bugün

içimizdeki şeytan - sabahattin ali.
Kesinlikle ruh adam. Okuyun okutun. Fikrinizi, düşüncenizi, ön yargınızı bir kenara bırakın okuyun..
Karamazov kardeşler
Suç ve ceza
Bozkurtlar.
Yeraltından notlar.
Nichtze ağladığında
Aklın gözü
Karısını şapka sanan Adam
Şeker portakalı
1984.
kardeşimin hikayesi başta olmak üzere bir çok zülfü Livaneli kitabı.
Sırasıyla bütün klasikleri okuyun. Benim tavsiyem ilk olarak Rus edebiyatından dostoyevski ile başlamanız. Daha sonra Nikolay vesilyeviç gogol ile devam etmeniz. Bütün kitapları bitince Franz Kafka. Daha sonra ise diğer Rus yazarlardan devam edin, Puşkin, tolstoy vs.

Rus edebiyatı bittikten sonra goethe ve shakspare okumaya başlayın. Dönemin Rusya'sından, krallık zamanı Avrupa dünyasına giriş yapın ve saraylarda neler olmuş neler öğrenin.
Uçurtma avcısı.
Korkuyu beklerken-oğuz atay

Psikolojinizi bozabilir benden söylemesi.
canan tan- eroinle dans.
hakan günday - az
ahmet haldun terzi oğlu - darağacında bir bozkurt bir kitap bir insanı ağlatabilir mi ? evet bazıları yapar.
sunay akın geyikli park.
Hayri yıldırım- iskilipli atıf hoca neden haindir.
Hitler - Kavgam. Okumaya başladım fırsat buldukça zevkle okuyorum. Ve görüyorum ki Adolf Hitler Mustafa Kemal ATATÜRK ün bir tık üstüymüş. Çokta severim atatürkü ama gerçeklerde bunlar.
Ahmet şerif izgören - şu hortumlu dünyada fil yalnızca bir hayvandır.
yok mu şöyle okurken sürüklucek sürüklerken düşündürecek,düşündürürken mutlu edip güldürecek kitap . Kitao okumak istiyorum arkadaş.okumak istiyorum.
(bkz: kırmızı pazartesi)
(bkz: yüzyıllık yalnızlık)
(bkz: simyacı)
Bukowski okuyun pişman olmazsınız.
Monte Kristo kontu.

güldürürken düşürür, düşürürken de düşündürür. öyle bir kitap yani. ama dikkat et çok kalındır kafana falan düşmesin. düşerse de süründürür.
Suc ve ceza.
sabahattin ali - içimizdeki şeytan.
kitap tavsiye etmek saçmadır diyordu bir düşünür. eğer kitabı okumayı hakediyorsa bir kişi kitap ona kendini okutur zaten. aksi halde malum.
Şizofren aşka mektup.
Chris Cleave kitapları, efsanedir. Okuyun okutturun. Polisiye gerilim isteyenler için de tabi ki Agatha Christie başı çeker bir de Tami Hoag vardır güzel yazar, merak ettirir.