bugün

entry'ler (11)

3 saniyede karşınızdaki insanı nasıl anlarsınız

bakıslarını kacırıp kaçırmaması samımıyetını ve kısılıgını ele verır.

nicolas cage

oscarlı aktör son film çekimleri için kapadokya'ya gelen ve şuan avanosta olan aksiyon filmlerinin vazgeçilmez adamı.

eyvah eyvah

herkesin beğendiği ve ikincisin yeni çekildiği ama benim beğenmedğim hatta ilk 15. dakikasından sonra sinema salonundan kaçtığım komedi olduğu ve milletin gülmekten öldüğü benim gülecek bir nokta bulamadığım teması olmayan bir film.

vincent van gogh

ya kadın ya resim diyen bunun üzerine bütün aşklarından vazgeçip geçek mutluluğu resimde bulmuş resimlerinde ağırlıklı olarak sarı renkleri kullanan bütün ressamlar gibi sefil bir yaşam süren resimde çığır acan hollandalı sanatçı.

zaman

hıza bağımlı boyutlar arası değişen kütlenin sıfıra indiği ve son noktasının ışığın hızı olduğu ama bunun ötesindeki hızların daha bulunamadığı fakat benim görüşümce olduğu kendimi ulaştırmak ve bütün hayatımı son hız zamanına ulaştırmak istediğim nokta.

akışkanlar mekaniği

hocanın dersi anlatırken farklı bir boyutta ve dünyada yaşadığınız anladığınız anlamını anlamaya çalıştığınız ama hiç bir şey anlamadığınız mühendisliğin ana dersi olan değişen kap şekillerine göre kuvvetleri ve güçleri hesaplamaya çalışırken adınızı unuttuğunuz hareketlerin kanunu.

fizik

uyguladığınızın karşılığını aldığınız tek taraflı ilişki yaşamadığnız sizi asla unutmayan ve karşılk vermeden çekinmeyen f=ma gibi çok kısa olan ama her yerde aynı olan dahilerinin ya hamamda yada ağaç altında pineklediği bilim dalı.

karikatür

okuyanlara toplum tarafından farklı bi gözle bakılan çizenlere sanatçı denilen resmin komik şekli.

belgesel

kedi ailesi ile başlayıp maymun ailesi ile biten kısa metraj bir film.

te amo

seni seviyorum sözcüğünün ispanyolca'daki anlamı.

resim

hayal ve duygu dünyasının yaşam bulduğu çizgi.