bugün

ordu'da boztepe'ye çıkmak için kullanılan araç.
hastalar yaşlılar, çocuklar ve yükseklik korkusu olanlara tavsiye edilmez.
kendisine meydan okumak isteyenler durmasın binsin.
uçmakla ölmek arası bir duygu. kapsülün sallandıkça insanın aklı fikri sallanıyor imanıma.
1900 yılların başında Bulgaristan'dan göçen bir ailenin 3 çocuğundan en büyük olanı daha önce yurt dışında gördüğü bir uygulamayı kardeşi ile paylaşır.
Köpek hayvanının bahçe içerisinde daha geniş bir alanda gezinebilmesi için tasarlanan bir sistemi devreye alacaklardır.
uygulama iki direk arasına sabitlenen bir tel ile tasma zincirini daha geniş alanda hareket imkanı sağlamaktadır.
uygulama, zincirin değil tasmanın tele tutturulması sebebi ile köpeğin telef olması ile sonuçlanmıştır.

Telef olan köpeğin adının erik olduğu sanılmaktadır.

Kaynak: aydınlar ailesi
bilet ücreti gidiş dönüş 20 tl, halk günlerinde ise gidiş dönüş 15 tl imiş.

naptın sen başgan ya? istanbul'dan misafirimiz geldiği zaman telefikle uludağ'a gitmeyelim mi?
ben o 20 tl ile tophane'de kaç tane çay içerim sen biliyor musun? pehh..
görsel
gabar dağına neden çekilmedigini anlamadigim ulastirma ve eglendirme aracı. dövlet özgürlük savascilarina bakmiyy.
istanbul için harbi eksik, istanbul burası yahu, adam daha metrobüsü kullanamıyor teleferiğe kendini kemerle bağlar.
pier lotiye yapıp insanların mezarlıkların üzerinden geçtiği ulaşım yoludur. biraz ürkütücüdür.
Elektrik gidince duran Alet. Bi de şimşek çakarken insan geriliyor.
1. Bursa'da bir semt ismi. Uludağ eteklerine doğru devam ederken "nazmazgâh" ve "teferrüç" semtleriyle sınırdır.

2. Belirli mesafeleri çelik halata bağlanma ve çelik halat üzerinde elektrik yardımıyla geçmeyi sağlayan -bir tür- hava taşıtı.
ordu ve batum'da bulunana binerek, sağlam fotoğraf karaleri yakaladığım güzel şey.
ordu ve batum'da bulunana binerek, sağlam fotoğraf karaleri yakaladığım güzel şey.
istanbul Maçka parkı üzerinde de bulunan seyahati zevkli ulaşım aracı.
izmir - Balçova teleferik yenilendi ve gerçekten gezmek görmek gereken bir yer.
görsel
öldürebilir.

http://www.hurriyet.com.t...n-aldi_sondakikahaberleri
https://www.cnnturk.com/t...m&utm_campaign=buffer
yılmaz erdoğanın yeni filmi ekşi elmalarda belediye reisi karakterinin hayalini kurduğu ulaşım aracıdır.

istanbul, ordu ve batum da teleferik kullanmıştırım.
alanya'da yenisi açılan ve turistlerin çılgın attığı, yöre halkının da sıklıkla kullandığı ulaşım aracıdır. (bkz: alanya teleferik)
hee..3 metrelik yere bilmem kaç lira istedikleri ayen teleferiği..
1935
görsel
görsel
görsel
görsel

Özellikle sonbaharları ve akşamları manzarası mükemmel olan bir taşıt. Uludağ teleferiğinde yıllarca salep isminde tatlı büyük bir köpek vardı, onun için bile gidilebilir.
Hayatımda en az bir kere binmek istediğim bir araç. inşallah nasib olur.
görsel
istanbul'da maçka - taşkışla ve eyüp - piyer loti arasında çalışır.
balçova' da ekonomi üniversitesi ilk kampüs binasının karşısındaki zirveye götüren ulaşım yöntemi.
güncel Önemli Başlıklar