bugün

hayatımdan nefret ediyorum.
doğru zamanı yakalayamadım ben, hiçbir zaman. ben adım attığımda etrafımda kimse kalmamıştı. yemin etmiş, her şeyden herkesten uzaklaşmıştım. ama bugün, uzaklaştıklarım, onlar bana yaklaşmışlar, gel bize, yanımıza, haydi be, canımız diyorlar. Ettiğim yemin var sözlük, inan. Yapamam bile diyemiyorum. Yapabileceğim tek şey, çıktığım o kabuğa geri dönmek. Ve ben, ruhum ve kalemim, geri döneceğiz. Bir daha asla bulunduğumuz yerden çıkmamak üzere. Sadece izleyeceğiz, küçücük bir delikten, sessizce. Üzgünüz diyeceğiz, aradığınız numaraya şu an ulaşılamıyor. Lütfen daha sonra tekrar denemeyin. Aslında bunu bile diyemeyeceğiz.
bi kişi daha gitti şansını denemek için uzaklara öz abimden daha abiydi bana, kardeşim dediğim adam gitme planını yaptı okay alırsa o da gidecek iki kişi kalacak biri bu yaz evlenecek diğeri amsalak karı kız peşinde, karı için söylemeyemeyeceği yalan yok... sonra, sonra bide yalnızlığımı almaya çalışan var oda giderse ben ölmüşüm arkadaş derim heralde... yalnız kalacağım için çok korkuyorum... ben bu kadar hızlı büyümeyi istemedim ki lan! Acelemiz ne lan bizim oku oku oku, çalış çalış çalış gençlik görmedim lan vakit geçti gitti şimdi de vaktimi oyalayanlar gidiyo... çok korkuyorum sözlük inanılmaz derecede... yalnız kalmak ölümden beter geliyo...
az önce bir entry girdim. üstte yazanları okumadım. biliyorum okumam lazımdı sözlük. ama görür görmez yazmaya başladım. çok yaşanmışlığım vardı başlıkla ilgili.
büyük ümitlerle yazmıştım sözlük anlıyor musun?
ama benden önce biri aşağı yukarı aynı şeyleri yazmış.
hunharca sövdüm *
Ağlarken sessiz olmak için dişlerimi ve ayaklarımı kasıyorum.
Ben herkese haykırdım seni. Herkes anladı da, bir sen anlamadın sevgimi. Bir kağıda yazıp denize attım dileğimi. Bir kağıda yazıp denize attım seni. Kayboldun denizin dalgalarında. Bilseydim böyle olacağını, atar mıydım hiç…
çok beğendiğim şarkıların değişik tarzlarda coverlanmasına bayılırım, hatta neredeyse zaafım vardır diyebilirim. saatlerce durmadan dinleyebilirim. mesela bütün günüm şunu dinlemekle geçti:

http://youtu.be/pNvtnd7hyQ4
ayağımı masanın sıranın üzerine atmalıyım veya bir yerlere uzatmalıyım böyle rahat ediyorum toplumdan falan çekinme gibi bir huyumda yok çok küfür yediğimi biliyorum ama bu böyle.
rulokat yerken hala sigara içiyormuş gibi yapıyorum.
(bkz: teratom)

