bugün

Bilmediğim etmediğim yer. Heyecandan tavşancıl diye yanlış okudum. Orada yaşamak nasip olur inş amin.
Kütahya da.
Milletin birbirini düdüklediği yer.
bir kütahya ilçesidir.

görsel
ilçenin hastanesini dik bir bayırın tepesine kondurmuşlar oraya ambulans nasıl çıkıyor bilmem. aynı zamanda kütahya'ya 49 km uzaklıkta bir ilçedir. mükemmel güveç yapılır yolunuz düşerse mutlaka güveç ve pilav yemeden dönmeyin buradan. tabi leblebisi de meşhurdur.
zamanında deplasman olarak gittigim kütahya ilçesi
misafirperver insanlar.
Bir zamanlar ülke gündeminde olan Tavşanlı Linyitspor futbol takımı olan Kütahya'dan gelir olarak ileride olan 43,5 ilçe. Süper ligde olsalardı epey eğlenceli olurdu.
Tavşanlı isminin bir rivayete göre; "Tavı şanlı" olarak nitelendirildiği, leblebinin yapımında kullanılan tavlamak yani kavurmak anlamına geldiğinden dolayı isminin bu şekilde oluştuğuna inanılmaktadır. Bundan dolayı bu ilçeye Leblebi diyarı denilmektedir.
ilçe merkezine 4 km uzaklıkta Tepecik kasabası var. Yönetmen Ahmet Uluçay'ın memleketi. Burada üretilen dondurmalarla da son zamanlarda adını duyurmaya başladı. Bölgede yetiştirilen manda kaynağından doğal dondurma yapıyorlar. Yolu düşenlere tavsiye edilir.
Leblebi, Linyit, Linyitspor ve günümüzde sanayisiyle duymaya başladığımız şehirdir.
emirdağ ile beraber iç egenin en zengin ilçelerinden biridir. burada 1.5 sene ticaret yaptım, insanı 10 numaradır merttir.
Allahın lanet ettiği şehir.
benim gibi hemen hemen herkesin aklına linyitspor'u getirir.
Turkiye'deki önemli finansal merkezlerden biridir. Yastık altı, üstü, toprak altı, üstü her türlü paranın döndüğü, kişi başı harcama miktarının yüksek olduğu ilçedir.
sürekli canlandırıp, maziyi hatırlatmayın dediğim kütahya ilçeciği, leblebisi meşhurdur, ha ben hiç leblebi yemem o ayrı.
Bugün bir haberde okuduğum şehir. Genç damat kendi düğününde trafik kazası sonucu yaşamını yitirmiş. Zor, acı bir olay, sabır. http://m.haberturk.com/gu...n-kocabas-dugun-gunu-oldu
Kırk üç buçuk* kütahyanın 104 bin nüfuslu en büyük ilçesidir termik santralleri ve kömür madenleri ile ünlüdür merkeze uzaklığı 50 km dir ve birde tavşanlı linyit sporla bilinir.
Daha önce çok gittiğim yer,ufak bir yer kendi içinde insanları biraz kopuk gibi kıç kadar garı ufacık meydanı falan filan işte.

O kadar da ucuz bir yer değil kimse köy sanmasın.
Burada para vardır derlerdi de inanmazdım. Merkezi olan Kütahya'yı geçmiş durumda. Anlattıkları bir durum var. Kütahya merkezin üç yüz bin nüfusu varken ilçenin yüz bine yakın nüfusu var. Aynı ölçeklerdeki bir bina Kütahya merkezde 150-170 civarındayken Tavşanlı'da 200 binden aşağı bina bulmak zormuş. Şehirde birçok bina daha yapılmadan satıldığı ifade ediliyor.
birinci murat zamanında yıldırım beyazıt'ın germiyan beyinin kızı ile olan evliliği vesilesiyle "gelinin çeyizi olarak" (kütahya, simav ve emet ile birlikte) osmanlı yönetimine geçmiştir.
Yobaz görgüsüz kültürsüz cahil insanların olduğu sosyal hayatın olmadığı türkiyenin en boktan ilçesi.
Başbakan ve bakanlar tavşanlı'ya gitmişler haberlerde kütahya yazıyor. ama orası ayrı bir cumhuriyet başlı başına tavşanlı yazsalarmış.
Başbakan binali yıldırım ve enerji bakanı berat albayrak şehre gelecekmiş.

çeşitli işlerden dolayı buraya zamanında uğruyordum. şehir yaklaşık yüz binlik bir nüfusa sahip. şehrin gelişmesinde bölgede bulunan maden sahaları özellikle linyit etkili olmuş. bölgede devlete ait büyük bir linyit sahası var. ayrıca bir de termik santral.

Daha önceden de bölgeye birçok kez enerji bakanları geliyordu. şu an devlete ait sadece burası kalmış. ve zarar ettiğinden bahsediliyor.

bu bakanların her gelişinde bu kamuya ait işletmeler ya kismi olarak taşerona verilip bazı bölümleri özelleştirildi ya da termik santral gibi satıldı. şimdi yine bakan geliyor. büyük ihtimalle bu gelişle de devlete ait olan son işletme de satılacak. yoksa boşuna gelmezlerdi.
Toki'ye ait inşaatta türk bayrağının yakıldığı iddiaları üzerine karışmış olan şehir.
kütahya'nın en büyük ve gelişmiş ilçesi. inegöl ve domaniç üzerinden iki defa gitmişliğim var buraya, aklımda kalan tek şey moymul mahallesi ve aldığımız sıcacık leblebiler.

ayrıca bayrak yakma konusunda karışmış ilçe, eğer iddialar doğruysa helal olsun vatansever kardeşlerimize.

http://www.hurriyet.com.t...ginlige-yol-acti-40111673