bugün

entry'ler (240)

gecenin şarkısı

Bu düş çok güzel;
Belki bir rüyaya benzeyen bu masum ezgiden.
Belki hayallerde olmayan sınır ve çizgiden,
Belki memleketimden, yani çocukluğumdan...
Belki dostoyevski'den, kesin dostoyevski.

https://youtu.be/k-jH9aijNLE

ali atay ın başına skechers reklamı alması

Leyla ile Mecnun dizisinde Ali atay ın sağ şakağında beliren sübliminal skechers amblemidir.

Keşfetmek isteyenler 2. Sezon 9. Bölüm 19.00 - 20.30 dakika aralığında rahatlıkla görebilirler. Yani umarım görürler.

Yoksa (bkz: delirmek).

işe giriş sözleşmesinin çok ağır maddeler içermesi

Bir çoğunuzun nasa'da atom parçalamadığını varsayarsak genel itibariyle işçiyi koruyan maddeleri içeren sözleşmelerdir.

Derseniz ki ben önemli ve gizlilik içeren bir iş yapıyorum, spesifik işlerde spesifik sözleşmeler olabilir lakin o kadar para ödeyecekleri adamın sözleşmesine bırakında bir iki madde eklesinler.

Bonus olarak iş mahkemesine başvurup da davayı kaybeden işçi sayısı binde bir falandır. Sudan sebeple hiç bir kanıtınız olmasa dahi kazanacağınıza kesin gözle bakabilirsiniz. Sözleşmeyi sallayın, mahmekelere akın, hayat orada, az emek çok para orada.

makyaj çıkarmak

(bkz: çıkar(a)mamak için makyaj yapmamak )

tombi

Tadını hatırlayamadığım halde lezzetli olduğunu hatırladığım yuvarlak cips.

evli çiftlerin sorunları

Evli olmak.

seveni mi sevileni mi seçmeli sorunsalı

Ikisi bir arada olmadığı sürece hangisi seçilirse seçilsin bir müddet sonra duygusal tatminsizlik başlar. Dolayısıyla iki seçenekte sonuca varmaz ve bu sorunsal sorunsal olmaktan çıkar.

Tanım: olmayan sorunsaldır.

en zararlı uyuşturucu

(bkz: aşk)

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

"siz bizim çekoslavakyalılaştırdıklarımızdan mısınız yoksa çekoslavakyalılaştıramadıklarımızdan mısınız?" demek istiyorum ancak söyleyemiyorum sözlük.

sözlük yazarlarının itirafları

Bir daha öyle gülemedim.

bayan mı kadın mı

Kadın-erkek, cinsiyet farklılığını belirten ana kelimelerdir ve her ikiside seksüel bir tercih belirtmez. Nasıl ki günlük hayatta bir beyefendinin cinsiyetini belirtirken "bay" değil de "erkek" diyor isek bir hanımefendinin cinsiyetini belirtirken de "bayan" yerine "kadın" denmesi daha münasiptir.

kızların telefonlarının olmazsa olmazları

Tavşan kulaklı telefon kılıfı.

Yeter ulan.

durduk yere ağızdan kan gelmesi

Tamam arkadaşım madem geldi yut, eline tükürüp fotoğraf çekmek neden?

Tanım: gıda boyalı su ise hiç komik olmayan, gerçek ise hiç hayırlara vesile olmayan durumdur.

selçuk üniversitesi

4 senemi geçirdiğim fakat pilav gününe hiç rastlamadığım üniversitedir.

Sizi kandırmışlar beyler, Bu bağlamda yapsa yapsa geleneksel 1. Pilav gününü yapabilecek üniversitedir.

Evet hem geleneksel hem birinci.

gitar alınca ilk çalınan şarkı

(bkz: caddelerde rüzgar)

hoşlanılan kızın su pokemonu çıkması

Ağzından su çıkaran mavi kaplumbağa pokemon ise bana gönderin dediğim kızdır.

misafir gittikten sonraki ilk an

sevilen bir misafir grubu ise; huzur, özgürlük ve hafif üzgünlüğü bir arada yaşatan hissin gerçekleştiği andır.

vefa

Havaların soğuk olması koşulu ile akşam saatlerinde gidilir, sağlam sıra beklenir, bozalar alınır içine biraz sıcak leblebi serpiştirilir, oracıkta tüketilir, hayata bir renk katılmış olunur.

Bir boza markasıdır.

ali ağaoğlu nun kızının düğünü

O rakam ile ortaya öyle bir düğün çıkarılması takdire şayan değil de nedir?

(bkz: paranla rezil olmak)

lösev

Üye olun, çocuklar yararına güzel etkinliklerden, maratonlardan vs haberdar olun. Eğerki uğraşamam sürekli mailleriyle diyorsanız üye olmanıza da gerek yok, çoğumuz internet bankacılığı kullanıyoruz. Ödemeler => bağış sekmesinden bir tuğla koyun, bir yardım kolisi bağışlayın, çok makul rakamlarla çok büyük iyilikler yapmış olun.

Tanım: bir kuruluş.