bugün

3. kitabın ismi alaycı kuş olup yakın zamanda piyasaya sürülmüştür.
serinin son kitabı alaycı kuşla beni darmadağın etmiş kapağını kapatırken "vay be bitti" dedirten kitaptır. acaba 1000 yıl sonrasında böyle mi olacak? kozalar, muttalar. bir yandan teknoloji gelişmişken alışkanlıkları bırakamama da var.

--spoiler--
sonda katniss'in yanında peeta değil gale olmalıydı. oldum olası sevmedim peeta'yı.
--spoiler--
--spoiler--
son çareniz olan insanın yüzünü asla unutmazsınız.
--spoiler--
--spoiler--
Ve Claudius Templesmith'in deliye dönmüş sesi, trompet seslerini bastırmak istercesine haykırıyordu: "Durun!Durun! Bayanlar, baylar. Size 74. Açlık Oyunları'nın şampiyonlarını takdim etmekten onur duyarım. Katniss Everdeen ve Peeta Mellark. 12. Mıntıka'nın haraçları..."
--spoiler--

Evet, evet, sonu güzel bu kitabın. Meyveler, Peeta'nın "Son bir kez? izleyiciler için?" demesi, Katniss'in o eli bırakmak istememesi...
Ücretsiz kargo, online katalog hizmetimiz ile veri kurtarma işlemleriniz için bizi güvenle tercih edebilirsiniz. Teknolojik alt yapımız, uzman kadromuz ile sizlere hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz. Detaylı bilgi almak ve aklınıza takılan soruların cevabı için https://database.com.tr sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın! Site üzerinden tüm bilgilere anında ulaşabilirsiniz.
hakkında hiçbirşey duymamış olarak alıp okuduğum , aklımda kalan önemli romanlardan biri.filmi yapılacaksa lütfen güzel bişey çıkarsınlar.zira ,kitaptan uyarlama filmler genelde kötü olur.bunu yapmayın bize.
survivor tadında macera-bilimkurgu karışımı kitap.
bir çırpıda okunan sürükleyici bir roman. kurgusu çok iyi herkese tavsiye ederim. diğer iki serisi birinciye göre biraz daha sönük kalsa da zevkle okunabilinecek bir kitap. ayrıca 2013'de filmi çıkacakmış. lionsgate filmi çekene kadar kitabın fanları filmi çekicek gibi gözüküyor. çok güzel bir kısa film çekmişler.

izlemek isteyenler için:
[http://www.youtube.com/watch?v=Z_jw3z68TW0 ]
elimden bırakmadann okuduğum bir kitap.* *
sürükleyici bir kitap. aşk,vampir,melek, kitaplarından sıkılanlar için tavsiye ederim.
Yazarının Suzanne Collins olduğu, 3 kitaplık serinin ilkidir. 12 mıntıkaya hükmeden capitol'ün düzenlediği vahşi oyunları, oyunun kahramanları ve onların sizi kendine çekecek hikayesini anlatıyor. Son zamanlarda artan vampir kitabı hayranlığı bu kitabın yanında hiç kalacaktır. Mutlaka okuyun, asla pişman olmazsınız.
serinin 2 kitabını 2 günde bitirdim 3.sü de karşımda; alaycı kuş. okunulası seri. eğer bu kitaba başlayıp dışarı çıkarsanız tüm gün aklınız sayfalarda kalır.
mükemmel bir seriydi. ancak benim de son kitapta biraz üzüldüğüm ve keşke böyle bitmeseymiş dediğim hususlar oldu. ancak kitabın yazarına bu yüzden kızamam, çünkü beni harika bir seriyle tanıştırdı. bu kitap için harcadığım zamana zerre kadar acımıyorum. millenium üçlemesinin ayrıntılarında harcadığım zamanın kıymetini bu kitabı okuyunca anladım. keşke daha önceden tanışsaymışız.

inanılmaz derecede büyük bir merakla filmini bekliyorum. özellikle kafamda kurguladığım o capitol, 12.mıntıka, 13.mıntıkayı ve elbetteki açlık oyunlarını verip veremeyeceği konusunda şüphelerim var. ancak en çok da rolleri kime vereceklerini merak ediyorum. katniss rolü ise daha çok ilgimi çekiyor. bekleyelim de görelim. umarım yaza kalmadan çıkar.

