bugün

'hassiktir be antolojisi'

yaşadığım en akılda kalıcı terkedilişin mimarı olan hanımefendi bende yarattığı travmanın büyüklüğünü hiç bilmedi. bunun nedeni
zaten beni terketmiş olmasıydı.
yaşadığım en büyük aşkın mühendisi olan hanımefendi terkedilmek konusunda ulaştığım mimari çizginin roma sokaklarına göz kırptığını bilseydi o da beni terk etmek yerine üzerimde biraz çalışır mükemmeli yaratma gayretine girerdi. ancak muhtemelen ortaya çıkan sonuç pek etkili olmazdı çünkü genel olarak ilişkiler konusunda benden bir bok olması mümkün görünmüyor. beni bir şekilde terketmiş bütün kadınları aldıkları bu doğru karardan ötürü kutluyorum.
nedenleri her ne olursa olsun ''giden'' antolojisinine katkı sağlayan şiir,edebiyatın arkasında dehşet verici bir kıyım yatar.

'' gitti,terk etti, sikti bıraktı,öldüm, bittim,içim acıyor,götüm sızlıyor, bağırsaklarım sızlıyor gibi değişik söylemlerle dile gelen bu durumu değişik şekillerde ele alabiliriz.
belirtiler.;
kısa kesik cevaplar, soğuk ses tonu, reglinin ilk gün ağrısında beliren o itici düşük dudak duruşu, aramaların açılmaması, meşgule atılması ve buna dünyevi şeylerin neden gösterilmesi, telefonun masaya yüzükoyun koyulması.
muhtemel durumlar;
hala birlikteyiz, diğer tarafta bir başkası ile alıştırma takılmaları başlamıştır.
ilişki bitmiş ancak ''bitmiş ilişki travması'' yerine gayet rahat takılmalar, arkadaşlarla istiklalde gezmeler, sike takmamalar, değişen anlık ileti durumları, sosyal medyada sıklıkla yapılan özgür kız mod on paylaşımları.
tanıdık geldi mi? -mutlaka.
öncelikli bilimesi gereken şey, bireyin ilişkiyi kendi dünyasında nasıl şekillendirdiğidir. ayrılık sonrası acı tek tarafa aittir. gidenden aynı
duygusal yakarış beklenmemelidir.
giden arkadaşın gitme maksadı da önemli çünkü yukarıda belirttiğim maddelerden özellikle biri duruma bel kıvırıyor. giden bir başkası için gitmişse zaten kendi mutluluğu için gitmiştir, arzusu dileği ile. çünkü artık sende mutlu değildir, başka çarşaf kokusu almak istiyor olabilir, kabullen. başka bir sesi işitmek olabilir, kabullen. temel olarak artık seni sevmiyor.
geride kalan'ın görmekte zorlandığı şey kalması onu mutsuz ediyorsa gitmesi her ikiniz içinde doğru olandır.
ağla tabi ağlama demiyorum, iç, dağıt, bokunu çıkar ama kendini düşürme. çünkü gördüm ben bu filmi, arkasından ortaya çıkan bu ağlama festivalinin sonunda ne kadar dis atarsan at sahne artık boşalmıştır. perde kapanmıştır. durum değişmiş, süre bitmiş rakip sahadan galibiyetle ayrılmıştır.
'' sıradaki benim şansıma diyorum..
haberler başlıyor birden, benden hazin biçimde bahseden

sezen aksu-ben öyle birini sevdim ki.

saygılar sevgili geride kalan.

ö.s.ö
"siz bizim çekoslavakyalılaştırdıklarımızdan mısınız yoksa çekoslavakyalılaştıramadıklarımızdan mısınız?" demek istiyorum ancak söyleyemiyorum sözlük.
Bana gelmiş özür dilerim diyor.
Yok yaaa, hadi yaaa o kadar kolaydı özür dileyince geçiyordu dimi.
Beni beni bihterini..
bu gün o kızı ne kadar güzelsin demek isterdim valla ama sınavdaydık işte kopyadan gitmeyelim bi de.

(#36590368)
Hiçbir şey tesadüf değildir. Vardır bir sebebi.
bu dünyanın adaletini gondiklemek istiyorum.
ağır depresyonda olduğumu düşünüyorum. askerden geldikten sonra bi türlü toplayamadm götü. evet derin nefes alıyoruz ve olumlu düşünüyoruz.
https://youtu.be/yYPb47podLM
gune cok enerjik basladim sozluk.tesekkurler.yaksamlaar.
Siz benim neler çektiğimi nerden bileceksiniz.
Benden kıymetli mi sorusuna da ayrı kafayı takıyorum, yani sorguluyorsak MUHTEMELEN KESiNLiKLE EVET GERi ZEKALI.
Huzurluyum ve bunun gerçek olmamasından korkuyorum.
"Hoşça bak zatına kim zübdei alemsin sen
varlıkların göz bebeği olan insansın."
Şeyh Galib.
Mutsuzluktan ölmek üzereyim.
size geride bırakılmış hissiyatı veren insanları belleğinizin ön kısmına taşıyın.
Söyleyecek çok şeyim var, anlatacak halim yok.
Madem mesaiye kaldım şu toplantıya beni de alın demek istiyorum. Ama yemiyor işte..
Hayalimde cok yuksek bir yerdeyim.
Butun dunya beni izliyor, times meydaninda beni gosteriyorlar, televizyonlar canli yayinda 7 milyar benim uzerimde ve ben ordan haykiriyorum; icinde en ufak bir nefret olan, din dil millet renk ayrimi yapan herkesin anasini sikeyim.
Sonra 7 milyar dans etmeye basliyor ama bu soylenebiliceklerin disinda kaliyor sanirim.
Beni yazar yapın, çaylaklıktan sıkıldım.
Bıktım. Herkesten ve her şeyden. Nolurdu yani bi kere de ben şanslı olsam, her dakika gülebilsem. Lanetlenmiş gibiyim.
Finallere az kaldı.Bi tarafım endişeli,diğer tarafım grurlu.Ben de çözemedim bu olayı.
insanın insana deger vermesi, anların, anıların hatırlanmasını bazi insanları şoka sokuyor hatta eleştiri sebebi oluyor. Olması gereken bu değil mi aslında? Garip olan hatırlamak deger vermek mi gerçekten? Ne bileyim bunu değiştirmeye çalışmak yerine biraz da böyle olmak için çabalasa insanlar bence herşey daha güzel olabilir hatta belki kimse ölüm dışında birseye üzülmek zorunda kalmazdı belki. Zor mu? Hamurda yoksa zor sanırım.
banyo yapın, deodorant sıkın. teşekkürler.
Kendine inanmiyorsundur belki çok üzgünsündür..
Hayat anlamsiz belki şuan, dünya manasız..
Herşey zor, herşey yavaş..
Ama söz veriyorum ki herşey çok güzel olacak..
Hiç ama hiç mutlu olmadığın kadar mutlu olacaksın..

Nerden mi biliyorum aslında bilmiyorum, hissediyorum..

Sen yeterki kendini önemse, kendine değer ver ve yaşama olan umudunu kaybetme.

Ve inan..

herşey çok güzel olacak..
elinizdeki çiçekleri annelerinize vereceğinizi bilmek güzel.