bugün

" beni neden yarattın ? " sorulması gereken sorudur.
neden varlığın bu kadar gizemli?*
en çoğu yok. tanrıyı bir görsem soru yağmuruna tutarım. o bile varoluşunu mantıksız bulur.
eğleniyor musun bari?
neden ben amk de get başkasıyla uğraş .*
what is the matrix
Onu ve yaradilişı sorgulamak akıl değil gönül işidir.
Allah'ın koyduğu şeriat kanunlarına uymak nasıl ibadet ise, kainatta yarattığı kanunlarına uymak da öyle ibadettir. Bu açıdan, her iki kanuna uyarak sonucu Allah'tan beklemanin adına tevekkül veya teslimiyet denilir.
günahlarımmı ağır basıyor yoksa sevaplarım.
melaba, sen memento filminden ne anladınız?
neden beni hiç sevmiyorsun?
eğer başka başka evrenler, yaşamlar varsa onlardaki günah - sevap sistemi nasıl?
bizi yarattığın söylenmekte eğer öyleyse başın göğe mi erdi? ne yani eline ne geçti kardeş ne bu itaat sevmek, etmiyorum arkadaş, yarattığın sistemi seveyim.
onu bunu bırak ta (bkz: minion) yaratabilir misin, bana iyi bir çocuk olursam.
neden kafana göre is yapiyosun ?
hayvandan aşağıdan kastın yukarıda sana hakaret ederek cool gözükmeye çalışanlar mı?
kucukken tuvalette ekmek mi yedim? Kuranin arkasina resim mi yaptim? Nedir bana bu garezin, hayir anlamiyorum da ben hic.
Adaletini bu dünyada görebilecek miyim acaba?
sevgi nerdeyse tanrı orada mıdır?
Naber ?.
Neden beni hiç sevmedin?
-beni affeder misin?
yeni expansion pack ne zaman çıkıyor?
neden 4 kitap insanları birbirine düşüreceğini birbirlerini katledeceklerini ön göremedin mi ?
inancın ve kitapların fırsatçının eline silah olacağını ön göremedin mi?
benim yaşama hakkımı benim özgürlüğümü benim mutluluğumu senin adını kullanarak elimden alırlarken sen nerdeydin ?
kadın erkek ayrımcılığını bize müslümanlık adı altında aşılıyorlarken eşitliğin adaletin bunun neresinde ?
bana senin adına ceza verenlere vereceklere beni yadırgıyanlara vereceğin ceza ne ?
müslüman bir yanlışla müslüman olmayan bir doğru varken hangisini seçmeli ?
dinden inançtan tapınmadan kulluktan önce keşke beyin kullanma kılavuzu indirseydin daha iyi olmazmıydı ?
neden 4 kitap? incil, tevrat, zebur, kur'an-ı kerim hepsini de allah'ın indirdiğine inanırız.
Kuranı kerimde ismi geçen 24 peygamber vardır. Son peygamber alemlere rahmet olarak gönderilen hz.muhammed mustafa (s.a.v)'dir.
Her biri kendi ümmetine hakkı tebliğ görevi ile gönderildi. sadece hz.muhammed (s.a.v) tüm insanlara ve cinlere peygamber olarak gönderildi.
ismi Kuranda geçmeyen ancak rivayetlerde belirtilen 124 bin peygamber vardır.
Zalimliğe ve puta tapmaya devam eden ümmetler helak oldu.
Onların yerine yenileri geldi.
Hak ve batılın
iyi ve kötünün mücadelesi de
Kıyamete kadar devam edecek.
insan özgür iradesi olan bir varlık.
iyiyi de kötüyü de seçme şansı var.
kuran'ı yazarken kafan güzel miydi, bayağı sıkıntı var çünkü.?