bugün

Güzel bir nev şarkısı.
ah şu gönlüm böylesine kimseyi sevmedi
hiç kimseye böylesine yenilmedi.
Bende yeri apayrı olan bir nev şarkısı.
Aaa uğrak mekanım.
(bkz: oğuzhan koç) şarkısıdir.
valla üstad döktürmus..

ama ilerde inşallah
(bkz: merve özbey) veya (bkz: simge) ile düet yaparsa piyasanın a.ina koyar..

not:düzenleme (bkz: çağrı telkıvıran) miş.
zaten çağrı bir işe el attiysa tamamdir olmuştur o iş..
galat-ı meşhurdur. sükut 'sessizlik', sukut 'çökmek, yıkılmak' hasılı sukut u hayal olmalı.
Ergenlik hitlerimden olan nice şarkıdan biri *

Ama hala güzel diyebiliyorum, hatta oldukça güzel şarkı. Bi ruha sahip. Uzun zaman sonra dinleyince hakkını teslim etmek istedim.
tempolu kısmı diğer kısımlarla uymasa bile çok güzel sözleri olan şarkı. müziği de çok iyi.

ahh bu aşk iflah etmez beni onunsa umrunda değil.
Sükût-u hayal hayal sessizliği demek dolayısıyla yanlış kullanım.

Doğrusu sukut-u hayal olacaktır. Yani hayal kırıklığı.
Solosunu hala dinlediğim şarkıdır.
Keşke o ayarda bir solo baştan sona gitseymiş.
"Ah bu aşk iflah etmez beni, onunsa umrumda değil." Bu anlamlı sözleri içeren mükemmel şarkıdır, dertsiz adamı derde sokar.
doğru yazımı sükût-ı hayal olan arapça tamlamadır.
solosu muhteşem olan nev şarkısı.
her dinlediğim de gözlerimin dolmasına neden olan şarkıdır.
Parlayan bir çift gözün ardında saklı olan hayatının gizemi kadar ilgi çekici görüntüler oluşurdu bazen gözlerimde. Salkım salkım saçlarından süzülen güneşin ışıltısıdır belki gözlerindeki o ışık. Bildiğin ve tanıdığın ya da varlığından bihaber olduğun hayatlar harab olurdu belki de bunun için. Basit bir merhaban heyecanlandırmaya yeterliydi yorgun kalbimi. Ellerim kanarken bile ellerini tutma isteği bundandı sanırım. "Gerçekliğinden şüphe edilecek kadar güzel" tanımı senin içindi oysa.
Bomboş sokaklara vurma isteğim var kendimi her daim. Yürürken kendi kendime şarkı mırıldanırken bulmalarım var bir de kendimi. Benzim atar soğuktan ama bu ilk soğuğum değil içim yanarken. Ellerim ceplerimde, kulağımda şarkı, yüzümde tebessüm... Hani bazen kulağında müzikle yürürken klip tadında yaşarsın ya hayatı; işte öyle yaşarken hayalini, kaçırıvermişim seni haberim olmadan.
Geçmişim bana avaz avaz "Sen kocaman bir ahmaksın! Çek ellerini kalbinden ve kim olduğunu unutma!" diye bağırırken, kalbimin sesini dinlemek gelirdi sonuna kadar. Nafile... Ahmak ıslatan yağmurlarında şarap içerek kurardım hayallerini bu yüzden, içtiğim sarap misali nameli olsun diye. Hak ettiğim gibi, hak ettiğim şekilde! Kendi kafamda kurup yönettiğim bir filmin başrolünde oynarken sen, acıklı sahneleri yaşamak bana kalırdı. Tahayyûl eder dururum, tekrar tekrar. Fena da değildir hani.
Avuçlarımın içinden kayıp gidişinin verdiği acıyla olsa gerek, önem veremedim kendime bir türlü. Hoş ya, hep öyleydim zaten.
Şehirden ayrılık müziğini dinleme zamanı şimdi. Kim olduğunu ve nereden geldiğini bilmediğin insanları tanıma zamanı tekrardan. Daha önce defalarca yaşadığın ve belki de bir çok defa yaşayacağın gibi. Her defasında içinden haykırdığın anları unutma: "Yeter artık! Burada kalmak istiyorum ben!" Bu da nafile çocuk...
Unutamayacağım gözlere sahipsin be güzel kız, hem de hiç; gökyüzünün sonsuz derinliğinden alabildiğine yeşilin içine açılan pencereler misali. Fakat her zaman dediğim gibi:
Avucumda bir kelebeksin
Sen de bir gün uçup gideceksin
Bir daha geri gelmeyeceksin
Ama ben de buralarda kalacak değilim.
bende kötü bir iz bırakan şarkıdır.

