bugün

bazı yobazlara göre söylenmesi günahtır.nedeni , 'her dinin kendine özgü tanrısı vardır'a karşı hiçbir tanrı yoktur sadece allah vardır.örneğin eski yunanda ana tanrıça artemistir. islamda ise tanrı allahtır.o zaman artemiste allahta tanrı olarak adlandırılmaktadır yani aynı kefeye konulmaktadır. oysaki artemis diye bir şey yok allah ise her yerde vardır.ikisi asla aynı kefeye konulmamalıdır.
insanların kötü duruma düştüğünde kendilerini yanlış hissetmemeleri için uydurduğu bir düşünce. *
tıpkı çocukların ağladıklarında anne yada baba diye ağlamaları gibi.
hayatımda duyduğum en iyi espri.
öldü.
(bkz: nietzsche)
tüm alemin yaratıcısı, en büyük affedici(her günahla gel ama kul hakkıyla gelme), freud'un "öldü" dediği fakat sonsuz olan en yüce varlık..
esasen kelime anlamı sanrıdır.
(bkz: tanrının aslında sadece bir sanrı olması)
(bkz: biri bunu doldursun)
(bkz: cristo)
dogmatik, ütopik ve rasyonellikten uzak olan yerküre üzerindeki en büyük sansürün kaynağı hayal arkadaşı.
Şu aralar uzaklaştığımı düşündüğüm içimde bir boşluğa neden olandır... (bkz: Unutma beni)
slayer dinler.

görsel
her şeyin yaratıcısı denilir.

anlamadığım nokta; her şey'in kapsamını bilmez mi bunu söyleyenler?

"her şey".

maddiyat olduğu kadar, maneviyat da.

ruhumuz, düşüncelerimiz, vicdanımız, ahlakımız da.

şunu demek istiyorum;
kendimizin ürettiğini söylediklerimiz nihayetinde tanrının ürünüdür.

iyilik, kötülük, acı, dehşet, vahşet, mutluluk, gözyaşı, bıçak, cinayet, gülücük...bunlar tanrının tasarısı değil mi? yani, insanın ürünü, insanın iradesi deyip işin içinden çıkmak ne kadar doğru, söyleyin? insan iradesini de; o yarattı, tüm bu kavramların bize ait olmasını da; o sağladı.

tabii varsa.
kitapçılarda, en çok satanlarda hep bir numara olan yazar.
(bkz: out for lunch)
(bkz: be right back)

(bkz: away)
Türk Dini - Tengri
islamiyet - Allah
Hristiyanlık - Jesus
Yahudilik - Yehova
Zerdüştlük - Ahura Mazda
Kızılderili Şamanizmi - Manitu
sağlam bir mizah anlayışı vardır; adem bi elmayı ısırdı diye bu kadar insanın çektiklerine bakılırsa, gül allah gül.*
Tüketim toplumu onu McDonald's palyaçosu olarak tanısa da asıl adı Ronald McDonald'dır. Her yerdedir, biz uyusak da uyanıktır o. Adak olarak maddiyatı kabul eder ve değerine göre gıda ile kullarına karşılık verir. Sarı giyinimli ve süt beyazı tenlidir. Kırmızı saçları ve ayakkabıları vardır.

Aslında neye benzediğini herkes biliyor ama yine de göstermek istedim:

http://1.bp.blogspot.com/.../s400/Ronald+McDonald.jpg
(bkz: homo sapiens sapiens)
yoksa da, varsa da boşuna tartışıyor insanlar. hele diğer görüşe kendi tezini kabul ettirmek için adam öldürenlere çok kızıyor olmalı varsa. bir de var olduğunu kabul edip şerefsiz bir yaşam sürenlere çok kızar herhalde. çünkü ilki bilmiyor en azından ikincisi ise bilip de takmıyor. hangisine kızılır daha çok?
soyut kelimeler içinde özel ad olan tek kelimedir.
neden olamayacağı şu videoda açıklanmıştır.

http://www.youtube.com/watch?v=oJd-n5JUdkA
yaratıcının türkçedeki ismidir... Allah'ı sevip tanrı'yı sevmeyen ve allah'ı has cümle bilenler için...

Allah - Arapça'dır, ibranice Elohim'den gelir, Rab arapçadır. farsça raab'tan gelir.. yaratıcının bir başka Farsça anlamlısı da Hûda'dır, ...
ingilizcesi god, almancası gott, fransızcası dieu, italyancası dio, isveççesi gud, hatta Urducası Umkulunkulu dur... Yani tanrı hristiyan veya gavurca bir şey değildir...

Türklerin tarihin başından beri yaratıcıya söyledikleri söz.. Kut veya Tengri'dir. Anadolu Türkçesindeki söylenişi Tanrı'dır...

Ama tanrısı arapçadan başka bir dil bilmeyenler için tanrı kelimesi gavurcadır... Tanrı ulan!!!
ısland isimli filmde steve buscemi'nin canlandırdığı james mccord'un tanımına göre; dua ettiğimizde bizi duymayan kişi.
arapça ilah
ingilizce god
almanca gott
ispanyolca dios
fransızca dieu
italyanca dio
tarihteki önemli ateistlerdendir. resmen kimse beni yaratmadı diyor.
(bkz: reis)
(bkz: boss)
(bkz: ilah)