edit: kısa tanıtım filmini buldum. kafamda canlandırdığımdan daha başarılı ve kitabın aynı cümleler. tebrik ediyorum. daha bir heyecanlandım.

http://www.dailymotion.co...unlary-fragman_shortfilms

edit2: filmi çok başarılıydı.
(bkz: capitol shall i begin)
serinin bence en güzel kitabı. bir solukta okunabilecek bir anlatımının olmasıyla birlikte bana geleceği anlatan bir esermiş gibi gelmekte.

umarım filmi de kitabı kadar başarılı olur.
harika, muhteşem, mükemmel, müthiş ötesi seri. romantizm, aksion, aktion ve korku içeren bir seri. okuyunca bırakmak ne mümkün. yakışıklı ve yakışıklı ötesi peeta ve katniss'in arasındaki aşkın başlaması, ama bu arada ölümüne bir yarışta olmaları. peeta'nın katniss'i sevmesi fakat katniss'in aklı karışık olması ve aralarında bir şey olmamasına rağmen gale'ye ihanet etmek gibi hisse sahip olması. ve evdeki küçük kız kardeşi pirim'i düşününrken hayatta kalma mücadesi vermesi gereken katniss'in hayat öyküsü.
--spoiler--
Sırf yazarını zengin etmek için yazılan kitaplardan. Son dönemlerin popüler olgusu malum. Kitabın tek güzel yanı betimlemelerin gerçekten çok iyi aktarılmış olmasıydı. Kendini kitabın içerisinde hissediyorsun ama o kadar. Kitabı anlatan Katniss olduğu için hayatta kalacağı belli. Sadece nasıl kalacağı insanda merak duygusu oluşturuyor. Ama yazarımız her şeyin Katniss için çok kolay olmasını sağlamak adına haraçların hepsini bir şekilde ortadan kaldırıyor. Geriye sadece klasikleşmiş esas kızımız acaba Gale'i mi seçecek yoksa Peeta'yı mı kalıyor. E tabi burada bitiriliyor kitap ikinci kitabı herkes alsın öğrenmek için diye. Klasikler arasına girer denilmiş bir de. Yuh artık Lebron James diyorum sadece.
--spoiler--
Kurgusu mükemmel diyebileceğim kitap. Bir gün içinde okumuş bulunuyorum kendisini. Oldukça sürükleyicidir, tavsiye edilir.
son kitabı bitirince oturup salak salak ağladığım kitap. hem duygusal hem aksiyon yüklü bir kitap. harikadır.
edward mı jacop mu sorusundan sonra peeta mı gale mi diye sorduran kitap serisi. çok sürükleyici müthiş kitap.
ilk iki kitabı çok iyi olan son kitabında özellikle serinin son sayfalarında hayal kırıklığına uğradığım suzanne colins in yazdığı kitaplar .
fantastik macera tarzını beğenenler için başyapıt niteliği taşıyan roman serisi. bir çırpıda okunup bitirilesi bi seri olmasına karşın şiddetle yavaş okunup keyfinin çıkarılmasından yanayım, yavaş dediysem günde 100 sayfa iyi bokunu çıkarmayın.
3-4 günde biten muhteşem seri.
Suzanne Collins ile tanıştığım ilk kitabı, fantastik, kurgu, maceratı içeren sürükleyici bir kitap serisinin ilki, her bölümüne başlarken bu bölümü okuyup ondan sonra x işimi yapmaya başlayacağım dediğiniz ancak onu dedikten sonra 4 bölümünü bitirdiğiniz halde bunun farkında olmadığınız, şiddetle okunmasının tavsiye edildiği ve kesinlikle filmi yapılmalı dediğim bir kitap serisinin ilki, kadın bu işi biliyor.
kardeşi için hayatından vazgeçmesi ilk önce hayranlık uyandırıyor.
ama sonradan kameralara oynaması ve açlık oyunlarında kalabilmek, sponsor alabilmek için aşk oyunu ayağına yatan baştaki hayranlığın sayfalar ilerledikçe bariz bir şekilde yerini öznel bir şekilde iticiliğe bıraktığını hissettiğim başkahramana sahip roman.