bugün

Sorulan bu soruya rasyonel monoteistim dedim. Gözlüklü surat emojisi. Evet.

Not: islam aklı kullanmayı, düşünmeyi teşvik eder(2:73, 6:126, 10:100). Barıştan yanadır zaten kelime manası da barış demektir(2:208, 4:90). Allah insanlar arasında eşitliği takdir etmiştir, sömürüyü meşru görmez(2:219, 41:10, 9:35).
(bkz: dandini)
Allah şükür aracısız müslümanım.
insanların ahlaki gelişimini, dini inançlardan üstün tutarım. Çünkü din insanla Allah arasındadır. Ama ahlak insan ile toplum arasındadır. Yani herkesi ilgilendirir.
Masonum.
islam hacısız hocasız islam.
Elhamdülillah müslümanız.
lamaştuya inanıyorum. çünkü ben vampirim.
(bkz: cthulhu tarikatı)

Yıldızlar doğru konuma geldiğinde yüce rahip uyanacak ve bizler de sonsuza dek zevk, ölüm ve eğlence içinde yaşayacağız

i'a i'a cthulhu fhtagn
i'a i'a cthulhu r'lyeh fhtagn!
Müslümanım elhamdülillah. Bir sorudur.
Müslümanız elhamdülillah.
Sadece tanrıya inanmakta.
inancım müslümanlık insan birşeye inanmadan eksin hissediyor ama koyu aşırı inançlı biri de değilim ama.
Pilakiye inanıyorum.
Elhamdülillah müslümanım.
Elhamdülillah islam.
Aslında müslümanım, yani müslüman olmayı gerçekten istiyorum, ama kuranda kadınlar hakkında geçen ayetler ve cariyelik konusu beni biraz dinden uzaklaştırıyor.
böyle abidik gubudik şeylere inanınca ben toplumdan üstünüm, farklıyım, diğerlerinin benim kadar düşünme becerisi yok falan mı zannediyorsunuz ne sanıyorsunuz lan kendinizi.
Çok uzun süreler kendimle savaştım, iyice düşündüm, bulabildiğim her şeyi okudum ve gerçekten kendimi tanımlayacak tek bir görüş olduğunu gördüm.

(bkz: apateizm)
"Tanrının varlığı hakkında da yokluğu hakkında da düşünmek gereksizdir, çünkü bir sonuca varmaz" der apateizm.
henüz karar vermiş değilim, ve dinin gerekli olduğunu düşünmüyorum ondan dolayı da olabilir.
müslümana yakın ama bazı maddeler yüzünden tam olarak değil.
Tanrıcılık (Gök Tanrıcılık) .
Oralete inanıyorum ben.
müslümanım.
Güzel olan ne varsa inaniyorum kötü olan ne varsa inanmıyorum. Yetti mi?