bugün

bir sonraki aşaması yazmamamyı gerektiren eylem kalıbı.
zaman zaman herkesin tadacağı duygu.

(bkz: o gun bugundur)
(bkz: her şeyin bir sonu vardır kuzum)
ara sıra yasanabilmesi mumkun donemler gecicdir bunlar sakin olalim dedigim baslık.
(bkz: her insan ölümü tadacaktır)
(bkz: sözlükten soğuma nedenleri)
(bkz: uludag sozluk ten soguma nedenleri)**
rastgele butonunu eskiterek ard arda okunan ve neden yazıldığı anlaşılmayan entrylerden sonra içine düşülebilecek durum. geçici olduğu muhakkak.
(bkz: frijit yazarlar)
aklında olan bir bilgiyi yazdığında alıntı deyip kaynak isteyip silinmesi. *
an itibariyle sol frame e bakıp sadece forum yuvasına dönmüş burası,herkes birşeylere yorum yapıyor, geyikten öte birşey yok ve ne yazık ki ben de yazıyorum deyip bir an için sözlükten uzaklaşma isteği.
(bkz: dalga konusu)
açılan başlıkların büyük çoğunluğunun gereksiz ve saçma olduğunu düşünen bünyenin yaşayacağı durumdur.
sözlükle tatmin olanlar için bir nevi cinsel soğukluk. (bkz: tatmin olmak)
şu ana kadar başka sözlüklerde sebeplerden birisini şöyle gördüğüm oluşum ,

sözlüğe yeni gelen yazar başta bir kaç kişi ile tanışır , daha sonra onlarla görüşmek üzere zirveye gider , samimi olurlar , yeni insanlarla da tanışır. bu bir kaç kez daha tekrarlanır ve kişinin sözlükte tanıdığı yazar sayısı zamanla artar. bu uzun ya da kısa bir süre böyle devam eder ,

ve zamanla tanıdığı yazarlar evlenmek olsun ,sözlükten atılma olsun , sınavlara hazırlanma olsun ... vs gibi çeşitli sebeplerle sözlükten ayrılırlar ve kişiye hitap eden yazar arkadaşlarının entryleri artık sözlüğe mal olmaz. yazılan entryler artık eskisi kadar tat vermez. sözlüğe karşı içerde yavaşça bir soğuma başlar.

aslında kişi sözlüğe değil , bir nevi arkadaş ortamından uzak kalması , yazılan entrylerin kendine hitap etmemesine soğumuştur.
(bkz: ya sev ya terk et)*
moderatörlerin yanlı tutumundan sonra oluşan his. ben yazınca forum/chat tarzı, başkaları yazınca birşey yok..
polemik yaratmak için başlık açanların çoğaldığını görmek. cevap versen başlık açan zevkten dört köşe oluyor; cevap vermesen vicdanın rahat değil doğru bildiğini paylaşmadığın için.
eksisozluk ile karşılaştırınca polemik severlerin çokluğu dikkat çekiyor.uludag'in yaş olarak daha genç bir kitle olması bir etken olsa da yazarlarımızın bu konuda bir muhasebe yapması şart.
maalesef yaşıdığım durum. dönüşü olmaz gibi.
(bkz: buraya kadarmış)
insanların soğumasına ters orantılı olarak küreselleşen dünya ile birlikte daha bir ısındığım sözlüğe yapılan haksızlıktır.. öyle değil mi alanson bombilibilibom..
masturbasyon* sonrası yaşanan pişmanlıktır efendim kendisi. olaydan bir süre uzaklaşmak, arkadaşlarla gezmek, fiziksel aktivitelere katılmak en iyi çözüm yoludur. beyni azıcık rahatlattıktan sonra coşan entry yazma ve bilgi paylaşma isteğiyle doğru orantılı olarak başa sarabilen bir dejavunun da startıdır.
fazla durma buralarda üşütürsün.
hayır insanlar sözlüğe neden ısınır neden soğur onu da anlayabilmiş değilim. anlayan varsa anlatsın diye söylüyorum. sözlük lan işte sonuçta sittirboktan bir site. pkk lısıda burda 2.,3., 5., cumhuriyetçisi de karı kız kaldırmak için geleni de, geyik yapanı da. sen ne için gelmiştin sahi? ne bekliyordun da bu hayal kırıklıgına gömüldün. şu soğuyanlar bunu da anlatırlarsa minnettar kalırım. sıcacık günler dileklerimle.
sozlugun aktif ve canli yonunden hoslanan yazarin son gunlerdeki durgunluk yuzunden sogumasidir.
çaylak bir yazarın yaşamaması gereken durumdur. aksi halde ne işi vardır.
"siyaset yapacam ben!", "her lafa türbanı sokacam!", "herkese ayar verecem!", "laiklik de neymiş peeh!" diyen yazarların çoğalması sebebiyle artarak devam eden durum.
devamli olarak entrylerin silinmesi, silinme sebeplerinin "kime gore, neye gore?" sorusunu sordurmasi.

(bkz: cok kirildim lan sozluk)