bugün

başrollerinde olivia wilde, evan peters, ve sarah bolger'ın olduğu, 27 şubat'ta vizyona girecek korku filmi.
izkemekte olduğum yeterince iyi gerilim filmi.
eskilerden flatliners, biraz da pet cemetary ile günümüzden lucy filmlerinin karışımı olmuş. buna rağmen gerebilitesi olabilirdi ancak gereksiz efekt kullanımıyla seyircinin konsantrasyonu skip atılıyor nedense. her şeye rağmen türü sevenlerce sinemada izlenebilir.
incil'de anlatılan lazarusun dirilişinden yola çıkan ve bilimadamlarının diriltebilmek üzerinde araştırmalar yapıp bir nevi başarılı olduklarını anlatan bir film.

konusu güzel. amerika şimdi de neyin üzerinde çalışıyor? sorusunun cevabı bir film daha. gerçekte ne üzerinde çalışıyorlarsa film oluyor biliyorsunuz.

neyse, devamındaki fikrimi spoiler ile vereyim:

--spoiler--
filmin 2. yarısından sonra tüm konu "beyin"e bağlanıyor. bu anlamda film lucy'nin aynısı olmuş. tek fark lucy iyiydi buradaki kadın ise kötü. bu ufak fark dışında mükemmel bir konuyu heba edip kopyalamışlar lucy'yi. oysa bu konudan çok güzel bir film çıkardı.
--spoiler--
senaryo olarak biraz daha farklı bir şekilde ele alınabilirdi bence.
6 mart'ta lazarus etkisi adıyla gösterime giren film. Tüm sahneler aynı mekanda çekilmiş. Sürekli bir döngünün içinde, üç-beş sahne ve replik harici çok etkileyici tarafı olmayan, her gerilim filmi gibi ani yükselen efektlerle seyirciyi hoplatmaya çalışan ve bazı sahnelerin korkunçtan ziyade komik olduğu bir çalışmanın ürünü.
Yalnız hakkını vereyim senaryo fena değil ama sonlara doğru saçmalamışlar bence, daha iyi işlenebilirdi, baştan savma olmuş ve kaçırdıkları senaryo açıkları var.
He bir de şu kabus sahnesi iyiydi. Belki sinemada olduğum için ortamdan da etkilenmiş olabilirim gerçi.
en yakın zamanda izlemeyi planladığım filmdir.
konu güzel benim gibi sağlık okuyanların ya da bilim kurgu tarzına ilgi duyanların gayet hoşuna giden ve ilgi uyandırıcı olan ki beyin ile ilgili çoğu şey hala muamma güzel konu bulup sıçıp batırmak da bu kadar olur sonunu bildiğin aklıma gelen şey aha lucy gibi dedim ki üstteki entrylerde de yazan arkadaşlar benim gibi düşünmüş bazı sahnelere filmde anlam veremiyorsunuz basit sıradan bilim kurgu korku filmi olmuş olmamış yani.
Salak saçma bir film.