bugün

ne yaptığını kimsenin bilmediği bölüm. sütçü imam üniversitesinde okuyan birinin bu bölümü okuması da ayrı bi garipliktir.
not: süt ve süt ürünlerinin üretimini mi yapıyorlar acaba?
oral cerrahi işlemlerinden sonra yüzey epitelizasyonu tamamlanıncaya kadar (1-3 gün) bakteri kolonizasyonuna neden olabileceğinden tüketilmemesi gerekir.
ineklerin dünyaya bıraktıkları eserlerdir.
Patavatsızın biri, çayırda otlayan ineğe, "inek kardeş, sen ne iş yaparsın" diyerek güldü, aklınca dalga geçiyordu., inek dile gelerek, "Bana bunu soracağına git buzdolabını aç bak. Orayı ben doldurdum; Süt benden, peynir benden, tereyağı benden, yoğurt benden, kaymak benden, et benden. Ben olmasam buzdolabını nasıl dolduracaksın?"
Devam etti inek, "Bahçen için gübre, ayakkabın ve deri ceketin benden. necisimi bile sobada yakarak ısınıyorsun…"
inek, kendisiyle dalga geçene son olarak şunu sorar: "Peki sen ne işe yararsın ve dünyaya bıraktığın nedir?
insana dokunan her insana faydali gelmeyen besin çeşidi.

Az önce yarım bardak süt ictim birden dağları yemiş kadar göbek yaptı ve Karnım agriyor.
inflammatory yani iltihap arttıran besinlerin başında gelir. inek sütü inek yavruları içindir ve insan sindirim sistemine uygun değildir, rahatsızlık verir.

üstelik hayvanları sömüren ve ilkelce işkence eden bir sistemin en çok para getiren halkalarından biridir.

kalsiyum meselesi ise ayrı bir pazarlama masalıdır. aksine süt ürünleri vücuttaki kalsiyum ve demir emilimini azaltır. bu yüzden bebeklere asla inek sütü verilmez ve kemik erimesini tetiklediği için menopoz sonrasında tüketiminin azaltılması tavsiye edilir.
Kesinlikle insana zarar veriyor. içindeki laktozu zaten insan sindirrmiyor.
Test etmek amacıyla 3 hafta uzak durmakta fayda var.
her türlüsü sevilir. sadece peynirden, yoğurttan ana öğün yapabilirim.
süt için konuşacak olursam (profil fotoğrafımdan da anlayabileceğiniz gibi) white russian gibi harikulade bir kokteyl yaratmış bir sıvıdır. alkol ve kokteyllerden genel olarak haz etmem (neden edeyim ki) ancak white russian başka bir şeydir.