bugün

(bkz: terminator 2)

efendim sıvı metal alaşımlından mamuldür. dokunduğu herşeyin şeklini alır sonrada onu yok eder. ayrıca arkasını polis teşkilatına dayamıştır. her türlü nypd imkânı emrine amadedir. dünyaya gelir gelmez kapağı memuriyete atmıştır. emekliliği vardır. sigortası vardır. devlete güvenmektedir. aynı zamanda o patlattığı kamyon falanda üstüne zimmetlidir. onu derhal yaptır lan. adamın azına sıçarlar. mahpus kalırsın. yemin ederim bak. ama neticede temiz iştir. gerçi gecesi gündüzü yoktur ama olsun adam robot zaten yorulmuyor. bence sen boşver john connor ı falan. bide bi kız buluruz sana robotik penisinle tatmin et tatmin et dur. maaşında var. süper.
terminator 2 filminde sarah ve john connor'i yok etmeye calisan, t800'un bir ust modeli olan ve halk dilinde civa adam olarak taninmis karakterdir. goruntu efektleri 3d studio max ile yapilmistir.
t9 un* 991 fazlası.*
Robert Patrick'e cuk oturan karakter. soğuk ve mimiksiz, cansız bir yüz ifadesi. ayrıca bu robert'a fakültedeki rolü de süper olmuştu.
terminatör 2 filmindeki akışkan sıvı özelliği gösterebilen robotun modeli.
terminator 2 the judgement day filminde robert patrick tarafindan canlandirilan android.
arnold un canlandırdığı karakterler için:

(bkz: t 800)
(bkz: t 850)
(bkz: t 101)
terminatör 2 filminin karizmatik kötü terminatörü. sıvı metalden mamul olduğundan zırt pırt şekil değiştirebilmekte ve zaman zaman akma, parmaklıklar arasından sızma, boynunu sıvı faza geçirip uzun mesafeden hayvani kafa atma gibi akla ziyan hareketler de çekmekteydi. bir de motosikletle uçarak helikoptere dalmıştı. ayrıca da pek acımasızdı.
robert patrick tarafından canlandırılan film karakteri. bir üst modeli t-1001 ise Shirley Manson ile hayat bulmuştur.
en sağlamı ise t-x'dir elbette. kristanna loken be boru değil.
babamın bile unutamadığı tek film karakteri. adam bütün ayrıntısıyla hatırlar. efsane bir filmden, efsane bir karakter. canlandıran aktörün de, buna katkısı göz ardı edilemez.
mahsun kırmızıgül'ün filminde olması kendisi için eksi puan oldu. yakışmadı. aynı şey danny glover içinde geçerli. hani "i'm too old for this shit" ti danny, ha?
terminatör filminin senaristinin gazabına uğramış olan karakter. t 1000 ne sorarım size cep telefonu modelinden öteye geçmez. halbuki bak bize nasıl ihtişam katmışız 'terminatör deki civa adam' diyerek.
OROSPU ÇOCUĞUNDAN NE PiS KORKARDIM AMK SiNiR KRiZiNE SOKARDI BENi, LAN ÖL ARTIK ÖL ÖL AHAN YiNE ÖLMEDi GÖT DERDiM.
sinema tarihinin en soğuk, en korkutucu katilidir tartışmasız.

görsel