bugün

gazianteptir.
sivastır efendim.
evet zall beyle hemşeriyiz.
evet torpilliyim.
çiniler diyarı kütahya. herkesin görmesi gereken şehirdir.
istanbul.
Mardin..
Yok aslen nerelilerdir.
Sivasdır.
- istanbul.

Erzurum falan diyenler var hayret. Yaşanır mı lan oralarda..
izmir.
istanbul a alışmışlık var artık.
vanlıyam şanlıyam.
(bkz: yav senin baban nereli)
Erzurum. Evet, dadaşım.

Etrafta görüyorum ki oralarda yaşanmaz diyen insanlar oluyor, örneğin ben istanbulda büyüdüm ve yaşıyorum ama burada çok mu yaşanılır ? orası tartışılır. Malum ne trafiği biter, ne insanlarının soğukluğu, ne geçim sıkıntısı vesaire vesaire. Ha diyeceksin ki erzurum çok soğuk, buna da bilimsel yönden yaklaşalım; istanbulun da nemi bitmiyor ve kış olsun, yaz olsun bu nem havasını çekilmez hale getiriyor.

Ayrıca arkadaşlar memleketiniz soruluyor, yaşadığınız yer değil. Yani soyunuzun geldiği yer, yani kanınızın geldiği yer, nefes aldığınız yer değil. Daha nasıl açıklanabilir bilmiyorum.

Ah, ayrıca bir arkadaş insanları memleketlerine göre ayırmayı bırakın demiş ve doğru demiş. Bir gün de ciddiye aldığınız sizi birisi güzelce memleketiniz yüzünden sizi ayırır, fena pişman olursunuz. Büyük konuşmaktan geliyor diyebiliriz bu durum.
tokat.
"tohat" veya "toğat" yazanları siliniz lütfen. bu nedir ya! konuşma diliyle yazı dilini ayırt edemeyen adamları almayın allah aşkına. ne piçim sözlük oldu burası ya hu!
Mardin.
konya ereğliliyim ama ankaralı hissediyorum.
göçmenim hadi nerenin göçmeni olduğumu hayal gücünüze bırakıyorum.
Denizli.
gaziantep.
Ölüm Vadisi (bkz: Samsun)
kastamonu.

(bkz: kastamonu)
Selanik.
(bkz: dünya nın ikizi bulundu) bulunan gezegenden.
aydın burdur denizli ve antalya ile komşu olan şehir.
Paris.

Entry eiffel'de.
giresun.