bugün

Ocak ayından itibaren uygulanacakmış.
https://www.webtekno.com/...otspot-parali-h59719.html
(bkz: wifi hotspot)
edit: vodafone ücretlendirme yapmayacakmış.
Edit 2: Türk telekom da ücret almayacağını açıkladı.
eve gelen misafirler wc 'yi kullandığında iSKi 'nin de ek ücret istemesinden,
misafir başına doğalgaz faturasına da ücret eklenmesinden ne farkı var bunun...
soygun.
sikilmedik bir orası kalmıştı dedirten uygulama.
Yakında aldığımız nefese para ödeyeceğimizi hissettiren uygulamadır.
daha fazla söze yer bırakmamış.
sonun başlangıcı.
bu ülkede alınması kanunen yasak olan "dolaylı vergi" nin "dolaylı vergisi" var.

(bkz: kdv nin ötv si)

o yüzden çok şaşırmayın. dua edin her ay faturalara standart ekleme yaparak almıyorlar.
vergi ver!
neden?
ver işte
tm al.
nasıl yani bende devreden paket var, her ay en az 2-3 gb. internetim birikiyor, şimdi ben o birikenleri eşe dosta parayla mı satacağım dediğim anlaşılmaz olaydır.
aldığımız nefes ne zaman paralı olacak ben onu merak ediyorum.
hukuka aykırıdır.
devam eden taahhütlerde uygulanamaz.
vodafone ücret almayacağını açıklamış.
https://www.teknolojioku....-5c20f3bac0d1c5267a302012
vergi ver vergi ver ekonomiye can ver ey vatandass. sen kimsin ya alırım bak aklını da cebindeki paranı da. daha vergi borcu silinecek tonla zengin var bu ulkede biz kimden cıkaracagız o paraları eyy vatandass?
etrafımda beleş modem çok. benim wireless da her daim umuma açıktır ve ayrıca kuvvetlendirilmiştir uzaklardan da çeker. sınırsız yüksek hızlı bağlantım varsa neden paylaşmayayım çok saçma.
krizi fırsata çevirmektir.

(bkz: enflasyon ile top yekün mücadele)

hükümet vatandaşını turist müşteri gibi görürse servis sağlayıcılar da hani bize hani bize der. yolunacak kaz var hazır neden bir parmakta onlar atmasın.
Yanlış mı anladım diye tekrar tekrar okumak zorunda kaldım. Lan okulda zaten meb engeli var, pc ye akıllı tahtaya bişey lazım oluyor paylaşıp kullanıyorum. Yukarıdaki bir arkadaşa katılıyorum. Benim de kulak arkamı sikin.
Desteklediğim uygulama. Bu millet koyunlaşmanın eşşekleşmenin dibine vurdu artık her şey müstehak. Yıllarca kayıp kaçak ve dağıtım bedeli altında elektirik dağıtım şirketlerine domalan insanların buna da itiraz etme hakkı yok.
tebrikler vodafone diğerlerine alet olmadığın için. ayıp be, geçirecek yer mi arıyorsunuz ?

ben o gb ın parasını verip aldım mı aldım. ister kullanır ister kulağıma sokarım size ne ?
ahah telekomun zararının nereden çıkacağını dünüyordunuz.
“Kanka internetini açsana iki dakika” diyen arkadaşları reddedemeyip açtığım günlerin geride kalması sevindirdi.

Fakat kendi aralarında idare etmemize fırsat vermeyip internet paketi kitleme amacı sezdim. Davar, orospu çocukları.
sadece Türkiye'de değil başka ülkelerde de mevcut olma durumudur.
mesela Kazakistandaki altel4g firması da aynı politikayı uyguluyor ancak amaçları milleti sömürmek değildi, ek bir pay istemelerinin amacı kendi ürettiği 4g mobil modemleri satmaktı ki toplum modemden işini görsün hotspot bağlantısından değil.
tam da bundan kötüsü olmaz derken bir kez daha şaşırıp kalıyoruz.
Bence bu yetmez. Modemi her açıp kapattığımızda da para almalılar. Yok öyle beleşe "dur şunu bi açıp kapatayım, kendine gelsin" demek.

Kulağımızın arkasında da yer kalmadı. Bir sonraki hedef, direkt Kulağımızın içi!
Neredeyse her masrafını kendin ödediğin arabana misafir yolcu aldığında taksimetre tutup araç sahibinden haraç kesmek gibi saçmalık.
Yahu telefon benim, tarife internet benim istersem g*tüme sokarım kimene.
yetmeezz bence hukumetimiz bir yasa cıkarsın mesela 60 yas sınırı getirsin. 60 yasını asan herkesten yasadıgı gun basına vergi alsın.
Turkcell in son kazıklama uygulaması. Vergi affı yeterli olmadı kasaya biraz daha para gerekiyor anlaşılan. Hattımı taşımakla son derece doğru bir karar verdiğimi birkez daha teyid ettim.