gece gece fizyoloji okuyayım dedim, teratom diye bir konudan bahsetmiş hoca testis tümörlerini anlatırken. aklımda kalsın diye araştırayım dedim, biraz da ilgimi çekti. gerçek hasta hikayelerini okuyup, fotoğrafları falan görünce başladım ağlamaya. ben bu duygusallıkla biraz zor hekim olurum. moral sıfır.
merhaba sözlük gecenin bu saatinde bugün başımdan geçen benim için son derece kötü sizin için olabildiğince önemsiz bi dramı anlatıcam:
oncelikle üniversite üçüncü sınıfim ve uc senedir tanistigim bi hatun var ve ben onu ilk gördüğümde tahmin edeceginiz uzere tutuldum sonra gel zaman git zaman biz yakınlaşmaya başladık ama benim istedigim yonde degil arkadaş çizgisinde.her neyse bu kızla o kadwr yakindik ki hayatındaki herseyden haberim vardi aklına ne takilsa bana sorardı o kadar ki sevgilisinden ayrilaçağı zaman bile bana sorar öyle ayrılırdi.ama o dahil herkes biliyorduki biz cok yakin iki arkadaştik sadece.isin daha vahim tarafi benim siniftan ev arkadasim bu kızi seviyor ama o benim kadar icine kapanık biri olmadigi için dayamadi acti durumu ne yazik ki bu kabul etmedi sonra her gece sabahlara kadar bu kizi konusup ev arkadasimi teselli ediyordum.dahası yakın arkadaşlarimdan biri bu kizla bi donem çıktı sonradan ayrıldılar ama eleman halen bu kızi cok seviyor sagdan soldan hergun birileri bu kıza açılıyor kız bana derdini döküyor sabahlara kadar ev arkadasimla bu konuyu konusup onu teselli ediyorum adini bahsettigim arkadaşla oturuyoruz bu kızı konusup cocugu teselli ediyorum okula gidip aksama kadar bu kızla geciyor günüm.ama ben acimi kendi icimde yasiyorum tek başıma üzülüyorum neşeleniyorum kimseye derdmi acip iki kelam edemiyorum.en sonunda dayanamadim bugün açıldım
+ X sana bisey soyliycem
+ zaten sende birseyler var bugun kotu bişey mi pldu?
+ orasını bilmem ama ben bizim gruptan birini seviyorum
+ hadi be kim Y mi Yok dur nolur T deme bak kalbime iner kim şöyle çabuk
+ ben seni seviyorum
+ saka saka demi hadi bitti güldük say güzel bi anımızdi diyip kapatalim
+ keske saka olsa yalqn olsa ama ben seni cok seviyorum bu zamana kadar sustum ama artik dayanamıyorum her günüm senide geciyor ama ben senin bana baktigin gibi bakmıyorum ben senib yüzünden kalp hastası oldum(evet geçen sene panik atak teshisi konuldu halen tedavisi devam ediyor.nedeni niye bu kız diye soracak olursaniz psikolog sordu soruşturdu gecmisime indi sebebibi bilmiyorum ama senin buyuk bi derdin var bana mi soylemiyosun yoksa sende mj bilmiyosun bilemiycem ama durum malesef bu dedi oradan biliyorjm ) herneyse konuştuğumuz saatten beri benimle tek kelime olsun konuşmuyor muhtmelen eskisi gibi olmayacak ben unutmaya calisip kim bilir ne tür milyonlarca kez denenmis yolları denicem ama suan bir picin yalnızlığı var yine kendi kendimi teselli ediyorum.herneyse durum bundan ibaret isrediginiz zaman eksiyi basın umrunda da degil zaten kim takar yalova kaymakamini.
rüyamda hazreti ali'nin bana aleviliği anlatmasının teorik bir açıklaması olması lazım.
en kötüsü de ne biliyor musun o kadar çok severken, kendinden çok severken birini onun buna inanmaması seni olmadığın bişey için olmadığın biri için suçlaması. en çok yapmaktan korktuğun şeyler için seni suçlaması. aslında seni ne kadar iyi tanımasına rağmen, gözlerinin içine baktığında aslında bilmesine rağmen, anlamasına rağmen senin onu sevdiğini bunu inkar etmesi. sen her defasında o üzülmesin diye hareket ederken onun bunu görmezden gelmesi. sen onun için kendini gözden çıkararak yaptığın şeyleri onun görmemesi, görmezden gelmesi belki.

seni seviyorum. ne desen seviyorum. çünkü seni sadece sevdim ben. öylesine sevmedim seni bi bütün olarak aldı kalbim ve sana çarptı benim.

sana yalan söylemedim ben hiç.

arkandan iş çevirmedim hiç habersiz bi yere gitmedim 100 metre uzağa bile.

yolda bile dim direk önüme bakıyorum ben önümü bile görmüyorum kör gibiyim. burnumun dibinde ki arkadaşımı görmüyorum. elinde aslında olmayan broşürü bana uzatmasına rağmen istemiyorum deyip gidiyorum.

