bugün

Cümlenin içindeki kelimeleri saymak, genelde dörder dörder neden dört hiçbir fikrim yok.
Bir yazı okuyorsam ve hoşuma gitmeyen bir ses duyarsam o yazıya baştan başlama isteği duymak. Tabi yine saya saya okuyorum takıntımı unutmazsam o an. Bazen de unutuyorum he*
Bir yere bir elimle çok dokunduysam biraz da diğeriyle dokunmak. Bilgisayar faresi örneğin. Hatta genelde dört veya beş oluyor bu diğeriyle dokunuşum da, burada beşe de kayıyor nedense. Kimi zaman da dördün katları şeklinde.
Simetri takıntısı da diğerleri kadar olmasa da var. Dizüstü bilgisayar ve fareyi böyle tam yanyana koymak gibi.
Hayatı zorlaştırdığı malum ve "bu ne lan çok saçma" da denilebilir fakat birçoğumuzda var maalesef.

Bende; yapmazsam şöyle kötü olacak, bu olacak düşüncesi ortaya çıkmıyor ama yapmadan da olmuyor. Azalarak biter umarım.
Dış kapının kapandığından emin olmak için kapıyı zorlamak, evin içindeki diğer kapılara da aynı muameleyi göstermek.
Musluğu kapattıktan sonra açıp bir daha kapatmak.
Sifonu her seferinde çeksem bile çılgınlar gibi ya çekmediysem korkusu eşliğinde tuvalete koşup kontrol etmek.
Gece kıyafet dolabımın kapağı açık uyumak. Neden bilmiyorum güvendeyim hissi veriyor.
Ard arda dizilmiş sayılar arasında mutlaka bir örüntü bulmaya çalışmak.
Bir şey hayal ettiğim zaman onu 3 defa düşünmek.
Hastayız galiba...
Evden çıkmadan ocagi defalarca kontrol etmek. yatmadan once yoğurt yemek.
Zavallılığımı hatırlamak.
yemeğin yanında hem yoğurt hem salata varsa iki ayrı kaşık kullanıyorum. yoğurtlu kase için ayrı,yemek ve salata içi ayrı. sanırım bir süre sonra kaşık sayısı üçe çıkacak. salata için ayrı, yemek için ayrı olacak.
Her yemeğin yanında yoğurt yiyorum.
Yoğurt yoksa azıcık yiyip kalkarım sofradan, gece açlıktan uyuyamam.
Ellerimi üç kere yıkamak.
Sevgilimle arabada giderken kırmızı ışıkta durduğumuzda yanımdaki arabadaki şoföre bakarım. erkekse kız arkadaşımı lafa tutarım ki dönüp yana bakmasın. Böyle de bi psikopatım.
Lokantada ekmeğe muhtaç birini görünce hayatta yanında yemek yiyemem. Ya ona da alırım ya da dip tarafa gider görmemesini sağlarım. Hele çocuk olunca aman aman yemek zehir olur bana.
Yatağımı kapatmadan evden asla ama katiyen çıkmamak. Rahmetli anneannemin vefat haberini aldıktan sonra hemen internetten uçak biletimi aldım, küçük bir çanta hazırladım, yatağımı topladım. Arabaya binip havalimanına gittim. Evet.
Kişinin ağzından çıkan söz.
simetri hastalığı.
Kitap okurken bir kere yanlış okuduğum bir kelimeyi 3 kere daha okumak, tekrarlamak. Bu kelime özel bir kelime ise mesela son okuduğum kitapta "ispritizma" idi, bu kelime her geçtiğinde 3 defa okumak.
Kitabı bitirme süremi oldukça uzatan bir takıntı maalesef.
Bende dehşet güven takıntısı var ama öyle böyle değil
Güvenmediğim insana selam bile veremiyorum.
toplu taşımada, yolda yürürken veya çok kalabalık ortamlarda cüzdanımın çantada olduğundan emin olduğum halde her dakika kontrol etmek.
çok feci stalk takıntısı.
Girdiğim her ortamdan çıkarken cüzdanım yerinde mi diye kontrol ederim.
Her şeyi ve her yeri dezenfekte etmek.
Televizyonu hep show TVden kapatmak
Digital saatlerde trafik plakasi bulmaya calismak.
Kozmetik miş yeni öğrendim. Jantı hafif çizmişim... bildiğin battı 1500 ve 3000 lik su zımparası aldım vernik aldım cila aldım pasta aldım ama olayı çözdüm.
Ya ben çarşafı nevresimi ütüledikten sonra tam olmadı ya diyip yatağın üzerinde serili halde tekrar ütüleyen insanım, siz bana takıntılarımı soruyorsunuz. Saysam burdan bağdat'a yol olur.
marketlerde karpuzu en diplerden seciyorum. başkasinin, gotunu şap şap yaptığı karpuzla işim olmaz.
Askilari hep en saga asmak.
Evden cikarkan parfum sikmak.
Elbise askilarini n hep bir yöne bakması
Tv daki kanalların bile yerinin degismemesi
Evdeki eşyaların yerinin degismemesi
Anahtar elimde olduğu halde kırk kere kontrol etmek
Uyumadan önce defalarca yatan altı arkası yastığı falan kontrol etmek (böcek fobisi varda )
Evi her allah in günü süpürme l silmek bu da böcek korkusundan
Çay içerken bardağın ağzına kadar dolu olması az getirenler var onu mutlaka doldurruum
Ayran içerken illa içim olucak
Daha bir sürü şey . Çünkü ben çok takıntılı insanım ve bundan çokta rahatsızim.
buzdolabına ambalajsız, kapağı açık herhangi bir şeyi asla koyamam. bu yüzden streç film tüketiminde bir dünya markasıyım.