bugün

çok görmemek lazımdır.
(bkz: tansu ciller in anitkabir defterini kirletmesi)
il olan yerleri tekrar il yapacağını söyleyerek halkı kandırmıştır.* * * *
iyiki bu planlarını oraya yazmamıştır dedirtecek teselli yazısıdır.
anıtkabir defterine bu güne kadar toplam beş kez yazmış. ancak bu yazılarından dördü hiç okunamayacak kadar kötü yazılmış (bkz: çivi yazısı). zar zor okunabileni için ise konu başına bakınız...
o, bilgi hazinesi ulu önder atatürk' ün bile kafası karışmıştır kesin. ne diyo lan bu diye yanındakilerden yardım istemiştir. *
iki lafı bir araya getiremeyenlerin başbakan falan olduğu bir ülkede, yaşanması muhtemel hadise. çok görmemek gerekir.
''Bu ülkenin çimentosu olmanin sevinci içindeyiz. Biz bu ülkenin çimentosuyuz. Bizimle tuglalari yapistiracaklar, duvar örecekler, bina yapacaklar, içimize girecekler''

tansu haklı.
son temenni için allah kavuştursun diyecem olmayacak. bu insan matematik profesörü erdal inönü ile aynı kabinedeydi o ayrı kendi de prof o ayrı.
t.ç.:bu evinizin anahtarı!
t.ç.:bu arabanızın anahtarı!
...
gibi zırvaları sıralarken insanları kandırabildi belki ama ataya karşı da yapılmaz ki bu.
aptallıkla terbiyesizliğin kesiştiği kişidir kendileri.
bana kalbin kadar temiz bir sayf..... diye başlamış, sonra üstünü karalamış.
gercek olmayan yazıdır. arastırdım. gercek olsa, sımaylı de koyarmış.
iki gündür diyorum fazıl say çok da haksız değil. hırsız'ın hiç mi suçu yok yani!
bunu yazan bu ülkenin başbakanı?!?! evet evet başbakan yani oraya seçilerek gelmiş..
halkın çoğunluğunu tarafından seçilerek gelmiş.. herhalde seçenlerin(o tarihlerde o partiye oy kullananların) içlerinde en akıllı gördükleri kişi tansu çiller idi ki böyle oldu.
yoksa seçenler yazsa daha vahim sonuçlarda doğurabilirmiş mazallah.. mantık böyle der yani.
tansu çilleri'in soluduğu havanın kendisi üzerinde uyuşturucu etkisi yaptığını gösteren yazıdır. yoksa uyuşturucu etkisi yapan başka bir şey mi?**
anıtkabir'de böyle dikkatsiz ve düzensiz bir yazı yazmak büyük saygısızlık ve terbiyesizliktir. insan yazdığı yazıya ikinci kez göz gezdiremez mi?

bu yazı insanın aklına necmettin erbakanın anıtkabir defterine yazı yazarkem yüzünün terden sırılsıklam olduğunu akla getiriyor.
(bkz: bu yaşta bu zeka)
kafasında elli tane terane varken ancak bu kadar düzgün cümle kurulabilir.
gene Allah bu milleti korumuş.
tamamen yalandır.

ali poyrazoğlu'nun hazırladığı bir yazıdır.
bir mitingde, bıdığını* yiyim diye laf atan adama, ablanızın bıdığı size helal olsun diyen birinden beklenen bir yazıdır.
4. sınıfta kompozisyon yazmaya daha yeni başlamış ve konu olarak kendisine iyi davranan arkadaşlarını/ akrabalarını/ öğretmenlerini seçmiş, konsept olarak ise yağcılığın hakim olduğu bir veletin eseri yer yer benzerlikler gösteriyor.. toplam 15 cümledeki 16 anlatım bozukluğu, 19 yazım yanlışı ve dolu göstersin diye konulmuş noktalama işaretleri tam bir karnaval havası yaratmış. ama duygulandırıyor insanı cidden.. gözleri doluyor insanın. hatta memleketin kimlerin elinde olduğunu felam düşünüp sigara yakıyorsun.. düşün nasıl etkiliyor.

velhasıl; (eski) başbakanımızın imza attığı attığı projelerin çapı ve sağladığı fayda hakkında da fikirler verebileceği için cidden önemli eser.. değerini bilmek gerek.
sayılarla arasının pek iyi olmadığını gösteren yazıdır. söylenecek bir şey yok.
insanı bizi kimler yönetiyor diye sormaya yönelten yazımzı cümleler toplulugu.
Görüşmek üzere kısmı harika olan kaçıncı yılı olduğuna bir türlü karar verilemeyen mesajdır.
tam bir asırdır yani 60 yıldır böyle mükemmel bir insan ülkemizi yönetmediği için insanın inanası gelmiyor. görüşmek üzere, selamlar...
karadeniz ili olan samsun u egenin incisi yapmaya kalkmış birinden beklenilebilecek bir davranış.
(bkz: kadınlar ve siyaset)
"dünyada üç tür insan vardır.bir saymasını bilenler iki saymasını bilmeyenler"

tansu çiller *