bugün

izmir sokaklarına üçüncüsünün çekilmesini isteyen bir kişi tarafından internet adresi yazdıran filmdir.
(bkz: turkish superman)
aşmış karakter. gerçekten etkileyici bir imaj çizer.
adam elinde bıçak mı sopa mı ne birşeyle üzerine geliyor sen elini tokat atacak şekilde kaldırmış, taş kesil ulen diye bağırıyorsun. sanki absürd gibi duruyor ama izleyince öyle olmuyor.
--spoiler--
"Ben köpeği bile aşşağılamam allah yaratmış, ama insanların köpekleşmesi beni deli ediyor."
--spoiler--
devlet halkına adil davrandığı sürece güçlüdür...
-selam yarenler, merhaba felaket arkadaşlarım.

bir baş yapıt.inanılmaz güzel bir seri. tüm kalbimle istiyorum ki TATAR RAMAZAN 3 ÇEKiLSiN!!
çavuş : insan mapusta rahat etmek istiyorsa önce metanetli olucak.. ondan sonra hiç mi hiç etliye sütlüye karışmayacak..
ramazan : valla her at bir çubukla kovulmaz..her yiğidin de bir yoğurt yiyişi vardır..bana karışana ben hayli hayli karışırım..
çavuş : kanun vardır kırbaç gibi kanun vardır sütlaç gibi..adamına göree.. hiçbir zaman bi hükümet adamıyla aranı bozmayacaksın..
ramazan : yoo yoo.. hep ayrı havalar çalıyoruz..ben köpeği bile aşağılamam allah yaratmış, ama insanların köpekleşmesi beni çıldırtıyor..
akseli ağa : ben derim ki herşey iyi olucak..buralara da alışacaksın.. insan girdiği kabuğuyla bir tas su gibidir..

ramazan : 22 yıldır yatıyorum ben alışkınım.. bütün sular içilmediği gibi her kuşun eti de yenmez!!
şamar yapıştırmanın ünlü olduğu bir film , e tabi kadir abimiz oynuyor .
hey gidi hey sevgi dolu kisa mesajlarla motivasyon olayinin yasanmasina henuz 11 sene vardi, kadir abimiz daha delikanli idi, ozon tabakasindaki delik ise henuz cok buyuk degildi , yani takvimler 1990 senesini gosteriyordu bu film ciktiginda. filmin acilis muzigi beni etkilemis, psikolojim daha ilk saniyeden zaten her turk gencinin dogustan gelen ozelligi olan delikanlilik moduna girmisti . velhasili kelam 90 dakika kalkmadan izledim bir kac gun delikanli modunda gezdim, sonra hafif bi yavsaklik hali yine geldi..
(bkz: tatü ramazan)*
cem yılmaz'In rol aldığı film. *
görsel
kadir inanırı ölümsüz yapam filmdir.kanal 7 sıklıklı gösteriri filmi biz de bütün aile ilk defa isliyormuş gibi izleriz.aramızdan kendini tutamayıp "allaaaaaaaaaaaah" diye bağıranlardan tutun da "kadirizm ölmez ulan " diye bağıranlara kadar her çeşitte çıkışın görülmesini sağlayan tek filmdir.
--spoiler--
burda vurulması gereken biri vardı. onu da ben vurdum!
--spoiler--
--spoiler--
idamlık mahkum bir oyuna getirilip hücreye atılmıştır.
tatar ramazan çok kızmıştır. derhal bir eylem planı yapıp, öğlen yemeği olan bulgur pilavının içinde olduğu tabağı devirip masaya vurmaya başlar. "tak tak tak tak..." derken koğuş da ona katılır. herkes ses çıkarıp isyan çıkarırız manasında gözdağı vermektedir. tatar ramazan da gidip hapishane müdürüyle konuşur. ellerinin zincirlenmesini önler ve hücrede idamlık mahkum hüseyine abilik yapar.
gözlerim doldu yeminle.
--spoiler--
bu film her ne kadar sonsuz övgü ve saygıyı haketse de sadece yazar arkadaşların atladığı küçük bir ayrıntı yazacağım.

satı dayı tatar ramazanı görür ve şu cümleyi söyler

-heyt be şu yigide bakın hele Allah star etsin
bir türlü sevemediğim kadir inanır'ı bile bana sevdirmeyi başaran müthiş film.
tecavüzsüz ender hapis filmlerindendir.
türk sinemasının yüzakı filmlerindendir.

--spoiler--
biz kazana kan koyup kaynatır, bıçağımızla karıştırırız

--spoiler--
--spoiler--
merhaba yarenler, merhaba felaket arkadaşlarım!
--spoiler--
bütün oyunculularının devleştiği efsanevi başyapıt...
sevenleri için geliyor:http://www.youtube.com/watch?v=miA9bKtxkmw&feature=related
-benim adım tatar ramazan.
-al bunu tat o zaman.

(bkz: algıda sıçıcılık)
"bana esaslı bir bıçak bulun, çünkü ben hasmına bıçağı bir kere saplarım" repliğiyle karizmasına tavan yaptıran karakter.
(bkz: tata ramazan)
hikayesini çankırı cezaevinde yaşanmış bir olaydan alan güzel film.