bugün

the collector olan birincisinden çok daha başarılı olan devam filmi.
ilki ortalama bir filmdi. mantıksızlıklarını saymazsak heyecanlıydı en başta.

--spoiler--
2. si ise gayet sıradan şekilde aynı formülü kullanıyor. lakin heyecan yine doruklarda.
adamların teker teker öleceğini tahmin edebiliyorsunuz fakat yinede acayip geriyor. özellikle zombiye dönüştürülmüş insanlar mı dersin, şu psikopatın çarpık sanat anlayışı mı dersin... her şey var.

lakin filmin sonu muhteşem. cidden tek kelimeyle muhteşem.
ilk filmin özellikle sonunu sevmemiştim. buradada aynı formülü kullanacaklarından korkmuştum. ama bu sefer cidden sağlam bitti.rika reis.
--spoiler--
korku ve gerilim filmi sevenler için tavsiye edilir.
güzel kurgusu olan yapım. ilk filmi sırf soygun filmlerini severim diye izlemiştim. Gerçekten ilk film sonu ile heyecan yarattı. Ardından bu filmde bir solukta izledim. Sürekli % kontrol eden ben, ilk baktığımda %80 di film.

Şu an görüldüğü üzere bu tarzda saw var en yakın ancak o da çok uzadı devamı gelecek mi onu dahi hatırlamıyorum sanırım bitmişti o seri. Bu serinin önü açık. 3. Filmin aksilik çıkmadığı sürece 1-2 sene sonra çıkacaktır. Ayrıca film ekibinin başarılı kurgusu da heyecanlandırıyor beni, biliyorsunuz bir adım sonrasını ama nasıl olacağını kestiremiyorsunuz.

Hiç izlemediyseniz ilk filmle beraber bir doz atın. Yan konu ne kadar aynı olsada ana konunun farklılığı ne kadar cezbediyor görebilirsiniz. Ayrıca benim gibi iç organ deşilmesi, deriye dikenli tel batırılması gibi şeylerden nefret ediyorsanız bir miktar sinirleriniz oynayacaktır.

--spoiler--
* *
--spoiler--
izleyiciyi ters koseye yatirmayi seven bir senaryoya sahip, gerilim turunde film sevenlerin izlemesi gereken bir film.
the collector'da orjinal ve güzel bir filmken seriye dönüşen neredeyse bütün amerkan yapımları gibi, bambaşka bir şey olmuş, diğer saw testere tarzı yapımların kötü bir kopyası olup çıkmış film. ama yine de çıtır çerez ile zaman geçirmek için izlenip atılabilir.
bol kanlı ve sürükleyici dizi. sonunda o kız ölmedi ya diğerlerini boş ver. swh

sonunda adam ölüyor.