bugün

hiç şüphesiz ki italyancası ti amo olan hadise.
rumence seni seviyorum demekti galiba.
iki gundur dilime dolanan sarki.
rahmetli barış akarsu'nun 2006 yılında oynadığı yalanı yarim dizisinde naz'a(merve sevi)ye söylediği ispanyolca kalıp.
ispanyolcada "seni seviyorum" anlamına gelen kısa cümle. ayrıca rihannanın lezbiyenlik temalı klibi olan şarkısı.
Türkçesi şöyle olan Rihanna şarkısı.
Te amo, te amo
-Seni seviyorum, seni seviyorum.
She says to me, I hear the pain in her voice
-O bana bunu söyler, acı içindeki sesini duyarım.
Then we danced underneath the candelabra she takes the lead
-Mum ışığında dans ettik, kontrol ondaydı…
Thats when i saw it in her eyes its over
-Bunu onun gözlerinde gördüğümde, bitmişti.

[Chorus]
Then she says te amo then she put her hand around me waist
-Sonra bana “Seni seviyorum” der, sonra elini koyup belimi sarar.
I told her no,
-Ona hayır dedim.
She cries Te amo i told her im not gonna run away but let me go
-Ağlar, seni seviyorum. Ona kaçmayacağımı söyledim ama gitmeme izin ver dedim!
My soul is crying, without asking why
-Ruhum ağlıyor, nedenini sormadan.
I said te amo, wouldnt somebody tell me what she said
-Seni seviyorum dedim, kimse bana onun ne dediğini sormazdı ki.
Dont it mean I love you
-Bu seni sevdiğim anlamına gelmez mi?
Think it means I love you
-Bu seni sevdiğim anlamına gelir, düşün!
Dont it mean I love you
-Bu seni sevdiğim anlamına gelmez mi?

Te amo, te amo, shes scared to breathe
-Seni seviyorum, seni seviyorum. O nefes almaktan bile korkar.
I hold her hand, i got no choice uhh
-Elini tuttum, başka şansım yoktu.
Pull me out on the beach, danced in the water, i start to leave
-Sahilde benden uzaklaş, suda dans et, gitmeye başlıyorum.
Shes begging me and asking why its over
-Bana yalarıyor ve neden bittiğini soruyor.
Rihanna'nın eski bir parçasının adıdır. ispanyolca (bkz: seni seviyorum) anlamına gelmektedir.
rihanna'nın en sevdiğim şarkısı. ara ara onar kez dinlerim.
rihanna şarkısıdır. seni seviyorum anlamına gelir. fakat her görüşüm de te amona koyayım deyip sövesimi getirtir.
şimdiye kadar dinlediğim, sözleri en anlamlı slow şarkıdır. son bölümde "yes we can dance" ile başlayan kısımda duyguyu resmen hissettiriyor rihanna.
ispanyolların "seni seviyorum" demek için kullanmadıkları yapı. dünya genelinde bu şekilde bilinmesine rağmen ispanyol ve güney amerikalılar'ın seni seviyorum deme biçimi: te quiero yani seni istiyorum demektir.

fakat bu noktada eğer seni seviyorum "te quiero" ise seni istiyorum'u da mı bu şekilde söyleyecekler diye sorgulayabilirsiniz. lakin seni istiyorum demenin de farklı bir yolu vardır ispanyolca'da.

bu yazı genel bir kanıyı değiştirmek/ yanlışlığını göstermek için yazılmıştır.
sırf bir kıza ithafen yazıldığı için rihannanın şarkının sözlerine uyarak klipte eşcinsel tavırlar sergilediği ama o haliyle bile seksi olduğunu gösterdiği şarkı.
olağanüstü bir şarkı, lezbiyenlik falan içeriyor klibi ama yine de güzel, şarkıyı anlatıyor çünlü.
Rihannanın harika şarkısı.
rihanna nın başarılı bi şarkısı.
seni seviyorum sözcüğünün ispanyolca'daki anlamı.
klibinin samimiyetsiz oluşuyla şarkıyı önceden benimsemiş olanları hayal kırıklığına uğratan, introsu insanı vuran, ritmiyle kendine aşık eden süper leziz şarkı.
ortam, ışık, atmosfer güzel fakat rihanna'ya aşık kız yalvarırken rihanna ilginç hareketlerle kızla yakınlaşacağına, şarkıda soylediği gibi kızı üzülerek fakat asilce reddetse daha şık olmaz mıydı?
girişi, sims 3 ün bir müziğini çağrıştırmaktadır.
klibindeki en güzel kadın 32 yaşındaki laetitia casta mı yoksa 22 yaşındaki rihanna mı karar veremediğim şarkı.
mükemmel bir şarkıdır, tekrar:

http://fizy.com/#s/1k9h9l
(http://fizy.com/#s/1k9h9l)
buram buram kokan parça.
kendisi güzel klibi iğrenç şarkı.
müthiş bir te amo şarkısıdır 2009 yazında fazlasıyla dinlediğim bir parçadır.ayrıca ispanyolcada ''seni seviyorum'' anlamı geliyor.
rihanna 'nın müziğiyle aşmış parçalarından biri... "bu 'şey' 'in benden 1 yaş büyük olduğuna inanmak istemiyorum" dememe sebep olmuş bir de klip çekmiştir şarkısına... hayır o mu en az 28 29 yaşında ben mi daha 14 yaşındayım acaba...