bugün

(bkz: ütopya)
şirinleri bile görme durumu.

ne saygısı göstericem burdaki andavallara. bu da düşünen kafanın bana sorusu.
(bkz: hayat bayram olsa)
muhtemelen hiç bir zaman olmayacak bir durumdur.
Belki çok daha yükseklere çıkıp daha iyi olabilirdik ama işte ... olmuyor sözlük.
"dünya barışı istiyorum bide penguencikler ölmesin istiyorum" gibi.
Başka şahıslardan duyulsa belki iyi niyetli bir temenni olarak algılanabilir ama...

(bkz: Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz)

(bkz: Dinime küfreden müslüman olsa)
olsa da olur olmasa da, gözlerimi kapar vazifemi yaparım.
samimiyet saygısızlığı doğurur derler.
hemen hemen hepimiz biliriz bu sözü de, uygulamakta güçlük çekeriz sanki.
az samimiyet çok saygı diyenlerdenim.
sozlukteki felsefesi inanmadigina saygi gostermek gerizekaliliktir olan yazarlar oldugu surece olamayacak hadisedir.
(bkz: Bütün dünya buna inansa hayat bayram olsa)
ortam, sözlük değil sevgi pıtırcığı navi'lerin gezegeni olurdu.
sözlükte karşıt görüşlerin olması ve bu görüşlerin çatışıyor olması olağandır. Karşıt görüşte olduğun kişiye de saygı göstermen gerekliliği su götürmez gerçekliktir. Lakin sözlükte herkes fikrini saygı sınırları içerisinde beyan etmemekte ve ilgi odağı olmak amacı ile beyin dışındaki organlarından fikrini beyan etmeye çalışmaktadır. Bu nedenle sözlükte herkesin birbirine saygılı olması durumu ütopyadır.

(bkz: Dönüp kendine bakmak)
tartışmaya açılan fikirlerin içi doldurulup, bilgi sahibi olunarak, yazı yazıldığı takdirde mümkün olabilecek durumdur, bilgi sahibi olmadan ahkam kesmek, insanları kışkırtmaktan başka bir halta yaramadığı gibi sözlüğün kalitesini ve seviyesini düşürür.
bu sözlükteki en mutlu kişi küfürü yiyendir,
bu sözlükteki en doğru kişi ebeye sövendir.
bütün sözlük buna inansa, bir inansa,
hayat bayram olsa...
küfürler havada uçussa,
zall atlasa,
sözlüğün *mına koyulsa...
(bkz: sözlükte sevgi barış kardeşlik rüzgarı esmesi)
tehlikeli bir temenni... zira bir sonraki asamanin teletabiler gibi "sarilalim sıkı sıkı" talebi olmasindan korkuyorum.. ben elin adamlarini kendime sarilttirmam haci onu bastan diyim.. hatunlara sarilirim bi tek... bence sozlukte herkesin birbirine saygili olmasi gereksiz.. herkes bana saygili olsa sahsen yeterli diye dusunuyorum.*
samanlık seyran olurdu.
dünyanın sonu olurdu. mutlu sonla biten filmler gibi.
normal yaşantısında kişilere ya da farklı görüşlere tahammülü olmayan, dinlemesini ve araştırmasını bilmeyip sadece saldırı modunda gezen insanların çabalasa da takınamayacağı tavırdır.

keşke diyemiyorum bu duruma, çünkü saygısızlar olmasa belki de saygı kavramının anlamını ve önemini farkedemiyecektim.
(bkz: saygı sadece hakedene)
Saygı istenmez, Kazanılır.
halam amcam olurdu.
Tartışma ortamının kalitesinin yükseleceği durumdur ancak imkansızdır. Bizde karşıt bir görüş duyulduğunda saygı şalteri kapandığından inanması güç olan önermedir.
geneldeki beklentimizdir. lütfen arkadaşlar, karşılıklı saygı ve küfürleşmeden iletişim çok önemli.