bugün

analog veya dijital modem vasıtasıyla uzak sistemlere erişmek için kullanılan siemens yazılımı.
bu servise verdiğim nokia n-8 telefonun ana kartı değiştirildi ve 30 işgününü geçerek tarafıma teslim edildi (bu vaktinde yetiştirilememe kısmı o kadar önemli değil) cihazı incelerken kasa üzerindeki kamera deklanşör tuşunun çalışmadığını, simkartın yuvasına rahatça girip çıkmadığını görünce ana kartı kasaya doğru düzgün monte edemediklerini anladım (cihazı sitelerinden sorgularken "cihazınız testlerden başarıyla geçmiştir" diyorlardı, neyse, bu kısım da önemli değil) telefonu tekrar kendilerine götürüp arıza formu doldurup, bana potansiyel düşman gözüyle bakan kabul görevlisi bayana cihazı ne zaman alabileceğimi sorduğumda "20 günden önce arama bile" cevabını aldım. bu nasıl bir zihniyettir? bir telefonun içini açıp kapamak nasıl 20 gün sürer, servis formu doldurmaya gittiğim kabul görevlisi bayan, müşteri olarak gittiğim ve arkadaşlarıyla muhabbetini kestiğim için mi bana düşmanmışım gibi davranır. neticede beş para etmez bir servis, müşteri memnuniyeti umurlarında değil ve hazır gelen ana kartı telefona yerleştiremeyecek kadar beceriksizler, mümkün olduğunca uzak durun.
görüp görülebilecek en berbat yetkili servis. allah kimseyi ellerine düşürmesin.
(bkz: ben yandım eller yanmasın)
(bkz: arvato teleservice)
ekşideki ve şikayetvar daki yorumlara bakınca telefonu verdiğime pişman oldum başta. ama telefonun tamirini 4 günde tamamlayınca üstelik fahiş bir fiyat da çıkarmayınca tatmin oldum.
neden diyecek olursanız, kvk ya verdim. içini açar bakarız, eğer elektronik bir aksamda sorun varsa bizim seviyemiz yetersizdir biz sadece fiziksel parça değişimi yaparız ve bakım ücreti olarak ücret talep ederiz dedi.
seviyemiz yetersiz ne demek lan. telefon servisi değil misiniz!?
2 yaşında ve parçası nadir bulunan telefonuma * fahiş fiyat çıkarmadan * tamir ettikleri için şaşırtmışlardır beni.
olumsuz yorumları okuyunca genellikle apple ve htc kullanıcılarının mağdur olduklarını gördüm ayrıca.
(bkz: kvk/#13168673)
15 kişiyle binlerce iphone u tamir etmeye çalışan yetersiz servis. alman meşeili olup nasıl bu kadar dandik olabilir anlayamıyorum. genelde tamir edemiyor ve değişim diyorlar. aracılık eden firmalar batınca aylarca beklemek zorunda kalabiliyorsunuz. avea ve vodafone bu arkadaşlar ile çalışıyor ve taahüt ettiğin her güne lanet ediyorsun.. ayrıca günün herhangibir saati ararsanız telefonda 20. sırada falan oluyorsunuz. bu da demektir ki 90 dakika falan beklemek zorundasınız...yani vay halinize....
(bkz: allah düşürmesin)
müşteri hizmetlerini her aradığımda en az 35 dk bekleten kurumcuk.

telefonu gönderiyorsunuz ve gelen yanıt şu: " telefonunuza güncel yazılım yüklendi, yapılan testler de olması gerektiği değerlerde çıktı."

