bugün

berbattır efenim. hasan karacadağ'ın çektiğinden şüphelendim bir ara.
Bir Insidious, iki bu. Uzerine korku filmi tanimam.
Korkutmaktan ziyade geren film.
(bkz: ay çok korktum)
acaip abartılmış siktirboktan bir korku filmi.
2 kez izlemişliğim olan başlarında gayet gerim gerim germe özelliği barındıran ancak son kısımlarında sıçan filmdir.
2 kez izleyişim de çok beğendiğimden değil kısmi mecburiyetten.
klasik içe şeytan kaçması hikayesi. bu konu üzerine yaklaşık 19237817625213 tane film çekilmiştir. hala korkan varsa dabbe 9 filmini hak etmiş demektir.

vesselam...
korku filmi seyrederken 'siktir lan bundan mı korkacağım'' şeklinde davranan benim hayatımda ilk defa yorgana sarılarak film seyretmemi sağlayan filmdir.

Konu klasik ama gerilim konusunda çok başarılı. gece yarısı ışıkları kapatıp seyredilirse 3,5 attırması garantidir.
yönetmenliği saw serisi ve insidious serisi ile korku filmleri konusundaki rüştünü kanıtlamış olan james wan üstlenmiştir. başrolde ise yine insidious serilerinde karşımıza çıkan patrick wilson oynamıştır. kendini şeytan avına adamış bir karı-kocanın gerçek hikayesidir.

korku filmi severler için izlenebilir filmler arasına konabilir. hem konu bütünlüğü, hem sahnelerdeki yaratıcılık ve inandırıcılık sağlanmıştır. elbette çoğu korku filminde tanık olunan klişeler burda da karşınıza çıkacaktır ancak bazı sahneler cidden korkutacaktır. eğer boş vaktim var ve biraz adrenalin istiyorum diyorsanız tercih edebilirsiniz.

carolyn'in bodrumdaki sahneleri takdire değer,
edd karakteri yeterince cool, lorraine karakteri de aşık olunasıdır.

edit: ben çok korkmadım ama belki siz korkarsınız. * ha bir de soundtrackler'i muhakkak dinleyiniz.

8.7/10
Güzel ve sürükleyici izlenebilecek bir gerilim filmi. Bir de hristiyanlıkta şeytan çıkartmak için Vatikan'dan belge mi alınması gerekiyor amk ? ilginç.
iyi bir gerilim filmiydi, yalan yok.
Sınıfçak izlediğimiz ve harbiden beğendiğimiz bir korku filmi.
gerilim filmi olarak çok güzel bir film. sonunu iyi bağlayamamışlar komedi gibi bir bitişi var ama izlenir.

fakat isminin hiçte hakkını veren bir film değil.

korku seansı değil de gerilim seansı deseler daha iyi olurmuş.
Ilk başlarda klasik bir amerikan kurgusu gibi görünse de, gerek hikaye işleyişi, gerek konu, gerekse oyunculuk yönünden on numara bir Film.

Olayların gerçek hayattan kurgulandığı düşünülürse Film daha da izlenir hale geliyor. Hele ki sağlam bir ses sistemiyle izlenirse.
Gerçek bir hikayeden uyarlanmış dese de hepsi kurmacadır. Bizden de bir yönetmen gerçek cin görüntüleri falan diyordu noldu mesela o iş? Fos!

Sonuç olarak güzel filmdi ama gerçek olaylardan uyarlanma demiyorlar mı? Kıl oluyorum! Nerden biliyon la orda mıydın bunlar olurken! Yaşadın mı! Kanıtın mı var! Dingiller sizi.
evet, insidious' a benzer. Önerilir. güzel bir korku filmi.
fasa fiso bir filmdir. pompalamışlar hristiyanlığı, cin, hayalet diye bir şeyleri de dayamışlar; al sana korku filmi. her sahne bir başka filmden tanıdık.

korku filmlerinde korkmadığınız için izlemiyorsanız: hele bunu hiç izlemeyin.
kıyak film izlemeyenler izlesin sonrada beni artı manyağı yapsın.kendime pay çıkarmam lazım.
korkunc karı olan film.
"based on a true story" ya da "bakın bu korkunçlu karı gerçekten de evde terör estirdi ha, ona göre izleyin" uyarısıyla izleyicilerini aptal yerine koyan film. yapmayın işte bunu, çok gülünç oluyor. o uyarı olmasaydı en azından 6-7/10'luk bir korku filmi olarak kalacaktı. senaryonun klişeliğinden bahsetmiyorum bile. hadi çarpan kapıları, yerlerde sürüklenen insanları geçtim (onlar olmazsa olmaz artık); ulan illa kutsal su döküp incil okuyarak mı alt edilmesi gerek bunların? biri de alt edilemesin ya, bütün oyuncu kadrosunu sıradan geçirip öldürsün. ya da alt edilecekse de bedenini ele geçirdiği kurbanını da yanında götürsün. vıcık vıcık mutlu sonla bitmesin.

filme bayağı bok attım, farkındayım. elbette beğendiğim tarafları da yok değil. paranormalci karı-kocanın ve perron ailesinin tamamının (kızlar dahil) oyunculukları muhteşem. bir de evde terör estiren cadının dolabın üstünden evin kızlarından birinin üstüne atladığı sahnede ben bile zıpladım yerimden. aynı korku hissini carolyn'in ağzına kan kusulduğu sahnede de az buçuk hissettim.

not: filmin ikincisi 2016'da vizyona girecek.
klişe olmaktan öteye geçemeyen öcü filmi.
Vera farmiga hayrına izlenir.

Bayadır korku filmi izlemiyordum.Korku filminden beklenen bellidir mutlaka onu da az çok veriyor.

Kesinlikle gerçek hayatta yaşanmadığını düşünüyorum tabi...

Tamamen hayal ürünü...
Filmden sinemadan anlamayan insanların beğenmediği, çamur attığı film.
Bu james wan iyi ki var ya, çok seviyorum kendisini, buradan ona ilan-ı aşk ediyorum. *
Filme gelirsek; filmde bir çok klişe kullanılmış fakat klişelerin hiçbiri beklendiği gibi sonlanmıyor.
insanı adeta o atmosferin içine sokuyor. Özellikle (bkz: vera farmiga) insanı oyunculuğuyla etkiliyor ve öyle gerçekçi ki bazı sahnelerinde kendimi ağlamamak için zor tuttum. Gerilimi gayet yüksek ve çok hoş.

Özetle: izleyin, izlettirin. Tadından yenmiyor.
ikincisi şuan sinemalarda fakat sanırım tek başıma izlemeye gideceğim. Olsundu, ben tek de olsa gider izlerimdi.

Sanırım ben psikopat bir manyağım. *
Aslında bir megadeth eseri olduğu halde hakkında 2-3 tane entry girilmiş güzel şarkı.

Ayıp.
izleyen yazarları bir eleştirmene ya da film gurmesine çeviren film. neymiş klişelerle doluymuşmuş. neymiş hristiyanlık propagandasıymışmış. çoğu sahnesi bok gibiymişmiş. zaten insanları gördüğü şeylerle kolay kolay korkutamazsınız. bu yüzden yeryüzünde görülmeyen varlıkları kullanarak korkutular. e burada da en sık kullanılan konu cinler periler. şahsi sorunum devam filmleini bok gibi bulmam. acaba 2. si nasıl?