bugün

Tam uykum tatlı tatlı gelmişken bahçedeki kedinin deli deli miyavlaması. Hatta resmen çocuk sesi çıkarıp insanı korkutması. Sen bir daha bana karnını falan kaşıtırsın hadi bakalım.
bu dünya ne sana ne de bana kalmaz, sultan süleymana kalmadı ki.
o kadar çok şey var ki söylemek istediğim. ama çok yorgunum...
bazen duygusalligim beni deli ediyor. duygulari bu kadar önemsemedigim before serenadd döneminde ot gibi yasiyordum ama cok daha verimli bir insandim.azimliydim, hirsliydim, hayatta neyi basardiysam sanki o dönemde olmus gibi bir yanilsama icindeyyim. uzun yillardir yalnizim, kendimi biriyle gönül icindeyken gücsüz hissediyorum. aileden gelen bir sevdigini pamuklara sarma durumum var. kendimden fazla verdigimi dusunuyorum her defasinda. uzun zamandir da hayatimda biri olmadigi icin acaba onu o oldugu icin mi seviyorum yoksa icimdeki boslugu dolduran herhangi uyumlu birisi oldugu icin mi bunu bilemiyorum. tek bildigim bir sey var ki sevdiginle sarilip uyumak dunyanin en guzel seyi.
bunla ilintili bir diger mevzu da biktim sevdiklerimden ayrilirken aglama huyumdan. birini bu kadar cok sevmek korkutuyor beni. öte yanim da bastirma artik duygularini sonra millet psikologluk oluyor diyor. yilin son ceyregine gelmek uzere oldugumuz su gunlerde, tutkuyla sarildigim isim, tezim olsun istiyorum. kendime artik hayatini bi yoluna koy demekten biktim. 25 yasindayim cocuk degilim. kendime yatirim yapmak icin motivasyon kaynagi bulmam lazim. cok ise yaramaz biri gibi hissediyorum su gunlerde.
Yarın çalışma yarım günmüş ve yarın evime erken döneceğim. Çok mutluyum. Herkese hayırlı bayramlar olsun.
görsel
Öylece duruyorum. Kum saatini de yan yatırdım ki zaman akmasın diye. Duvardaki saat hala tik tok.
Ben suçsuzum hakim abi.
Aklımda sigara ile alakalı bir proje var. Bilindik tüm sözlüklere yazdım sadece birisi kabul etti birisi kabul etmedi. Geriye kalanların hiçbiri siklemedi mesajımı, mailimi. Buna zall hazretleri de dahil. Sikimi için aq yarrak kafalıları sizi.
Kalabalık yaşamlardan nefret ediyorum. Ben sevgilimle yalnızca ikimizin olduğu bir dünya istiyorum
Yarın kıyamet günü,
Sorguya çekip beni,
Dense amelin hani?
Şu halim nice olur?

Hoca ahmed yesevi
--spoiler--
Gidelim buralardan, unutamıyorum
--spoiler--

https://youtu.be/MT_Hg-6Juew
bugün ise giderken sokakta sadece ben vardım. herkes ailesinin sevdiklerinin yanindaydi bense daha ailemle bayramlasamadan markette mahalleliyle bayramlastım. eve geldim canım cıktı. 25e az kaldi babam hala bayram harclıgı veriyor. benim param var kızlara verseydin dedigimde senin yerinle onların yeri bir mi dedi. sonra yengemle görüstüm yıllar sonra. 5 dk sohbet ettik ama gönlümde taht kurdu yine. ne kadar yorulsan da yıpransa da herkese seni örnek gösteriyorum, seni cok takdir ediyorum dedi isin kötüsü annemin yanında keske benim kızım olsaydın diyiverdi bunu hep yalnızken söylerdi. annem delirdi haliyle. ceremesini ben cekecem maalesef. su an fark ettim ki bunları anlatacak pek kimse kalmamis etrafimda. neyse ki böyle sacma sapan seylere üzülmem. her neyse zirvedeyim.
neden bilmiyorum kendimi ondan alamıyorum bunda bile mana arayacak kadar acizce sevilecek ne iyilik ettin insafsız.
iyi bayramlar.
görsel
Listen to Ezginin Günlüğü - Rüya by insanbul on #SoundCloud
https://soundcloud.com/insanbul/ezginin-gunlugu-ruya