Henüz kapılarına gitmedim. gitmeyi de pek istemiyorum ama bu gidişle kapılarına dayanıp kanlı bıçaklı kavga edicez gibime geliyor.
resmen kul hakkı yiyen, insanları kandıran firma.
telefonu hangi nedenle yollarsanız yollayın sizi suçlu çıkarmak için kalıplaşmış geri dönüş mesajları vardır.
suya düşen telefonunuzu yollarsınız, Cihazinizin darbe gördüğü tespit edilmiştir şeklinde kalıp bir yanıt alırsanız şaşırmayın.
teleservice de sürünmek yerine telefonu çöpe atıp yenisi alın daha iyi. hiç gerek yok o kadar uğraş sonucunda sinir olup silindiğinizle kalmaya.
iphone 4 kullanıyorum ve yukarıdaki kilit tuşum artık hiç çalışmıyor. ayrıca telefonum kendi kendine kapanıp duruyor. duyduklarımla ilgili telefonumu götürmesem mi acaba dememe neden olan, tamir edilmeden geri gönderileceğini düşündüğüm sürekli sorun çıkaran firma.
telefon satıcısının hatasının yüklendiği servis. ben sony xperia s imi sarı çizgi sorunu sebebiyle yolladım. bir hafta sonra yenisi geldi. onda da otomatik vi-fi açılma sorunu vardı. önce tamir edip yolladılar, devam edince bir kez daha yenisini yolladılar. bence bu firmada değil, telefonu üreten firmada arayın hatayı.
arvato ortaklığıyla dünyanın en yaygın ağına sahip teknik destek servisi.
bir kez telefon gönderdiğim ve telefon değişikliği yapmış firma. bugün kargoya vermişler. ekranda sarı küçük bir leke vardı, ısınınca beyaz zeminde belli oluyordu, kısacası mühim birşey değildi. gönderdim yeni telefon ile değiştirdiler. ayrıca "cihazımın durumu" kısmından işlemleri takip etmek güzel olmuş.
2 yıl garantili iphone 4ümü arızadan dolayı gönderdiğim teknik servis. uygulamaların kendiliğinden kapanmasını, bataryanın hızlıca bitmesini ve konuşurken sesin kesilmesini şarj soketindeki sıvı temasına bağlamışlar. telefonum suyu nerde gördü de bozuldu bana bir anlatsınlar. uzak durulması tavsiye olunan tüketici düşmanı şirket. Allah bin belalarını...
alcatel marka telefonumu teknosa aracılığıyla teslim ettiğim ve 18 iş günü sonunda tamir ederek bana gönderen firma.tamirin yanında talep etmediğim ve tamamen kendi hatam olan ekran çiziklerinide , sanırım ekran camını değiştirme yoluyla ortadan kaldırmışlardır.tereddütlerim vardı ama kendilerinden çok memlun kaldım.
telefonumu 3 kez aynı sebepten ötürü gönderdiğim, onu yaptık bunu yaptık deyip aynı şekilde geri gönderen beş para etmez servis.
olay şöyle başladı;
telefonum aldığımdan beri ilk kez şarjı bitip kapandı. tekrar şarja taktığımda hiçbir şekilde şarj almıyor, açılmıyordu. telefonu servise gönderdim. ilk olarak şarj aletini değiştirdiklerini güncel yazılım yüklediklerini söylediler. lakin telefona hiçbir işlem yapmayıp aynı şekilde geri göndermişler. şarj aleti benim şarj aletimi ve açılmayan telefona güncel yazılım yüklemişler doğrusu bravo adamlara. 2. kez gönderdiğimde bataryayı değiştirdik deyip tekrar geri gönderdiler. batarya benim batarya. bu kadar yüzsüz işgüzar bir servis yahut firma ben hayatımda görmedim. 3.kez gönderdim telefonu tekrar. bakalım bu sefer neyi değiştirdik deyip aynı şekilde geri gönderecekler merakla bekliyorum.

not : benzer durumla karşılaşan bir yazar arkadaşımız var özel mesaj yoluyla bana ulaşır ise çok sevinirim. zira tam olarak ne yapmam gerektiğini bilemiyorum.
istanbul maltepede bulunan 550 çalışanlı nokia samsung cep telefonu teknik servisi. zaman zaman problemli müşterileri olsa da aslında türkiyenin en gelişmiş ve en çok teknik donanıma sahip yetkili cep telefonu teknik servisidir ve sektörünün lider kuruluşlarındandır.

birde elemanlarına biraz iyi maaş verselerdi mükemmel bir şirket diyebilirdim.
wi-fi'ı bozulan iphone 4s telefonumu gönderdim şubat'ın 25'inde. mart 13'de telefonumu değiştirilmiş olarak kargoya verdiklerini gördüm, ertesi gün de elime ulaştı zaten gıcır gıcır telefon. diyeceğim o ki, bu servis hakkında önceden çok kötü şeyler okumuştum fakat biraz dikkat edilirse son 2 3 ay içinde yazılıp çizilen şeyler genelde olumlu yönde. ben kendilerini düzelttiklerini sanıyorum, en azından öyle görünüyo. şu an yeni telefonumu sorunsuz şekilde kullanıyorum gayet memnunum. kendilerine de teşekkürlerimi sunuyorum. ayrıca geçen ay da asus bilgisayar aldım, asus'un servisi de onlardaymış, bu olaydan sonra biraz daha içim rahatladı bilgisayar konusunda da.
kutusunun üzerinde netcell yazan telefonumu teleservice e göndermemi söyledi telefonu aldığım dükkan. bilmiyorum artık doğru mu yaptım yanlış mı ama ben o adamı dinledim, bu gün gönderdim. hakkında iyi kötü tonla bilgi verilmiş ama kimse hangi servisine gönderdiğini yazmamış. misal ben ankara şubesine gönderdim. nedir ne olur nasıl son bulur bilinmez ama beklemedeyiz. gelişmeleri an be an takip edebilirsiniz. nasıl olsa telefon da yok.

edit: an itibari ile kargo ile teslimat gerçekleşmiş. ama henüz ürün girişi yapılmadı. en azından sitelerinden imei arattığımda sistemde kaydı yok diyor halen.

edit2: an itibari ile telefonun girişi yapılmış işlem için sıra bekliyormuş muş.
edit3: 2 gündür işlem için sıra bekliyor telefoncuğum. ne sıra varmış amınaa.
edit4: 2 günün sonunda işlemleri bitmiş şu an zannımca durumu stabil mi diye kontrol ediyorlar. en geç pazartesi elime ulaşır diyorum. yine de elime ulaştığında net bilgiyi size tekrar vericem. kargoyu ayın 1 inde yolladım bu arada.

