bugün

(bkz: terk edilmek)
An itibariyle yaşadığım hadise.

Değişik.
Bazen tercih edilir..inan bana..
sonuç olarak ilişkinin bitmesi durumudur.

terk etmek ya da terk edilmek bu noktada sadece detaydır ve açıkçası umurumda da olmayacaktır.
en güzelidir zira pişman olup dönme olasılığınız ortadan kalkar. tabi ki ben hiç terk edilmedim bi arkadaşımın başına geldi.
(bkz: benim için o gemi gelmez ismail abilik durum)
En bi nefret ettiğim.
terkedilmek de günahlara kefaret sayılsın.
alışıyorsunuz lan, ilk terkedilişinizde ciddi bir depresyon yaşıyorsunuz. yaklaşık 1 ile 2 yıl sürebiliyor.
ikinci terkedilişiniz de biraz daha hafifliyorsunuz, sizi sevmeyen ve size değer vermeyen insanların sırtınızda bir yük olduğunun farkına varıyorsunuz. bir üçüncü olsa da farketmiyor artık. çünkü insanların değer verme algoritmasını ve ilişkinin tüm mekanizmasını çözmüş oluyorsunuz, ve doğru insanı beklemeye başlıyorsunuz.
Hala alışamadığımdır gerçi bir ayı yeni doldurdu ama insan sevince bekliyor işte.
napalım yani ? bu yaştan sonra lana del rey dinleyip kendimizi gecelikle balkondan mı sallandıralım?
Teoman abimizin dediği gibi uyandım bakakaldim hayali bir parmağın bıraktığı yazıya pencere caminin bugusuna 'hoşçakal' acı son ben buna derim.
Aşırı derecede iğrenç bir durum. Bütün gününü karşındaki insana ayır sebep veya şart belirtmeksizin senden ayrılsın. Giden günlere mi yanarsın içinde kopan fırtınalara mı ? Sonuç olarak giden geri dönmeyecek ama yapacakta çok fazla bişey yok. Yaşasın Rakı balık.
görsel
Şuan yaşadığım.
Yıllarını verdiğin insan boktan bi sebeple dönüp gider. Sen de bi köşeye oturup göz yaşlarıyla içini buraya dökersin.
Ne söylenirse söylensin ifade edilemez. Sadece sevgili değil ölen birisi de terkeder sizi. Hemde ihtiyacınız varken.. Tabii daha acı durumlar da vardır. Hem ölen biri hemde hayattaki kişi tarafından terkedilmek.
Yılın en uzun gecesinde terkedilince geceyi daha da uzatan olaydır.
Aklında oluşturduğu parkuru tamamlayıp terk etmişse;
Sana mı, egosuna mı çalışıyor?
Seni mi, sevmeyi mi seviyor?
Hiç yaşanmamış duyguları ilk defa tattığı için mi tatmin oluyor?
Seni serinleten su, onu neden boğuyor?
Başımı ağrıtmama değer mi?
Bana kazandırır mı yoksa benden götürür mü?
iç huzuru olmayanla mutlu olabilir misin?
Sendeyken mi kalkıp gitti yoksa sen onun kalbinde konuktun, tek değişen yorulup seni uğurlaması mı oldu?
Kendine mi sana mı çalışıyor?
bir noktadan sonra alışıyorsunuz, başta bir soğuk geliyor ama...

ama kimseye ah vah etmiyorum, unutamadığım kimse de yok, biri için kaygılanmıyorum da.

2. defa doğmayacağım, o yüzden dıgıdık dıgıdık dıgıdık...
Herkesin başına gelebilecek durum. Illaki hepimiz yaşadık yaşayacağız. Icimizden beddualar edecegiz, aglayacağız, asla unutamayacakmısız gibi gelir. Halbuki her sey hızla geciyor. Olgun insanlar yoluna devam.ediyor kendi payına düseni kendi icinde yaşayarak. Ama bunu kaldıramayıp kadınların canına kıyan erkekler o kadar arttı ki, sanki erkekler o yaptı ben de yaparım yarışına girdi. Korkuyorum, korkuyoruz. Kendi yolumuza gitmek en insani hakkımızken, bunu bizden alıyorlar. Ben asla yapmam diyen veya etrafımızda gördüğümüz ne kadar düzgün bir insan dedigimiz kişinin içinden bir canavar çıkıyor. Artık sevilmiyor olmayı kabullenmek, kendinle barışmak önce kendini sevmek.
Umarım herkes bunu başarabilir. Bir gün olursa, vasiyetim olsun.
çok acıdır. etkisinden kurtulmanız zaman alır. fakat yine de unutursunuz. acınız geçer.
ilk seferinde koyuyor,
Sonraki seferde de koyuyor.
Nihayetinde mantıksal olarak harcanan emek ve zamana üzülüyor insan ama gece akla düştü mü anılar kalbi de sızlatıyor.

yapacak bişey yok, yola devam.
Geldiğimiz gibi gideceğiz, bari mutlu gidelim.
ilk süreçte zor olsa da zamanla alışılan ve üzüntü verici durumdur. terk edilenler artık sonbaharın geldiğini düşünseler de zamanla yeni baharların gelebileceğini ve hayatın her şeye rağmen devam ettiğini bilmeliler. şu kısacık ömrünü boş ve sonu gelmez üzüntülerle geçirmek ne akla ziyan bir davranıştır desek asla yanlış olmaz.. elbette en güzel şey baki olan yaratıcı ve onun seni asla terk etmediğini bilmektir..
kız: ya ben eskisi hissedemiyorum, ayrılmak istiyorum. eskisi gibi heyecan duyamıyorum, lütfen bana kızma bunun için.
oğlan: bu konuda hiçbirşey söyleyecek değilim. okey yani.
kız: nasıl okey
oğlan: okey, kendine iyi bak gibi bi okey.
kız: hayvan herif, terkedilirken böyle cool davranamazsın. bu şekilde 1 hafta sonra sana geri dönmek zorunda kalıcam.
oğlan: (gülümseyerek) dediğim gibi... okey.
7 aydır ölü toprağını üzerimden atamadığım hadise. beni niye terk ettin gavurun kızı papaz tohumu.