bugün

"genellikle bayanların yaptığı gereksiz iştir" şeklinde hem kastırmadan tanım yapalım, hem 10 tane eksi oyu garantileyelim dedikten sonra, "aslında hıncal uluç'un hergün yaptığıdır" ile bir 5 eksi oyu daha içimize alıp devam edelim.

şimdi arkadaşım ünlem işareti nedir? tdk'ya göre "Sevinç, kıvanç, acı, korku, şaşma vb. duyguları anlatan, bir doğa sesini yansıtan kelime veya cümlelerin sonuna konulan noktalama işaretinin adıdır"

çok güzel... ne zaman kullanmamız gerekiyormuş, yazarken sevinç, kıvanç, acı, korku, şaşma gibi duyguları taşıdığımızı belli etmek istediğimiz zaman.

hemen hıncal uluç'un bir köşe yazısına bakalım. bakın ciddi söylüyorum arama yapmadım ilk bulduğum bu.

http://www.sabah.com.tr/2...4FD8A8B5F9781137FA67.html

Başlık "Feyman Sokağı!.."

okumaya üşenecekler için içerik kısaca bir sokağa feyman isminin verilmesi.

yahu sen ne şaşırgan, korkak, sevingen, kıvanç duyan bir insansın ki bir sokağa isim verilince bu şekil duygular besleyebiliyorsun.

biz bu ünlemi görünce "ovvv hıncal yine çok kıvanç duymuş veya korkmuş bu yazıyı 786 kere daha okumalıyım, kesin anlamadığım bir yer var" filan diyeceğimizi mi sanıyorsun.

sonra gerçekten korktuğunda, sevindiğinde, kıvanç duyduğunda ne yapacaksın? 8 ünlem işareti mi koyacaksın?

yine bir haberle süsleyelim, "bülent ersoy'un armağan ile nişan görüntüleri" diye bir haber.

altında okuyucu yorumları. bir tanesi

"Evlilik müesesesini böyle kullanmaya ve kirletmeye kimsenin hakki yok!!!!!!!"

ulan tırt, sen bu harcadığın ünlemleri evine harcasan adam olurdun. neye korktun, şaşırdın, kıvandın?

ne oldu, ne girdi şimdi sana da sekiz tane ünlem koydun?

ulan yazı uzadı da bir türlü bağlayamadık sonunu, şöyle yapalım bitirelim.

kullanmayın olm rica ediyorum gereksiz yere şu ünlem işaretini!!!!!!
onun artık sıradan bir cümle olmadığının göstergesidir. *
duygu yoğunluğunu dile getirmek..
(bkz: keep clubbin ünlemi).!
aşırı sinir, mutluluk veya başka bir aşırı haldeki duyguyu ifade biçiminde başvurulan noktalama işaretini çoğaltarak, bu duruma vurgu yapma tekniğidir.
cümlenin sıradan olmadığını ama yazanının çok sıradan olduğunu gösteren bir eylemdir. üç ünlem gibi aptalca bir noktalama işareti yoktur çünkü. kıçını yırtsan yazdığını yazdığın kadar okur, okur yani...
Aşırı derecede saçmadır.

Örneğin;
"tüm insanlar aptaldır!!!" Şimdi bu ünlem ne? Ne bu saçmalık?

Bir tane koyarsın tamam da 2 3 ünlem nedir?

Saçma.
Çok var bunlardan.
nefret ettiğim, yapandan o kadar soğuyorum ki.
Pozitif veya nötr bi cümle kursalar bile insanı hata yapmış gibi korkutan tiplerdir. naber!! Diye mesaj atan abimden bile korkuyorum, acaba ne halt ettimde kızdı diye. Mersem hal hatır sormak içinmiş.