"Kargo Giriş Tarihi:
2013-04-02
Bitiş Tarihi:
2013-04-04
Tamir Bilgisi:
TELEFONUNUZDA MEKANIK PARCA DEGISTIRILMISTIR, TELEFONUNUZA GUNCEL YAZILIM(SOFTWARE) YUKLENMISTIR, CIHAZINIZIN TAMIR SURECI BASARI ILE SONUCLANMISITR.
Durum:
Cihazınız son test aşamasındadır."

edit5: pazartesi öğlen 2 gibi kargoya verdiğim telefonun işlemleri bitmiş şu an da kargo bekliyormuş. toplamda 5 tam gün bile sürmedi işlemlerin tamamı.

"Durum: Cihazınız son testleri başarı ile geçmiş kargo için beklemektedir."

Pazartesiden önce elime ulaşırsa şayet, bi daha hangi elektronik cihazı alırsam alayım, teleservice garantisi altına girdiğinden emin olacağım. zira ne kvk ne genpa ne teknosa ne de diğerleri bu kadar sorunsuz ve temiz iş yapmamışlardı. cihazı daha elime almadım fakat tertemiz geleceğinden de hiç şüphem yok. adamlarla muhattap bile olmadım lan. daha ne olsun? sadece kargoya verdim. ne aradım ne sordum. internet üzerinden merak ettikçe kontrol ettim. enfes bi sistemleri var.

edit6: "Cihazınız 05.04.13 tarihinde kargoya teslim edilmiştir."
An itibarıyla beni şoka uğratan firma. geçen sene bu zamanlar 470 tl vererek aldığım telefonum arızalandı. şarj giriş yerindeki bir arıza sebebiyle verdim ve benden 230 tl talep ettiler. Oha lan! 4700 tl'ye almadım ben onu, n'oluyoz amk? ayakta sikecek başka adam mı kalmadı.
ekşi'de ve burada hakkında yazılanları şaşırdığım, yaklaşık 1 sene önce aldığım iphone 4s'imi 5-6 ay önce wifi grayed out sorunuyla gönderdiğim ve sıfır cihazla değişim yapan, aynı şekilde geçenlerde power tuşu sorunu ile gönderdiğim aynı telefonu yine sıfırıyla değiştirecek olan firma.

zaman konusunda biraz eksiklikleri var ama zaten baştan 20 işgününü kabullenerek bu hizmete başvuruyorsunuz, çok acele etmek anlamsız.
iş emri:
AN1084612
Bitiş Tarihi:
21.01.2014
Tamir Bilgisi:
TELEFONUNUZA GUNCEL YAZILIM(SOFTWARE) YUKLENMISTIR,Genel Kontrol Yapilmistir.,CIHAZINIZIN TAMIR SURECI BASARI ILE SONUCLANMISITR.,Bataryanizi tam sarj etmeden kullanmayiniz,LUTFEN SARJ CIHAZINIZI KONTROL ETTIRINIZ,BATARYA SURESI SIM KART, KONUSMA SURESI, SEBEKE,KALITESI,FOTOGRAF VIDEO CEKIMI,OYUN OYNAMA BLUETOOTHLA VERI,TRANSFERI YADA SUREKLI ACIK KALMASI RADYO MUZIK DINLEME,3G OZELLIGI KULLANMA GIBI ETKENLERE GORE FARKLILIK GOSTERIR.,Ariza Kullanici Verilerinden Kaynaklanabilir.,!!! CIHAZINIZI UZUN SURE SARJDA BEKLETMEDEN KULLANMAYINIZ!!!
Durum:
Kapalı (Kapatıldı)

benim anladığıma göre sadece güncel yazılım yüklenmiş telefona.ulan ibneler onu ben de yapabiliyorum!Siktiri boktan bir servistir kendileri.
motorola atrix telefonumu ekran kırıdığından verdiğim servis. parayı yatırdıktan 13 iş günü sonra telefonu onardılar. bugün telefonu elime aldım, bir baktım; telefonda bir süton boyunca dokunmatik ekran çalışmıyor. zaten telefonun tüm uygulamaları gitmiş, uygulamaları indirmek için google play hesabıma gireyim dedim; şifreyi gireceğim harfin olduğu yer basmıyor. şarja taktım telefonu, çıkardığımda düzelmezse olanlara katlanacaklar.
Garanti verdikleri hiçbir elektronik cihaza bulaşılmaması gereken, Türkiye de tüketicilerin yanında olmayan kanunları kullanıp, yurtdışından sırf kar etmeye gelen firmadır.
Abimin fly marka, cep telefonuna 17 gündür bi batarya takamamış servistir. Batarya lan batarya. ben oranın sahibi olsam 15 liraya iyi kötü bi batarya bulurum, yine de o müşteriyi mağdur etmem.
edit: ayrıca call centerları da hiçbir işe yaramıyor. mesai saatleri dışında kapalı, mesai saatlerinde sadece sesli yanıt sistemi çalışıyor. iki cevap verme ihtimali var:
1 cihazınız işlem sırasındadır.
2 cihazınız bir üst servise gönderilmiştir.