bugün

fantastik oyun. romeo ile juliet evlenmiş. kızları olmuş.
eğlenceli bir oyun.
ephraim kishon yazmıştır.
şehir tiyatroları'nın son zamanlarda sahnelediği en iyi oyun. engin alkan, çağlar çorumlu, murat bavli hepsi harika bir iş çıkarmışlar. mutlaka izlenmesi gereken bir oyun.
romeo ve juliet birbirine kavuşup evlenirse; şekspir de dirilip romeo ve juliet'in evine giderse ne olur?

fikir bu kadar basit ve güzel. oyun şahane. oyunculuklar muazzam.

sadece ikinci yarısını izledim. ilk yarısına geç kalmayan bir saati-geri-zekalı olmasaydım demek ki; daha nasıl abartırdım oyunu bilemiyorum. şimdiyse ilk hedefim oyunun ilk yarısını izlemek! ileri! lan sakın bu sefer de ikinci yarısına geç kalmayalım? eheh meheh çeheh çehoh çehov. sanırım bi şey anlatmak istiyorum. pat!
şimdilerde Özlem Türkad'ın yerine Sevinç Erbulak'ın oynadığı harika oyun. Neyse ki Özlem Türkad zamanında izleme fırsatı buldum. Sevinç Erbulak ise bu rolde nasıl olur gerçekten bilemiyorum. Çünkü oyunculuğunu biraz abartılı bulduğum bir oyuncu kendisi.
engin alkan, sevinç erbulak ve çağlar çorumlu'nun harika oyunculuk sergiledikleri keyifli bir oyun. sevinç erbulak özellikle dadı rolünde çok iyiydi. lukretia rolünde de murat bavli insanı gülme krizine sokar. engin alkan ise hem yöneten, hem çalan, hem söyleyen, hem romeo'yu canlı kanlı canlandıran mükemmel bir oyuncu imajı çizmiştir. izlenmesi gereken, keyifli zaman geçirmenizi sağlayan bir oyun.
shakespeare rolü ile çağlar çorumlu'nun resmen yardırdığı, kendine hayran bıraktırdığı tiyatro oyunu. shakespeare mezarında bir vantilatör edasıyla dönüp durmaktan yorulmuş ve "eserimin içine ettiniz" diyerekten, gidişata müdahale etmek amacıyla hortlamıştır.

oyunun bir yerinde juliet rolündeki sevinç erbulak şöyle demektedir:
"sayın shakespeare, zaten sizde birazcık zerafet olsaydı, eserinizin adını 'romeo ve juliet' değil, 'juliet ve romeo' koyardınız!"
engin altan ın hem yönetip hem de oynadığı oyun.
görsel
şu sıralar, kağıthane sadabad kültür merkezinde gösterimde olan oyun.

17 aralık cumartesi saat üç seansına gidiyorum!! heyecan dorukta!
geçen yıl izlediğim oyundur. her oyuncu ayrı ayrı kendine hayran bırakır çok güzel ve eğlencelidir. müzikleri ayrı güzeldir. bilet bulunursa düşünmeden gidilip izlenilmeli.
Kağıthane Sadabad Sahesinde izlediğim fazlasıyla güzel ve başarılı oyun. Romeo ve Juliet'e bir de bu açıdan bakmak güzeldi. Şarkılar muhteşemdi. Mutlaka izlenmeli.
ephraim kishon tarafından yazılmış şahane oyundur. Bir aksilik çıkmazsa bu yıl tarafımın bulunduğu tiyatro grubu tarafından sahnelenecektir.
http://www.ibb.gov.tr/sit...alar/Oyun.aspx?oyunid=340

kısa bi bölümü izlenebilecek oyun.

sevinç Erbulak ve engin alkan'nın çok güzel oynadığı oyun.
harika bir tiyatro oyunu. şehir tiyatrolarının en başarılı oyunlarından belki de. romantizm ve humorla harman edilmiş güzel bir efsaneye dönmüştür resmen.

--spoiler--
-şeko diyebilir miyim sana?
--spoiler--
şu ana kadar izlediğim en komik tiyatro oyunudur. ayrıca shakespeare'nin sübyancı olduğunu iddaa eden tespitleride baya haklı geldi bana.

papazın kadına "hem günah işleyip, hem günah çıkarabileceğin biri lazım olursa haber ver" repliği bana baya kahkağa attırmıştı. tabi anlatınca pek komik olmuyor.
izmir Devlet Tiyatrosunda dün Hamlet vardı oyuncu rahatsızlanınca Bursa devlet tiyatrosundan tarla kuşu julietle değiştirmişler. Normalde tiyatro sinema gibi ortamlarda sesli kahkaha atmam gerçekten çok iyiydi. Oyunun konusu zaten iyi ama oyuncular çok iyiydi. Mutlaka izleyin.