bugün

spor salonuna takılan bir sözlük yazarının bench press aletinde kaldırabildiği ağırlıktır.
(bkz: 120 lbs)
20 kg'lik olimpik bara 2 adet 20 kglık ağırlık takarak totalde 60 kiloyla 4 set yapabiliyorum. kilom 61-62 arası yaklaşık 1 sene oldu başlayalı ama 2 aydır bu ağırlıktayım. 5-6 kilo almadan da ağırlık arttırabileceğimi sanmıyorum.
yaklaşık 21kg bara 2 tane 25 kg koymak suretiyle 71 kg 4 veya 5 set.
8 yıldır spor yapıyorum kilom 87 ve bechpresste basabildiğim en ağır kilo 120.
iyi bok yemek.
80 kilodur efenim 2x5
iyi bok yedinizdir. salon çocukları sizi.
hiç unutmam, 25 kilonun altında ezilmiştim. "yardım edin hocam" diye bağırdım. salondaki hoca geldi, 3 parmağıyla kaldırdı boğazıma yapışan barı ve gitti. salondaki bütün kızlar bana baktı.

aynı anda o kadar kızın bana bakması bi rekor tabii amk. ne sandın?

(bkz: bu da böyle bir anımdır)
O ne dedigim rekorlardir. Fakirlik bunu gerektirir.
vücut geliştirme sporu ile uğraşan yazarların bench pres denen göğüs egzersizinde girdikleri en ağır kilodur.

arthur bishop; 100 kilo.
130ton.
65. ayrıca 100 basandan caps isterim. öyle 100 deyip gitmesi kolay. kaçıncı set kaç tekrar çektin? belki de kg değil poundsdur.
barla birlikte; barlala.

barla ile'den barlala yani.

amıma koyim bu nasıl espri. püh.

edit:

la espriyi bile düzgün yapamamışım. barlala nedir amk barla-y-la olacak. püüüü.

not: jimmypop'a teşekkürler!
Alt metin;

Oo ben body e gidiyorum.

Bodyci.avi
Barlalalalala..
17.5+17.5=35 ama şimdi basamam uzun ara verdim vesselam he şimdi gitsem 31 basarım ama.
70 kilodur. he bunun kime faydası var? neden insan merak eder bunu orası da muamma tabi.
65 kilo'dur.

(bkz: üzgün kaslı)
Bar hariç 30 kg. Tabi yıllar evveldi, şimdi nerdeee?
120 idi 3 sene önce. şimdi götümü kaldıramıyorum.
75kg+12.5kg bar ağırlığı. Toplam 87.5kg.

Buradaki basmak kelimesi çalışma anlamına geliyor. Yani altına yatıp bir kere kaldırmaktan bahsetmiyoruz. 4×10 vb. Setlerde çıkılan max. Kilolar..

Ayrıca 100 üzeri söyleyenlerin ağırlıkları muhtemelen lbs'tir. Ciddi anlamda 100 kiloyu geçmek göt ister.
bench pres ne bilmiyorum ama kesin doğrusu bench press'tir.
20+20+17.5

Kilom 75 boyum 183 oldugundan idare eder bence.

8 aydir duzenli fitness yapiyorum. 10+10+15 ile basladim.
zamanında eğitmen arkadaşımın verdiği gazla 20+20+12,5 ile başlamıştım bench press haltına. öğrenci halimle, servis yapmayan mahallenin ipne bakkalından damacanayla çifter çifter su taşıdığım için fazla zorlanmamıştım. ilkokuldan itibaren çantaya kitapları yığan, su taşıyan, anneye perde takan türk evladına koymaz 40 kilolar, 50 kilolar. *
90 kusur kilo 40 40 artı demirin agırlığı.