bugün

çok iyi ingilizce eğitimi veren ve hemen her öğrencinin spora, sanata, vs. dair ilgisinin, yeteneğinin mutlaka ortaya çıkarıldığına şahit olduğum, bozkırda yeşil bir yuvadır ve orada geçen günler, hakikaten, hasretle anılır.
eskiden şehir merkezindeyken şimdi incek e taşınmış, okulu görenin büyüklüğü karşısında apışıp kaldığı ve iyi eğitimiyle öne çıkan özel okul.
öğretmenlerini çok çalıştırıp, karşılığında kuş kadar maaş veren okul.
nev-i şahsina münhasır öğretmenlere sahip okul. Basketbol ve voleybol takımları her daim fırtınalar estirir. Bir zamanların Yükseliş Koleji'nin acımasız rakibidir ki Yükşeliş buna çok fazla dayanamayıp kapanmıştır.
çoğu mankene taş çıkartır tiki kızlar topluluğu bulunan, eğitim seviyesinin yüksek olduğu (tabii alana), 2 yıl öncesine kadar ismini verdiği kolej semtinde konuşlanmış, ancak şimdi incek'teki yeni kampüsünde eğitim faaliyetlerini sürdüren kolejdir...
şehre uzak da olsa kendi içinde bir cumhuriyettir.
hocalarıyla personeliyle öğrencileriyle herşeyiyle son derece mükemmel ve bir girildiğinde bir daha çıkmak istenmeyen okullardandır. okumanın içinde bulunmanın ayrı bir tat olduğu ve mezun olunduktan sonra çok fazla özlenen bir yerdir.
tuvalette kimyasal madde çekme ayinlerinin düzenlendiğine dair çıkan haberlere konu olan okul.

http://www.milliyet.com.t...07/01/05/son/sontur18.asp
eski bir mezunu olarak görüntülerin oraya ait olmadığını gönül rahatlığıyla söyleyebileceğim okul. çünkü ne tuvalet ne de formalar benziyor.
okul yöneticilerinin yaptığı açıklamayla o görüntülerin oraya ait olduğu kanıtlanan okul.
(bkz: casa ted kolejliler)
içinde kaybolunabilecek bir kampüse sahip okul. eski yerinden taşındığında çevredeki esnaf birer birer iflas etti ve seyyar satıcılar başka yerler aramaya başladılar. dağ başında olması ve etrafında hiç seyyar satıcı olmaması çok sinir bozucudur. ayrıca mimarisi hapishaneye benzemektedir çünkü her tarafı gridir.* *
eğitimli ve kaliteli hocalarıyla ve personeliyle, gerek spor gerekse sanat dallarındaki başarılarıyla, verdiği uluslarası düzeydeki eğitim kalitesiyle gönüllere taht kurmuş bir okuldur. 4 yıl önce yeni kampüsüne taşınmıştır ve eğitime orda devam etmektedir-eski kolej çevre esnafı bu duruma çok bozulmuştur-zaten çoğu da batmıştır. 5 seneye kadar üniversite de açma planları vardır.
ayrıca 9 yıl okuduğum biricik canım okulumdur, insan gün geçtikçe daha bir özlüyor kolejini.
(bkz: IB)
(bkz: deniz candemir)
ankara'nın robert kolejidir kendileri.
taşındığı incek kampüsüne bir türlü ısınamadığım okul. ayrılıp geri dönerek öyle veya böyle 9 sene geçirdiğim, hocalarla öğrenciler arasındaki bağın asla kopmadığı, defalarca gizli gizli sigara içerken yakalanmama rağmen asla disiplinlik olmadığım okul. en bilinen hocaları için:
(bkz: serdar dilekcan)
(bkz: deniz candemir)
(bkz: mehmet emin özer)
(bkz: melih bodur)
(bkz: faruk cezayirli)
(bkz: fuat cezayirli)
(bkz: ahmet gür)
(bkz: yasemin karol)
(bkz: miray dilçin)
(bkz: uğur karabalak)
keliteli bir eğitim kurumudur.mezunları birbirlerini çok tutarlar.
mezunlarının fasülye günü yaptığı okul.
kıskanılan okul.
(bkz: özledim)
29 Ekim töreninde atılan pkk karşıtı ve şehitlerle ilgili* sloganları susturmaya çalışan idareci & öğretmenlere sahip okul.*
kuruluşu atatürk'e dayanan ted koleji'nin ankara şubesi ve ilki. incekte bulunan avrupanın en büyük kampüsü (bkz: hadi) ile eğitim veriyor. 2007-2008 eğitim yılında fen lisesi açacak okul. Önceki yıllarda servis kazaları ve uyuşturucu kullanımı ile gündeme gelindi.

içerisi pek de dışarıdan göründüğü gibi değil. ahım şahım, 4 4lük bir okul değil. kral hocaları vardır ki orası ayrı konu.

(bkz: kemal dayanır)
(bkz: ahmet gür)
(bkz: Ümit kara)
(bkz: halil koç)
(bkz: uğur karabalak)
(bkz: eran oyal)
yabancı dili öğretebilen ve unutturmayan okul.Mezunları için gönüllerde yeri ayrıdır.öğrencilerine kazandırdığı tek şey yabancı dil değildir.öğrencilerin ileride daha çok farkına varacakları bir sosyal çevre yaratır.Ted'liler birbirlerini heryerde bulurlar *.
şu an incekti kampüsün projesi daha biz ilkokulda iken, bir cam fanus içinde getirilip lise binasına yerleştirilmiş, bakın iki sene sonra burada okuyacaksınız denilmişti. biz mezun olduk seneler geçti, ancak bir kaç sene önce açıldı yeni kampüs, hevesimiz kursağımızda kaldı kalmasına ama, kurtuluşdaki binanın bizdeki yeri de başkadır.
ankarada'ki çoğu mini cooper'ın camında stickerı bulunan okul.
nesibe aydın koleji'nin başarı konusunda rakip olacağı okul. belki de rakip olmaz bile nesibe ezer?
girilmesi deveye hendek atlatmaktan daha zor olan lakin iyi eğitim veren kolej.*