O kadar güzel ki ağlıyorum...
bugün abime çok özendim sözlük. ama öyle kıskançlık anlamında değil, hani " keşke benim de olsa" modunda ama tebessüm ederek. eşiyle bayram için yazlığa geldiler. annem babam abim yengem, konu komşu, piknik falan derken iyi vakit geçti. aile olmak ile ilgili entry girdim ya geçen. öyle işte. acaba bende böyle iyi bir hanıma denk gelir miyim ki, diye düşündüm. babamın, abim gelince o gözlerinde ki parıltıyı gördüm, ilgisini. asla kıskanmadım. sevindim. biraz özlenmeyi, hayatımda hikayeler olmasını istedim ama. annem hep sen şanslı büyüdün, senin bahtın da daha açık olur annem diye moral verir. ben ise hayırlısı olsun der geçerim. çokta üzerinde durmak istemiyorum, nazar falan olayları diye. alnımızda ne yazılmışsa o olur zaten. gerisi de biraz çaba. artık hiçbir şey için çok istiyorum demeyeceğim. çünkü çok isteyince harbiden olmuyor.
Aklıma ingilizce bilmediği halde "şimdi kendinizden biraz ingilizce bahseder misiniz?" diyerek benim ingilizcemi ölçen, benimle maaşı ve işe başlayacağım tarihi konuştuğu halde bir hafta sonra görüşmenin olmusuz değerlendirildiğini bildiren, bir de bana linkedin üzerinden başka firmalara ait iş ilanı gönderen ik müdürünü bile hatırlayıp sinirlendim. artık uyuyabilirim. iyi niyetliydin ama üzdün kadın. Sevdiysen bile belli etmeyecektin, umutlanmıştık *
Sevgili sözlük,
vakit geçirmekten mutlu olmadığım ve asla olmayacağım insanlarla ne yazık ki saatlerimi geçiriyorum sıkıntıdan gebersem de gıkımı çıkaramıyorum özel sayılan şeyler varmışmış da ondanmışmış.
Ne istediğini bilmeyen, karşısındaki insanın duygularını egosuna meze eden, sevgimin, yaptırdığı her hareketi kendi olağanüstülüğüne yoran kibir sarhoşu kadın sen saf, tertemiz olan hiçbir duygu ve güzelliği hakketmiyorsun. Umarım layığını bulursun.
hi

hahahahay may darling. cınım benim, hahahay yivruum.
Sırf düşünmemek için ya telefonla uğraşıyor, ya kitap okuyor veya bi şeyler izliyorum ama sürekli meşgulum. Boş durduğumda düşünceler kafama saldırıyor, ne oluyor lan alt tarafı bi ay çok mutlu olmuştum bu kadarı fazla.

Allahım beni değiştir.
Alkol lutfen.
Yaşanılan şeyi tam da o anda bırakamama diye bir hastalık var.
Aslında tam o anda tam o sayfada ya da şiirde bırakacaksın o hissi üstüne belki güzel bir şeyler eklerim masumiyetinde olmadan. Çabasında olmadan bırakacaksın. Fazla eylem ya da söz fazla yanlışa sürüklüyor insanı.
bazen en iyisi hiçbir şey demeden, konuşmadan yatmak galiba. hiç olmazsa sabah olur deyip, allahın izniyle de oluyor keza. ve bu arada off off çekesim geliyor ama annemin sözü aklıma hemen geliyor, of deme oğlum af de af de der hep.