"Ah bu aşk iflah etmez beni, Onunsa umrunda değil biliyorum" iyi vurur.
Nev'in güzide şarkısı. Şarkının girişindeki o solo, içinizi bir hoş eder, sonra sözleriylede sizi alır başka diyarlara taşır.
nev'in en güzel ve unutulmayacak şarkılarından biridir. ayrıca anladığım kadarıyla herkesin aynı hislerle dinlediği bir şarkıdır.

bu sözleri göz önüne alıp izlersek, zannımca klipte daha çok seven taraf nev' dir. * kadın timsah gözyaşları döker.
"hani birisi daha çok sever ya,
bizimkisi o misal."

http://www.youtube.com/watch?v=WYZgHLkcfFY&ob=av3e
nev adlı sanatçımızın nadide bir parçasıdır. sözleri;

Ne baslayabildik dogru dürüst
Ne de bitirebildik
Ne vazegecebildim
Bilirsin beni
Ne de anlatabildim

Ah bu ask iflah etmez beni
Onunsa umrunda degil
Biliyorum
Zaman sen diyorlar caresiz
Gec de nasil gecersen
Gec bildigin gibi

Ah su gönlüm hic kimseyi böyle sevmedi
Hic kimseye böylesine yenilmedi
Ne yapsam ne söylesemde degismedi
Al dedim vur demedim ki

Ayakta hislerim
Dilimde dügümler
Söz gecmiyor kendime
Mecalim yok
Anlat diyorsun ya
Bendeki usul kiyameti

Hani birisi daha cok sever ya
Bizimkisi o misal
Meger o vefasiz coktan gitmis
Gel de anlat kendine
Gel de anlat ellere

Ah su gönlüm hic kimseyi böyle sevmedi
Hic kimseye böylesine yenilmedi
Ne yapsam ne söylesemde degismedi
Al dedim vur demedim ki

Kirilmis gururum
Hic aman vermiyor
Ne söylese hakli
Isin asli bende sakli

dinlemek isteyenler için link;

http://www.youtube.com/watch?v=fx_TG9wGsHY&feature=related
yanlış olarak düş kırıklığı yerine kullanılan ama düş sessizliği gibi muazzam bir anlamı olan arapça tamlama.
Rüzgarlı bir sonbahar akşamında Moda'nın en nezih cafelerinden birinde Nev'in ağzından dinlenesi parçadır.
hiç bıkmadan dinlediğim şarkılardan bitanesidir...
duygusal sözlerine karşın hareketli müziğiyle nev'in en beğenilen şarkılarından biri olmayı başarmış parça.
nev in güzel bir şarkısıdır.
(bkz: hani birisi daha çok sever ya bizimkisi o misal)
nev'in güzel bir şarkısı. sözlerini de kopyalayalım:

Ne başlayabildik doğru dürüst
Ne de bitirebildik
Ne vazgeçebildim bilirsin beni
Ne de anlatabildim
Ah bu aşk iflah etmez beni
Onunsa umrumda değil
Biliyorum
Zaman sen diyorlar çaresi
Geç de nasıl geçersen geç bildiğin gibi

Ah şu gönlüm hiç kimseyi böyle sevmedi
Hiç kimseye böylesine yenilmedi