bugün

sıkılan ki$inin söylediği sözdür.
once upon a time sözlükte ancak sikildim olarak yazılabildiğinden dolayı çokca geyiğe malzeme olan sıkılmak fiilinin birinci tekil şahıs hali. usanmak, bıkmak.
türkçe karaterlerin kulanılmasından dolayı artık yazmanın hiç sıkmayacağı çok mutlu edebilecek kelime.

bayan yazarların oh be diyerek rahatlıkla kullanıcağını düşündüğüm kelime.
sıkıntıdan da sıkılmış olabilir.
artık enteresan geyiklere mevzu olamayacak olan, türkçe olarak; sıkıntılı olmak durumu, daralmak, bunalmak vs..*
(bkz: türkçe karakterler geldi mertlik bozuldu)
'beyle buzdolabının kapağını açacan bakacan...' durumları hava cıva: bünye iflaslarda efendim iflaslarda! o aşamada çocuk milleti eblek bir ifadeyle geçip karşınıza bu cümleyi kurar sakin sakin; ama ne! fırtına öncesi sessizlik, sizden anında çözüm bekler bu canavarlar: hayır 'çişim geldi' dese daha kolay ama işte değil: am'maaa büyüyünce çok daha fena kitap oku derlerse elini kana bulamak caiz söylemesi; kimden birinden... dünya boş
her gün işe gelip zamanın geçmesini beklemekten sıkıldım.
baydım, bayıldım, uff, off, pöff, yeter, ay git be, bok ye, siktir, kelimeleriyle de anlatılabilinecek "sıkılma" ruh halinin bi anlatımı...
eskilerin bir lafı vardır; "sıkılanın canı koca ister" miş.
binlerce kez yazar ,on binlerce kez söyler.ahanda sonra rahatlarım .
(bkz: sıkı can iyidir çabuk çıkmaz)
son zamanlarda sözlükte 15 dakikadan fazla takılınca bünyenin vermeye başladığı uyarı.
bu sözün söylenmeye başlanmasıyla beraber , 'bi tuvalet molası,çişim geldi,aa arkadaşlar halı sahaya çağırıyor,konu bul ya da behlül kaçar' gibi saçma bahaneler üretilir.
hergün düzenli olarak söylendiğini farkettiğiniz an acilen bişeyler yapılması gereklidir.
yaz okuluna kalındığında sıkça dile getirilen tek kelimelik muazzam bir cümle. her şeyi bitirir bi anda, ne ders çalışırsınız ne başka bişey yapmaya şevkiniz kalır. hele bir de okkalı bir bölüm okuyorsanız. * * *
laf anlatmaktan
diye noktalayacağım kelime.
tekrar yaşadığım şeydir. (bkz: puff)
türkçe karakterleri algılamayan bir yerde asla yazmamanız gereken yegane kelime.
o ana kadar yapılmasından zevk alınan ama o anada zevkin bittiği andır.
hayat boyu yaşanacak duygulardan biridir. ara ara mutlaka uğrayacaktır. çok lazım olsa da gelmez ha.
test kitaplarından , ygsden lysden , ondan , bundan , şundan.
şurda oturup, bir aksiyon olmasını beklemekten.
ı ların yerine i gelirse çok fecidir.
(bkz: sıkılmaktan sıkıldım)