoyola fırlatır.
iskambil Kartı: Bakan kişiyi delirtir.
Cam Göz : Ölüyü diriltir, diriyi öldürür.
Radyo : Boyunuzu uzatır.
Kalem : Kızartır.
Kol Saati : Yumurta pişirir.

Mutlaka seyredilmesi gereken yapıt.
çıplak gösteren gözlük hüvviyetindedir gözümde.hiç bir zaman bütün kapıları açacak anahtar olmadığı gibi.maalesef ki çıplak gösteren gözlük de imal edilmemiştir.gerçi bir anahtar var.

(bkz: lost room)
(bkz: the key)
iyi diziydi be, kısa öz diye cümleler kurmamı sağlayan eski dizi.
'Kayıp Oda' olarak türkçeye çevrilmiş nefis bir mini dizi.
3 bölüm, toplam süresi 4.30 saat
http://www.turkcealtyazi....830361/the-lost-room.html
6 bolumluk mini bir dizidir... sebebsiz bir sekilde enteresan gucleri olan degisik objeler etrafinda donen enteresan dizi...
6 heyecan dolu bölüm sonunda kıçı açık bırakılarak bitirilmiş dizi. neden bu kadar kısa zamanda bitirildiğini anlamadım. sanırım, reyting durumları amerika'da da.

daha uzun tutularak konu daha geniş bi zamana yayılabilirdi ama kısa kesmeyi tercih etmişler. bu haliyle kıçı açık gibi kalmış olsa da etkileyici olduğunu rahatça söyleyebilirim.
en özgün kurgulardan birine sahip olan dizi. bugüne kadar "iyi" dediğiniz dizileri yavaşça yere bırakın. 6 bölümün sonunda yarıda kalmış (ya da kaldığı düşünülmüş) bir dizidir aynı zamanda. *
şimdiye kadar izlediğim en iyi dizilerden biri diyebilirim.çok iyi kurgulanmış.yarıda kalmamıştır,bitmesi gereken yerde bitmiştir.
olağan üstü kurguya sahip olan dizi. en iyi kısa dizi dalındada gelmiş geçmiş en iyi dizi olduğu hala dillerde dolanmaktadır.
mini dizilerle ilgili bir liste yapıldığında en çok sevilenlerin en tepesine genellikle oturtulan dizidir.

diğerleri için

(bkz: bands of brothers)
(bkz: tin man)
(bkz: into the west)
izleyen insanı içine çeken, başlandığında bitirmeden bırakılmayan fantastik dizidir. insan öyle bir kaptırıyor ki kendini, cevaplaması gereken bir çok soruyu cevaplamayarak bittiğinden, yönetmene falan küfür edilebiliyor. genelde bilim-kurgu izlemem. fazla gerçekçi bünyem kabul etmiyor ama iyi kurgulanmışsa ve orjinalse, gerçek olmayacak kadar heyecanlanıyorum. işler böyle olunca, ben kendimi eşyaların güçlerine kaptırmış, baş kahramanımızın kızının nerede kaybolduğunu, deneyin nasıl birşey olduğunu, oda sakininin neye yaradığını falan deli gibi merak ederken buluyorum. sonra ne oluyor? bu soruların hiç birinin yanıtını alamıyor ve gerçekten sinirleniyorum. yani bu dizi sizi bir yere taşıyor, gerçek hayattan alıyor, hayal dünyasına atlatıyor ve bunu yapabiliyor olmasına rağmen, sonunu getirmiyor. yani ortalarda bırakıyor.

kısaca, kendinizi havaya atılmış fakat tutulmamış gibi hissediyorsunuz.
hatta biraz daha tanıdık bir duygu olsun;
hani böyle orgazm olmaya çok yaklaşıpta olamamışlık vardır ya,işte bu!
heyecan veren mini dizi.

olum tanım manım hikaye, sırf sizi ayıktırmak için giriyorum bu entryi. çok oldu izleyeli, aklıma geldi döşeneyim dedim. zaten kısa süren bir dizi, enayilik etme vaktin varsa bi gecede attır derim. hadi öpüyorum gözlerinden.
ne oldu aq 1961 de o odada bi 3 bölüm daha çekip anlatsalar keşke dediğim dizi.
devamını çekmeyen yapımcıyı siksinler dediğim dizi. çoğu şey yarım yamalak kaldı ama
--spoiler--
en sonunda kapıyı açan peygamber olduğunu iddia eden manyaktı
--spoiler--

galiba.