hiç bi kızla konuşmuyorum ben. kız bulunan ortamda bile durmuyorum gidiyorum.

senin mutluluğundan başka bir şey mutlu etmiyor beni. bende hep mutluyken görmek istiyorum seni gülerken görmek istiyorum öyle seviyorum çünkü sen mutluyken.

sana yaptığım şeyler fedakarlıklar az görünebilir ama bi üniversite** neyse hepsini söylemiycem bunları söylemek için yapmadım.

en basitinden sabah sen uyanır uyanmaz seni göreyim diye beni gör diye kapında sabahladım senin için seni sevdiğim için. her erkek bi kadın için kapısında sabahlamaz onun. yapan da benim etrafımda yok. tek bir arkadaşım var o da sadece 2 saat kapıda bekleyip gitti.*
o kadar kavgalarımıza rağmen benim yaptığım hatalara, senin yaptıklarına.

hiç biri umurumda değil ben seni seviyorum. ben seni mutlu edicem sen benim sevgilimsin ve sen en iyisine layıksın ve ben bunu sağlıycam. çünkü benim sevgilim mutluluğu hakkediyor. mutlu olmayı hakkediyorsun. en çok gamzelerin yakışıyor o yüzüne gülmek yakışıyor.

seni seviyorum.

ve * * * *
dün eve gittiğimde annemle babamı kapıda beni beklerken buldum. hac kuraları çekilmiş. elim titreyerek yazdım tc numaralarını. çıkmamış diyemedim. allah bu kurban bayramını da çocuklarınızla geçirin istiyor demek ki dedim. nasip değilmiş dediler ama çok üzüldüler. içim kıyıldı.
Bahar geldi ve ben çok mutsuzum sözlük. Yani benim aşık olmam lazım ama çevremde bırak aşık olacak şöyle yazacak bile kız yok... Çok dertliyim, bu bahar yalnız olmak istemiyorum sözlük.
Hiç tanımadığım birini özlüyorum . ve biliyorum bu hiç normal değil .
sevdiğim adama dünyanın en yüksek gökdelenine bakar gibi bakıyorum. benim gözümde o kadar heybetli, o kadar erişilmez ki.
kaç zaman sonra tiyatroya gittim dün akşam.
5 sene oldu nereden baksan.

özlemişim böyle kültürel şeyleri.
şayet bunu okuyan üniversiteli arkadaşlarım varsa gidin izleyin.
zira iş hayatına başlayınca zaman bulmak zor oluyor.
hele ki birde küçük yerde yaşıyorsanız.
romanya romanya dedikleri ülke köy lan bildiğin. Bizden abartısız otuz yıl geride bunlar. Birde azıcık ortadan kayboldum bir sürü mesaj. Cevap atamadım dostlar tatildeyim. *
bu başlıkta bazı yazarlar galiba bir günlerini yazıyorlar ...hayatlarının bir günü bile roman gibi.
şu yaşıma kadar henüz sevinçten ağlayabileceğim bir sevincim olmadı. ya da oldu da ben ağlamadım. ne bileyim.
bu aralar oyle bi asik olcam ki, of. cok fena hissediyorum bunu bak sozluk. olunca yazicam. daha bulamadim sansliyi ama neyse.
sana bir merhaba desem çok başka yerlere gideceğiz biliyorum, hem bu durumdan korkuyorum, hem merhaba dememek için çok zor tutuyorum kendimi.
histeri nöbeti geçiren insanların yaptığı aptal saptal davranışlar var. etraflarındaki insanların da durumun vehametini anlayamadığı şeyler var. sikindirik davranışları ve tutumları 'kutsallık ve fedakarlık' * adı altında değerlendirebildiğiniz için sizi tebrik ediyorum. eğer sırf sıfatından dolayı kutsallık ve fedakarlık hak eden insan buysa lanet olsun ona. kendi hayatını siktiği gibi sizinkini de siksin, siz de gözleriniz bağlı bakın birbirinize. ne halt ederseniz edin de, bizden uzak olun.
Hayatım monotonluk üzerine kurulmuş sanki. Dün sevgilim yoktu, bakıyorum bugün de yok mesela.