bugün

21. yüzyılın başlarında türemiş yeni bir bağımlılık türü. ekşi sözlük vasıtasıyla yayılan bu durum klon sözlüklerle daha çok kullanıcıya yayılmıştır. başlıca etkisi belli bir süreden sonra gözlerin görüntüyü kitleyememesi dir.
yeni çıktığı için tedavi yöntemi henüz bilinmemektedir.
yoktur. hemde hiç yoktur olurmu öyle şey ?

işyerinden giriyor olabilirim şimdi, ama sözlük bağımlılığı yoktur .

evet eve gidince de direk sözlüğü açıyorum ama bağımlılık değil bu !

tamam yazmasamda bakıyorum ama yok yok bağımlılılık değil bu kardeşim !
başlangıçta "acaba benim yazılarım da kabul edilir mi?" düşüncesiyle başlanan, sonrasında "keşke başdan hiç üye olmasaydım, bu kadar bağımlı olmazdım" düşüncesine sürükleyen bağımlılık çeşidi.
(bkz: sozluk bagimliligi)
tedavide ilk aşama: kafa izni
sözlük yüzünden dondurmamı öylece unutayazmışım. dondurmamın içinde kaşığım kaybolmuş.
bi kaşık daha aldım.
yerken diğer kaşığımıda buldum. *
bilgisayarın düşük pil uyarısı verdiğinde farkedilen durumdur. akabinde şarj cihazı aranır.
anatem'e yatmayı düşündüren bağımlılık çeşididir. 5 kötü beyaza 6. beyaz olarak klavye eklenmiştir.
(bkz: sözlüğün esiri olan yazar)
insanın tüm saatlerini harcayan, hem asosyalleştiren hem de sosyalleştiren bağımlılıktır.
Yavaş yavaş beni de saran durum. Belki de o kadar yavaş değildir. *
ben arkadaş kurbanıyım abi,bir kere entry girmekle bişey olmaz dediydi.

(bkz: damardan alıyorum)
sigarayı azalttırır.
tüm bağımlılıklar gibi son derece tehlikelidir. bağlanma enerjiniz maksimum seviyeye geldiği anda koşarak uzaklaşın azizim.
sigara ve alkol kadar tehlikeli aslında. insanın otur otur, omuriliği vasfını yitirmeye başlıyor. gözler, parmaklar desen, acıdan haykırıyor. öldürmez belki ama süründürür.
(bkz: #8712538) bunu mu demek istediniz?
sahip olmadığım durum. eskiden "böyle şey mi olur" derdim ama artık böyle bir şeyin olduğuna inanıyorum. silik üstüne silik olan yazarlar ısrarla gelip durduklarına göre kötü bir bağımlılık olsa gerek.
ara ara girip okumanızla başlar. uzun bir süre böyle devam eder. sonra bir bakmışsınız ki yazıyorsunuz. kaydolursunuz,onaylanırsınız neyin. sonra birer ikişer yazarsınız. alışırsınız devam eder. başlarda sıkıldıkça girer olursunuz,sonra sıklıkla. sonra anlarsınız ki ben butonunun son iyi oylanan entry kısmını 2 dakikada bir kontrol ediyorsunuz. işte o an anlarsınız ki artık bağımlı olmuşsunuz...
etrafındakilere çaktırmamaya çalıştığın ve bundan tuhaf bir zevk aldığın bağımlılıktır.
bilgiyarımın açılmasının akabinde ilk tıkladığım sayfa olur kendileri. haberleri önce sözlükten takip edip, sonrasında haber sayfalarında detaylarını inceliyorum. düzenli saniye aralıklarıyla bugüne tıklamaktan ayrı bir zevk alıyorum, otomatik ayarlanmış olduğu halde. rüyamda bile entry girerken görüyorum kendimi. hatta orada bile mod var.
evet ben bir sözlük bağımlısıyım. * *
gençleri bir an önce bu bağımlılıktan kurtarmak için çalışmalara başlanmalıdır.
+Muhtemelen olacagim olaydir, bir ay daha olmamasina rahmen sakincali olabilecegi düsündügüm durumdur.
+Bir internet hatti bulurbulmaz ilk girdiginiz yer haline gelir, facebook-u twitter-i msn-ni bile bazen unutturur.
+Oy alinca sevinir, eski alinca icinizden hakaret etmeye baslarsiniz.
+Caylak olunca bunalima girer, tehrar yazar olmak icin örnek bir yazici olursunuz.
+hic duymadiniz bir basligini görünce kendinizi avkutup, sözlük bana faydali leyn bak nelerde ögreniyorum, deyip dahada sık gelmeye baslarsiniz.
+noktalari, virgülleri koymada adeta imla harikasi olur, sözlük disi yazistiginiz kisilerlede, buna dikkat ettiginizde, dalgaya alinirsiniz
+klavyede büyük harf yazma tusunun ne ise yaradigini unutur, bir belgede büyük yazilmasi gereken kelimeleri yazmakta adeta beyin travmasi gecirir, iskenceye maruz kalir, belgeyi tekrar tekrar düzetlmekle gecer ömrünüz (en sonunda isinizden olabilirsiniz)
+ve en sonunda sizmi sözlüge girer, yoksa sözlükmü size girer? felsefik soruyla geberip gidersiniz
görsel
acayip derecede sigarayı azalttıran bağımlılıktır. belkide en masum bağımlılıklardan birisidir.
(bkz: montla sıç)