bugün

gerçekten aptal olan ve yıllardır bunun farkına varmayan insanlardır.

durun, hemen atlamayın "hadi lan erkek adam takım tutar" - "erkek adam takımına laf söyletmez" gibi klasik cümleler kurmayın. çünkü ben "erkek adam takım tutmaz" demedim. tutar. ben de tutuyordum bi ara, neden tutmayayım. ya da atlayın lan. aptalsınız nası olsa. sallamıyorum sizi.

erkek adam gerektiğinde takımı için kavga da eder, buna aptallık denmez. ama gerektiğinde ve etmesi gereken kişiyle kavga eder. ama biz öyle mi yapıyoruz? hayır! bugün fenerbahçe şampiyon oldu diye herkes feneri şerefsiz, şikeci bir takım gibi görüyor. öyle değil de demedim ha, bilmiyorum.

benim aptal dediklerim -zaten anlamışsınızdır- takımına hiç bir getirisi olmayan kavgalara giren insanlar. kavga ettiğide amcasının oğlu, sınıftan arkadaşı, üst kat komşusu.. işte bu aptallıktır, cahilliktir, oyalanmaktadır.

biz bu futbolda senelerdir oyalanıyoruz. -kendi içimizdeki futbolda, kendi ligimizde yalnız- işimizi gücümüzü bırakıp maç izliyoruz, sevinince ortalığa deli gibi ateş edip balkondan aptallığımızı izleyen aptal gençleri öldürüyoruz. annemizden, babamızdan kısıp sevgimizin bir kısmını hiç tanımadığımız, görmediğimiz insanlara ayırıyoruz*. bu oyalanmaktan başka bir şey değildir, ne derseniz deyin.
bunun yanında bir de "takimi icin kavga eden aptal insanlar ile kavga etmeye çalışan aptal insanlar" vardır ki, o da ayrı başlık konusudur. tutmayın o akıllı birileri da aya falan çıksın, ilim irfan yaysın araştırmaların en bilimsel şekilde yaşandığı ülkemde.

not: oha zincirleme şekilde uzayabiliyomuş lan başlık *
takimi icin kavga eden aptal insanlar ile kavga etmeye çalışan aptal insanlar ile kavga etmeye çalışan aptal insanlar...
(bkz: en asil duygunun insanları)
şimdi kendini burada savunacak kadar zavallısı da var mı görmek istediğim tablo. yok takım için kavga ettiğini övünelecek bir şey sanıyosa lafımız yok. kavga ettiği kişi de insan yani en saçma kavgalar takım için edilen kavgalar. bu da böyle biline.
keşke " takımı için kavga eden insanlar" olarak açılsaydı dediğim başlık. fanatizm göreceli bir kavram olduğundan dolayı, kavga eden insanları anlamamak onları aptal olarak yargılama hakkını vermez.
aptal olduklari asikar olan insanlardir. cünkü vakti zamaninda salazar devri saderetinde portekiz halkini idare etmek için futbolu kullandiğini ve "futbol olmasaydi bu ulkeyi yarim saat idare edemezdim." diyerek bunu tastiklediğini biliyoruz.

gerçi hiç bir zaman anlamisimdir. kicinda giyecek donu olmayan insanlarin mac biletine esek yükü ile para vermesini.

evinde esyasi olmadan sirf mac için digitürk'e para bayilmalarini.

digitürk denilen kanallarinda kaliteli kanallari izlemektense kici kirik bir antenle seyredilecek kanallardaki pespaye programlari izlemelerini de pek anlamasimdir.

gerçi bunun nedeni egitimsizlik, sabalaklik ve merak etmeme olabilir.

allahinizi seversiniz söyleyin bu ulkede adam akilli kaç futbol yorumcusu var?

fener'in sampiyon olmasi galatasaray'in sinifta kalmasi hayatinizda ne kadar bir etki ediyor.

sampiyon olunca cebinize para koyuyorlaR?

üstüne üstlük üzerine -affedersiniz- sikilmiyor musunuz?

sosya ekonomik yorumlari bir kenara atayim.

türkiye de size zevk veren bir maç izlediniz mi?

sahada oynanan toptan zevk aliyor musunuz?

adam akılli organize ataklara hasret değil misiniz?

yoksa karambol gollerden bezmediniz mi?

üstüne üstlük bu kisir cekişmelere kafaniza patlacağiniza daha adam akıllı seylere kafayi patlatmanin getirisini düsündünüz mü?

ama nerde o zeka sizde...

ondan dolayi sürünmeye sonuna kadar hakediyorsunuz.

sürününüz...
benim futbola "gereksiz" dediğimi sanan insanlardır. aptal işte. halbu ki ben de sınıfımın kaleciliğini yapıyorum futbol turnuvalarında. her hafta da halı sahada top oynuyorum.